Kaip ištirpinti inkstų akmenis ir namų gynimo priemonės

Inkstų akmenys yra kaip maži akmenys inkstuose, kurie gali atrodyti mažo dydžio, tačiau jų sukeliamas skausmas tikrai nėra mažas. Inkstų akmenys palieka nepakeliamą skausmą šone ir nugaroje, žemiau šonkaulių. Tai sukelia diskomfortą apatinėje pilvo dalyje ir kirkšnyse. Skausmas dėl inkstų akmenų atsiranda bangomis, bet skiriasi dažniu. Žmonėms, sergantiems inkstų akmenlige, pilvo apačią skauda kaip tada, kai nėščiai moteriai susitraukia ir gydytojas prašo kvėpuoti.. būkite ramūs.. galite tai padaryti.

Daktaras Kumaras Sauravasdalijasi savo nuomone, kaip ištirpinti inkstų akmenis ir kokiomis priemonėmis galima gydyti ir užkirsti kelią inkstų akmenligei.

Kaip susidaro inkstų akmenys ir iš kur jie atsiranda?

Vaizdas, kuriame-akmens-inkstuose-ir šlaplėje-buvimas

Prieš suprasdami, kaip susidaro šie inkstų akmenys, svarbu žinoti, kas yra inkstų akmenys. Inkstų akmenys yra kietos nuosėdos, susidarančios inkstuose ir dažnai skausmingos, kai patenka per šlapimtakius. Jie gali būti skausmingi, bet paprastai nepalieka jokių nuolatinių pilvo ar inkstų pažeidimų.

Susidarę inkstų akmenys sukelia stiprų pilvo skausmą, taip pat gali sutrikdyti šlapimo nutekėjimą su krauju šlapime, pykinimą ir vėmimą. Akmenys patenka per šlaplę ir gali sukelti dažną šlapinimąsi, nuolatinį skausmą ir spaudimą šlapimo pūslėje.

Kaip pagreitinti inkstų akmenų išsiskyrimą

Žmonės, turintys inkstų akmenų, jaučia nepakeliamą skausmą ir viskas, ko jie nori, yra rasti lengvą, bet ilgalaikį sprendimą dėl inkstų akmenų. Žemiau yra keletas dalykų, kurie gali padėti sumažinti skausmą, kurį sukelia inkstų akmenys.

Gerti daug skysčių

Padidinkite skysčių suvartojimą, nes tai gali padėti įvairiais būdais. Jis detoksikuoja kūną ir padeda akmenims prasiskverbti per šlaplę. Dažnai net gydytojai patars, kad geriausias būdas gydyti inkstų akmenis yra gerti pakankamai vandens visą dieną. Padidėjęs skysčių suvartojimas gali padėti perkelti akmenį ir pašalinti smėlis iš inkstų akmenų. Gerkite kuo daugiau vandens, nes vanduo paprastai laikomas geriausiu vaistu nuo daugelio negalavimų. Vanduo pats savaime gali padaryti stebuklus kūnui. Kiti naudingi skysčiai yra citrininis vanduo, kuris, būdamas citrinų, gali padėti suskaidyti akmenis į mažus gabalėlius ir taip pagreitinti akmenų slinkimo procesą. Obuolių sidro actas, vėlgi turintis citrinos prigimtį, daugeliui tikrai gali pakeisti žaidimą, padeda numalšinti skausmą ir gali turėti kitų privalumų. Tai pagreitina akmenų išplovimo iš sistemos procesą.

Apribokite natrio suvartojimą

Sumažinkite natrio ir baltymų suvartojimą, nes tai gali padidinti šlapimo rūgšties kiekį organizme ir dar labiau padidinti inkstų akmenų susidarymo tikimybę. Dieta, kurioje yra daug natrio, gali padidinti kalcio, kuris gali sukelti inkstų akmenų susidarymą, riziką šlapime. Tiems, kurie linkę formuotis akmenims, rekomenduojama mažai natrio turinčios dietos.

Inkstų akmenų požymiai ir simptomai

Požymiai yra inkstų akmenų simptomai, kuriuos reikia atidžiai stebėti ir jų neignoruoti, kitaip tai gali sukelti stiprų nepakeliamą pilvo skausmą. Inkstų akmenys yra tokie, kokie gali būti jūsų inkstuose metų metus ir vis tiek nesukelia jokio diskomforto, tačiau kai jie pradeda judėti arba padidėja, gali atsirasti simptomų.

