Maitinimo planai ir dietos planas krūtimi maitinančioms mamoms

Kai tampate mama, viskas sukasi apie tai, kas būtų geriausia jūsų kūdikiui, nes pradedate teikti pirmenybę savo kūdikio poreikiams ir sveikatai.

Šiame straipsnyje Dr Seema Sehgala vadovaujanti akušerė ginekologė Gurgaone paaiškina, kokie mitybos planai ir dieta geriausiai tinka žindančioms mamoms.

Dieta krūtimi maitinančioms motinoms

Pirmą kartą gimusios mamos dažniausiai labiau nerimauja ir skeptiškai žiūri į tai, ką valgyti ir ko vengti žindant, ir patikėkite manimi, tai yra visiškai normalus elgesys.

Jie pradeda būti labai atsargūs dėl savo mitybos plano ir užtikrina, kad jis aprūpintų visą kūdikiui reikalingą mitybą.

Svarstote, kiek kalorijų jums reikia, kai maitinate krūtimi?

Po gimdymo motinos kūnas gamina pieną visą dieną. Taigi galite manyti, kad jums reikia papildomo kalorijų kiekio, kad išlaikytumėte savo ir kūdikio sveikatą. Žindant reikia papildomai suvartoti kalorijų, tačiau nebūtina būti per daug griežtai nustatant, kiek kalorijų suvartojate.

Žindančių motinų mitybos diagramoje turėtų būti daug maistinių medžiagų turintis maistas, kuris padeda jūsų kūnui ir jūsų kūdikio augimui bei vystymuisi.

Naujos mamos vis dar gali turėti savo nėštumo svorį, o tokiais atvejais jūsų kūnas jau turi papildomų kalorijų, kurios natūraliai bus naudojamos pieno gamybai.

Taigi per didelis suvartojamų kalorijų kiekis, įtrauktas į žindančių mamų mitybos planą, ilgainiui gali pakenkti ir jų organizmui, ypač kai kūdikis pradeda vartoti kietą maistą, o kūdikio motinos pieno poreikis pradeda mažėti.

Kai maitinate krūtimi, sudegina 200-500 kalorijų per dieną yra normalu, todėl suvartoti reikiamą kalorijų kiekį būtina, tačiau persistengti nerekomenduojama.

Kadangi gera žinia yra ta, kad nepaisant to, ką vartojate, jūsų pieno greičiausiai pakaks jūsų kūdikiui. Kiekviename vystymosi etape jūsų kūnas tiksliai žino, kokio maisto reikia jūsų vaikui.

Tarkime, kad nėštumo metu nesilaikėte gydytojo rekomenduojamo svorio ir jūsų svoris po gimdymo yra normaliose ribose.

Tokiu atveju neturėtumėte jaudintis, kad suvartojate daugiau ar mažiau kalorijų nei jau vartojate, bet vis tiek, jei turite kokių nors abejonių, geriausia pasikonsultuoti su savo sveikatos priežiūros specialistu.

Maitinimo krūtimi / maitinančios motinos dietos planas

Tinkamas mitybos pasirinkimas padės paskatinti pieno gamybą. Maisto produktų, kuriuose gausu baltymų, vitaminų ir mineralų, pasirinkimas padės pagerinti kūdikio augimą ir vystymąsi.

Dieta krūtimi maitinančioms motinoms

Maistas krūtimi maitinančioms mamoms

1. Avokadas

Dėl didelio kalorijų suvartojimo mamos iš avokadų gauna reikiamų maistinių medžiagų, būtinų jų sveikatai. Taigi, avokadai veikia kaip maistingas energijos šaltinis, nes juose yra daugiau nei 80 % riebalų ir jie padeda palaikyti sotumo jausmą, kartu suteikiant širdžiai sveikų riebalų jūsų kūnui.

Avokadai turi daug vitaminai B, K, C ir E, folio rūgšties, kaliokartu su kitomis maistinėmis medžiagomis.

