Pūglių (hemoroidų) simptomai moterims

Poliai, yra pasaulietis žodis, reiškiantis hemorojus. Remiantis keletu įvairių tyrimų, kiekvienas žmogus turi hemorojus, o tai reiškia, kad polių sunkumas yra tai, kas padeda diagnozuoti būklę. Vyresnių nei 40 metų moterų pūslelinės yra dažnos ir gali turėti įtakos nėščioms moterims. Dr. Narola Yanger, laparoskopinės ir onkologinės chirurgijos gydytoja, paaiškina, kas yra krūvos, jų priežastys, išvaizda ir pojūtis bei ar hemorojus gali išnykti savaime.

Kas yra poliai (hemoroidai)

Pūgos, dar vadinamos hemorojais, yra apatinėje tiesiosios žarnos arba išangės dalies patinusios kraujagyslės, kurios, ištempus, patinsta arba išsiplečia ir sukelia dirginimą. Nors pūslės kartais gali būti skausmingos, tačiau normalus išangės audinys sukelia skausmą ir išsipučia iki tam tikro lygio, tai rodo, kad turi būti kažkas labai sunkaus, dėl kurio galėjo atsirasti skausmas ir patinimas.

Kokie hemorojaus tipai gali turėti įtakos moterims?

Jūs turite tai žinoti hemorojus gali atsirasti tiesiosios žarnos ar išangės kanalo viduje arba išorėje. Kokio tipo hemorojus atsirado, priklauso nuo to, kur buvo nustatytas patinimas:

Išorinis

Tai hemorojus, kuris pažeidžia venas už išangės ribų ir gali sukelti venų patinimą, kraujavimą, įtrūkimus ir niežėjimą. Priklausomai nuo krūvų sunkumo, jie gali būti užpildyti krauju, dėl kurio gali atsirasti krešėjimas. Nors tai nėra pavojinga, jie gali sukelti stiprų skausmą, diskomfortą ir patinimą.

Vidinis

Tai hemorojus, esantis tiesiosios žarnos viduje. Vidinis hemorojus paprastai nejaučiamas ir nematomas, tačiau gali sukelti didelį diskomfortą. Šie hemorojus paprastai yra neskausmingi, tačiau gali sukelti įtampą ir dirginimą tuštinantis. Pacientas gali pastebėti nedidelį kraujo kiekį tualete.

Prolapsas

Gali būti situacijų, kai vidinis ir išorinis hemorojus gali prolapsuoti, o tai reiškia, kad jie gali išsitempti ir išsipūsti už išangės ar išangės kanalo. Šio tipo hemorojus gali sukelti skausmą arba kraujavimą.

Kokie yra hemorojaus simptomai?

Hemorojaus požymiai ir simptomai priklauso nuo hemorojaus tipo ir sunkumo.

 • Kraujavimas
 • Diskomfortas ir skausmas tuštinimosi metu
 • Niežulys arba dirginimas išangės kanale ir aplink jį
 • Skausmas aplink išangę
 • Patinusios venos, kurios gali sukelti arba nesukelti skausmo, priklausomai nuo sunkumo ir vietos
 • Kraujas ant tualetinio popieriaus
 • Kietas gumbas aplink išangę

Simptomai gali būti varginantys ar varginantys, tačiau paprastai jie praeina per kelias dienas.

Kokios yra moterų polių priežastys ir priežastys?

Moterų spuogų atsiradimo priežastys gali būti kelios. Žemiau pateikiamos kelios dažniausios priežastys, dėl kurių gali padidėti krūvų rizika.

Nėščia moteris

Kai moteris yra 36 nėštumo savaitę, kūdikis patenka į dubens ertmę ir taip daro spaudimą dubens srityje, o tai automatiškai sukelia išangės ir tiesiosios žarnos kraujagyslių dydžio padidėjimas ir krūvų susidarymas. Gimus vaikui, šios krūvos paprastai išsisklaido.

Vidurių užkietėjimas

Nors tai gali nutikti bet kuriai, tačiau tai būdinga nėščioms moterims. Nėščios moterys yra linkusios jausti vidurių užkietėjimą ir kartais tai sukelia ilgalaikį vidurių užkietėjimą. Kai maiste trūksta skaidulų, tai sukelia vidurių užkietėjimą, todėl išangės kanale atsiranda įtampa ir susidaro krūvos arba. hemorojus .