 • Skausmas apatinėje nugaros dalyje
 • Jaučiamas poreikis šlapintis, bet nėra šlapimo
 • Karščiavimas
 • Pykinimas
 • Vėmimas su stipriu skausmu
 • Kraujas jūsų šlapime
 • Skausmas šlapinantis
 • Nuobodus pilvo skausmas
 • Drumstas arba smirdantis šlapimas

Inkstų akmenų diagnozė

Jei jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas įtaria, kad skausmas aplink pilvą arba šalia šonkaulių atsirado dėl inkstų akmenų, jis (ji) pasiūlys tyrimų ir procedūrų sąrašą. Prieš pradėdamas tyrimus, gydytojas paprašys jūsų ligos istorijos, kad galėtų paskirti tyrimus

 • Kraujo tyrimai: kraujo tyrimas padės nustatyti, kaip veikia inkstai, ir patikrinti, ar nėra infekcijų, kurios galėjo sukelti inkstų akmenų susidarymą, ir ar kraujyje yra per daug kalcio ar šlapimo rūgšties.
 • Vaizdo testai: rentgeno spinduliai, kompiuterinė tomografija ir ultragarsas gali padėti išsiaiškinti akmenų dydį, formą, skaičių ir vietą.
 • Šlapimo tyrimas: padeda ištirti, ar šlapime nėra medžiagų, pavyzdžiui, kraujo. Gydytojas gali paprašyti daugiau nei vieno šlapimo mėginio.

Namų gynimo priemonės inkstų akmenims gydyti

Bazilikų sultys

Bazilikas, turintis daug acto rūgšties ir turtingas maistinių medžiagų, padeda skaidyti inkstų akmenis ir malšinti skausmą. Žinoma, kad bazilikas padeda sumažinti diskomfortą, kurį sukelia virškinimo ir uždegiminiai sutrikimai. Bazilikas yra pripildytas antioksidantų ir priešuždegiminių medžiagų, kurios gali padėti palaikyti inkstų sveikatą.

Miežių vanduo

Kaip minėta aukščiau, vanduo yra gelbėtojas ir tikrai pirmasis ir svarbiausias pasaulyje vaistas. Vanduo yra ir gamtos, ir mūsų kūno varomoji jėga. Miežių vanduo padeda sumažinti cholesterolio kiekį, yra naudingas inkstams ir padeda pašalinti toksinus iš organizmo.

Granatų sultys

Granatai yra žinomi dėl to, kad juose gausu antioksidantų, ir daugelį metų buvo naudojami siekiant pagerinti bendrą inkstų būklę. Rūpinimasis inkstais ilgainiui gali užkirsti kelią akmenų susidarymui inkstuose. Tai padeda pašalinti visus toksinus iš sistemos. Inkstų akmenys yra kalcio ir šlapimo rūgšties kristalai, granatų sultys padeda sumažinti šlapimo rūgšties kiekį ir taip sumažina tolesnio akmenų gedimo riziką.

Pupelių sriuba

Buvo žinoma, kad pupelių sriuba gerina inkstų sveikatą. Tai padeda ištirpinti ir išplauti visus toksinus iš akmenų.

Inkstų akmenų gydymas

Inkstų akmenligės gydymas įvairiais būdais

Mažo dydžio inkstų akmenys gali būti pasirūpinti namų gynimo priemonėmis arba pagal gydytojų pasiūlymą. Tačiau kiti akmenys, kurie yra dideli ir yra sunkioje padėtyje, gali būti pašalinti chirurginiais metodais.

 • Chirurginis akmenų šalinimas su taikikliu
 • Garso bangos naudojamos akmenims skaldyti

DUK

Klausimai 1. Kaip tirpinate kietus inkstų akmenis?

Gydytojas gali skirti šoko terapiją, kad sulaužytų kietus akmenis į mažus gabalėlius, kad juos būtų galima lengvai išplauti iš sistemos.

Klausimai 2. Kaip galiu priversti inksto akmenį praeiti namuose?

Geriant daug skysčių, pavyzdžiui, vandens arba gėrimų, kuriuose gausu citrinos rūgšties, pavyzdžiui, apelsinų, obuolių sidro acto, gali padidėti akmenų slinkimas namuose.

3 klausimas. Kiek turėčiau gerti obuolių sidro acto, kad ištirptų inkstų akmenys?

Į vandenį įpilkite 1-2 šaukštus obuolių sidro ir išgerkite. Citrinų prigimtis gali padėti ištirpinti inkstų akmenis.

4 klausimas. Kaip sužinoti, ar mano inkstų akmuo juda?

Jei akmenys juda link kirkšnies, galite pradėti jausti lengvą norą šlapintis.

Klausimai 5. Kaip jūs miegate su inkstų akmenlige?

Tinkama laikysena miegoti, jei turite inkstų akmenį, yra toje pusėje, kur yra akmuo, nes tai gali padėti akmeniui judėti. Be to, jei skausmas tampa nepakeliamas, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.