2. Pupelės ir ankštiniai augalai

Pupelės ir ankštiniai augalai yra turtingi šaltiniai baltymai, vitaminai, mineralaiir fitoestrogenai, kur žinoma, kad fitoestrogenai skatina pieno gamybą. Įvairių pupelių ir ankštinių daržovių valgymas yra naudingas jūsų bendrai sveikatai ir palaiko sveiką pieno gamybą.

Sojos ir avinžirniai yra vieni maistingiausių maisto produktų, nes buvo žinoma, kad juose yra didžiausias fitoestrogenų kiekis.

(Pastaba: Venkite sojų pupelių, jei atrodo, kad jūsų kūdikis yra joms alergiškas.)

3. Saldžiosios bulvės

Saldžiosiose bulvėse gausu vitamino A ir kalio. Vitaminas A reikalingas akių sveikatai ir imunologinei funkcijai gerinti bei padeda pagerinti organų, įskaitant širdį, plaučius ir inkstus, sveikatą.

4. Nesmulkinti grūdai

Ryžiai, duona, avižiniai dribsniai yra daug vitaminų, mineralų, skaidulų ir angliavandenių. Turėdami daug angliavandenių ir skaidulų, jie padeda ilgiau išlaikyti sotumą, taip pat aprūpina organizmą visomis būtinomis maistinėmis medžiagomis, o skaidulos taip pat padeda gaminti pieną.

Taip pat žinoma, kad sveiki grūdai turi savybių, kurios gali padėti palaikyti hormonus, atsakingus už motinos pieno gamybą. Įtraukite į savo racioną avižinių dribsnių sausainių, sveikos duonos ir rudųjų ryžių žindymo laikotarpiu.

5. Jogurtas

Jogurtas arba jogurtas yra patogus užkandis, kuriame gausu probiotikų, baltymų, vitaminų ir kalcio. Į savo žindymo planą įtraukite neriebių pieno produktų. Sveikos mitybos planas suteikia koncentruotą kalorijų kiekį, kad padėtų patenkinti organizmo būtinus energijos poreikius.

Graikiškas jogurtas yra puikus baltymų šaltinis, taip pat yra įvairių skonių, todėl galite rinktis pagal savo skonį ir nuotaiką.

Jogurtą taip pat patogu valgyti net tada, kai turite labai mažai laiko sau ir esate užsiėmę kūdikio poreikiais.

6. Abrikosai

Abrikosai yra puikus skaidulų, antioksidantų, vitamino A, vitamino C, karotinų ir mineralų šaltinis. Tai padeda išlaikyti sveiką motinos ir kūdikio imuninę sistemą.

Džiovintuose abrikosuose yra fitoestrogenų, kurie padeda subalansuoti laktacijos hormonus. Abrikosai yra draugiški maitinimo bičiuliai žindančioms mamoms. Tai vienas geriausių laktogeninių maisto produktų, galinčių padėti tiekti motinos pieną.

7. Tamsiai žalios lapinės daržovės

Tamsiai žaliose lapinėse daržovėse, tokiose kaip liucerna, salotos, lapiniai kopūstai, špinatai ir brokoliai, gausu skaidulų, folio rūgšties, kalcio ir vitaminų. Juose yra fitoestrogenų, kurie gali padėti gaminti motinos pieną.
(Pastaba: per didelis brokolių suvartojimas gali pakenkti kūdikio virškinimo sistemai)

8. Pankolių sėklos

Pankolių sėklose gausu skaidulų, kalio, mangano, cinko, geležies, kalcio ir vitamino C ir A. Pankoliai padeda gaminti motinos pieną, nes tai gerai žinomas augalinis galaktagogas.

Ši medžiaga gali padėti padidinti motinos pieno gamybą. Krūtimi maitinančios mamos gali vartoti pankolio sėklas, įdėdamos keletą sėklų į arbatą, kaip kvapiąją medžiagą ir į daržoves.