Viduriavimas

Žmonės, kurie dažnai kenčia nuo viduriavimo arba ilgą laiką buvo viduriavimo aukomis, taip pat gali susirgti pūslėmis. Viduriavimas gali padidinti hemorojaus dirginimą ir patinimą, o tai gali sukelti uždegimą ir skausmingus pojūčius.

Ilgas sėdėjimas

Vyrai ir moterys, kurių darbas reikalauja ilgesnio sėdėjimo, gali daryti spaudimą klubams, todėl sėdmenų raumenys išsiskleidžia. Mažos venos aplink išangę ir tiesiąją žarną yra ištemptos ir sukelia skausmą ir venų patinimą.

Senėjimas

Hemorojumi dažniausiai serga vyresni nei 50 metų žmonės. Kita vertus, hemorojumi gali susirgti ir jaunimas bei vaikai.

Sunkus kėlimas

Žmonės, kurie yra priklausomi nuo treniruočių ir kelia per didelius svorius, yra linkę į hemorojų.

Gydymas

Toliau pateikiamos kelios gydymo galimybės, kurios gali padėti sumažinti hemorojaus požymius ir simptomus.

 • Nereceptiniai vaistiniai kremai ir tepalai gali padėti sumažinti uždegimą, skausmą ir patinimą
 • Sėdimosios vonios, dažnai vadinamos klubų voniomis, gali padėti sumažinti skausmą ir patinimą bei skatinti išangės įtrūkimų gijimą. Sėdi vonia, paprastai tariant, iš esmės yra sėdėjimas ir tiesiosios žarnos srities mirkymas šilto vandens vonelėje bent 2–3 kartus per dieną.
 • Vartokite tinkamus pluošto papildus, nes tai gali padėti sumažinti vidurių užkietėjimą
 • Ledo paketų naudojimas siekiant sumažinti patinimą ir diskomfortą

Jei niekas nepadeda, galutinis hemorojaus sprendimas yra chirurgija, ty hemoroidektomija, kurios metu pašalinami dideli išoriniai hemorojus, arba hemorojaus susegimas, kurio metu vidiniams hemorojams pašalinamas susegimo instrumentas.

Kaip išvengti moterų polių susidarymo?

Geriausias būdas išvengti krūvų yra valgyti maisto produktus, dėl kurių išmatos tampa minkštos. Norėdami išvengti hemorojaus ir sumažinti jo simptomų poveikį, toliau pateikiami keli įprasti patarimai, kurių galima laikytis.

 • Valgykite maistą, kuriame gausu skaidulų, pavyzdžiui, vaisius, žalias lapines daržoves ir nesmulkintus grūdus. Tai padeda sušvelninti žarnyno judėjimą. Tai padeda išvengti įtempimo ir spaudimo ant išangės kanalo, taip sumažinant hemorojaus riziką.
 • Būdami aktyvūs ir tinkami, galite sumažinti spaudimą venoms ir išvengti ilgo sėdėjimo.
 • Gerkite daug skysčių, išgerkite 8 stiklines vandens kiekvieną dieną, kad išmatos būtų minkštos.
 • Kai reikia, darykite pertraukėles vonios kambaryje, kad sumažintumėte spaudimą analiniam kanalui
 • Venkite valgyti sunkiai virškinamo maisto, ypač nėštumo metu, nes tai gali stipriai slėgti išangę
 • Išlaikykite vidutinį kūno svorį, nes nutukimas gali padidinti hemorojaus riziką.

Apibendrinant

Hemorojus yra labai dažnas, juo serga 40–50% gyventojų. Netgi išbandžius namų gynimo priemones ir atitinkamai pakeitus gyvenimo būdą, moterų ir vyrų pūlių simptomai gali būti sunkūs. Jei paciento hemorojus tęsiasi ilgiau nei vieną savaitę, gali prireikti nedelsiant medicininės pagalbos. Norėdami gauti daugiau informacijos arba asmeninio patarimo, susitarkite su mūsų vadovaujančiu specialistu.

DUK

Kas sukelia krūvas moterims?

Moterims pagrindinė krūvos priežastis yra nėštumo metu, nes dubens srityje yra didelis spaudimas, o moterims nėštumo metu būdingas vidurių užkietėjimas.

Ar krūvos išnyksta savaime?

Taip, jei krūvos nėra sunkios ir nesukelia didelio skausmo bei patinimo, jos paprastai praeina savaime per vieną savaitę.

Kaip aš galiu patikrinti krūvas namuose?

Jei po tuštinimosi yra kraujo, aplink išangę jaučiamas gumbų pojūtis, niežulys išangėje ir gleivės net nuvalius servetėles – tai keletas požymių, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį dėl pūlių.