Maisto produktai, kurių reikia vengti maitinant krūtimi

1. Perdirbti maisto produktai

Perdirbtus maisto produktus gali būti lengva ir greitai paruošti ir valgyti, tačiau jie yra labai kenksmingi ir toksiški kūdikio sveikatai, nes juose yra konservantų ir priedų.

Dėl to jūsų kūdikis gali jaustis susierzinęs ir nervingas. Perdirbtas maistas kūdikiui gali sukelti virškinimo problemų ir alergiją.

2. Alkoholis

Alkoholis ir maitinimas krūtimi nėra koja kojon, nes nėra tokio dalyko kaip saugaus alkoholio kiekio motinos piene, kurį kūdikis galėtų gerti.

Tam tikras alkoholio kiekis patenka į motinos pieną, o kai kūdikis patenka į alkoholinį motinos pieną, kūdikis gali uždelsti motorikos vystymąsi ir taip pat paveikti kūdikio miego įpročius.

Todėl per daug stiklinių alkoholio gali sutrikti kūdikio hormonų pusiausvyra ir sumažėti pieno gamyba.

3. Kava

Nėštumo metu ir net po nėštumo per daug kavos puodelių gali sutrikdyti vaiko hemoglobino kiekį. Saikingas ir rekomenduojamas kofeino kiekis nepakenks kūdikiui, tačiau per daug puodelių gali sumažinti geležies kiekį piene.

4. Cigaretės

Rūkymas niekada nebuvo laikomas geru įpročiu, net ir motinoms, kurios nemaitina krūtimi. Cigarečių rūkymas gali padidinti staigios kūdikių mirties sindromo (SIDS) ir vaikų kvėpavimo problemų, sukeliančių astmą, riziką.

5. Petražolės ir šalavijas

Nors daugelis moterų nematė jokių problemų dėl petražolių ir šalavijų, jų suvartojama nedaug, palyginti su moterimis, kurios pastebėjo, kad suvalgę petražolių ir šalavijų sumažėjo pieno gamyba.

6. Daug gyvsidabrio turinčios žuvys

Žuvis yra turtingas omega 3 riebalų rūgščių šaltinis, tačiau krūtimi maitinančios motinos turėtų bet kokia kaina vengti žuvies, kurioje gausu gyvsidabrio.

Net ir nedideliais kiekiais gyvsidabris gali keliauti su motinos pienu ir pakenkti kūdikio smegenims bei nervų sistemai. Gyvsidabrio turinčios žuvys yra tunai, kardžuvės, skumbrės, rajos, ryklys ir molva.

7. Kviečiai

Maistas iš kviečių yra maistingas, tačiau tinkamas ne visiems, todėl labai svarbu patikrinti, kaip kūdikis reaguoja. Kviečiams alergiški kūdikiai gali patirti virškinimo problemų, tokių kaip bėrimai, kruvinos išmatos ir nervingumas.

8. Šlamštas maistas

Retkarčiais valgydami nesveiką maistą nepakenksite nei sau, nei kūdikiui, tačiau persivalgymas nesveiko maisto gali pakenkti kūdikio sveikatai. Motinos gali kelti savo vaikams nutukimo ir persivalgymo riziką, nes greitame maiste yra daug sočiųjų ir transriebalų.

Baigiamoji pastaba

Visada geriausia išbandyti maistą, kurį valgote, ypač kai maitinate krūtimi. Jei įtariate, kad jūsų vaikas yra alergiškas maistui, nedelsdami kreipkitės į savo specialistą.

Priklausomai nuo reakcijos intensyvumo, jūsų sveikatos priežiūros specialistas gali pasiūlyti dvi ar tris savaites vengti galimo maisto, kad sužinotų, ar tai yra tikrasis kūdikio diskomforto kaltininkas.

Norėdami sužinoti daugiau apie tai, ką riboti ir ką mylėti žindant, apsilankykite CK Birla ligoninėje arba užsisakykite susitikimą Dr Seema Sehgal, pirmaujanti akušerė ir ginekologė Gurgaone.