Kaip išvengti aukšto kraujospūdžio nėštumo metu

Gestacinė hipertenzija yra nėštumo būklė, kuriai būdingas aukštas kraujospūdis nėštumo metu. Šios būklės negalima painioti su kitomis kraujospūdžio ligomis, tokiomis kaip lėtinė hipertenzija ar preeklampsija. Gestacinė hipertenzija paprastai išsivysto antrąjį trimestrą ir praeina po gimdymo. Neišsigąskite, jei jūsų gydytojas nėštumo metu pastebės aukštą kraujospūdį, daugelis aukštą kraujospūdį turinčių moterų pagimdo sveikus kūdikius. Jūsų gydytojas atidžiai stebės jūsų būklę, taip pat kūdikio sveikatą ir augimą.

Norėdami veiksmingai valdyti gestacinę hipertenziją, pirmiausia leiskite geriau suprasti šią būklę.

Medicinos ekspertai vis dar turi nustatyti tikslias nėštumo hipertenzijos priežastis. Kai kurie veiksniai, galintys padidinti aukšto kraujospūdžio nėštumo riziką, yra šie:

Prenatalinių vizitų metu gydytojas įvertins nėštumo riziką, remdamasis jūsų medicinine ir šeimos istorija. Be aukšto kraujospūdžio, nėštumo metu galite patirti šiuos aukšto kraujospūdžio simptomus:

 • Nuolatinis galvos skausmas
 • Edema (patinimas)
 • Staigus svorio padidėjimas
 • Neryškus arba dvigubas matymas
 • Pykinimas ar vėmimas
 • Skausmas viršutinėje pilvo dalyje
 • Šlapimo susidarymas nedideliu kiekiu

Nėštumo metu svarbu atidžiai stebėti ir valdyti aukšto kraujospūdžio požymius, nes tai gali sukelti sunkias kraujospūdžio ligas, tokias kaip preeklampsija. Jei pastebėsite kokių nors naujų simptomų, nedelsdami praneškite apie tai savo akušeriui.

Jei nustatomas aukštas kraujospūdis, gydytojas gali atlikti papildomus tyrimus, kad pašalintų kitas sąlygas. Jie apima:

 • Šlapimo tyrimas baltymams patikrinti (inkstų funkcijai patikrinti)
 • Tikrinama, ar nėra patinimo
 • Stebėti savo svorį
 • Kepenų funkcijos tyrimas
 • Kraujo krešėjimo tyrimas

Kaip išvengti aukšto kraujospūdžio nėštumo metu?

Pagrindinis nėštumo hipertenzijos gydymo tikslas yra užkirsti kelią būklės pablogėjimui. Jūsų gydymas apimtų šiuos veiksmus:

 1. Vaisiaus stebėjimas
  Prenatalinių vizitų metu gydytojas atidžiai stebės jūsų kūdikio augimą ir sveikatą. Vaisiaus judesių skaičiavimas (kūdikio spyrių ir judesių stebėjimas), nestresinis testavimas (kūdikio širdies susitraukimų dažnio atsakas į jo judesius), biofizinis profilis (nestreso testo ir ultragarso derinys) ir doplerio srauto tyrimai (srovei matuoti). Jūsų kūdikio kraujas per kraujagyslę) yra kai kurie tyrimai, atliekami siekiant stebėti mažylio sveikatą.
 2. Laboratorinis tyrimas
  Jūsų akušeris gali užsisakyti įprastus kraujo ir šlapimo tyrimus per prenatalinius vizitus. Tai daugiausia daroma norint patikrinti baltymų buvimą ir stebėti jūsų būklę.
 3. Vaistai
  Jei kiltų priešlaikinio gimdymo rizika, gydytojas paskirs kortikosteroidų. Šie vaistai skatina jūsų kūdikio plaučių augimą.

Gestacinė hipertenzija pati savaime nebūtinai yra nerimo priežastis. Tačiau netinkamai gydant gali atsirasti komplikacijų, tokių kaip priešlaikinis gimdymas ir preeklampsija. Preeklampsija yra rimta kraujospūdžio būklė, pažeidžianti įvairias kūno organų sistemas, įskaitant nervų sistemą. Vienintelis gydymo kursas šiuo atveju yra skubus gimdymas.

Žiūrėkite vaizdo įrašą kaip Dr Deepika Aggarwal, akušerijos ir ginekologijos konsultantė CK Birla ligoninėje išsamiai aptaria „Hipertenzija ir preeklampsija – tylūs pavojai nėštumui“.

Patarimai sveikam nėštumui

Jei nėštumo metu turite aukštą kraujospūdį, atlikite toliau nurodytus veiksmus patarimai gali padėti jums pastoti sveikiau

 • Valgyk sveikai: Laikykitės subalansuotos dietos, kurioje gausu folinio maisto. Tai padės vaisiaus vystymuisi. Atminkite, kad nėštumo metu jūsų kūdikis valgo tai, ką valgote jūs. Pasitelkę savo akušerę ir mitybos specialistą, galite sukurti savo poreikius atitinkantį mitybos planą.
 • Atsipalaiduok: Nėštumas yra gražus laikas, tačiau jis taip pat gali būti įtemptas. Streso mažinimas yra vienas veiksmingiausių aukšto kraujospūdžio valdymo būdų. Išbandykite raminimo metodus, tokius kaip meditacija ir kvėpavimo pratimai, kad atsipalaiduotumėte. Be to, nepamirškite daug pailsėti ir miegoti, kol galite.
 • Pratimas: Reguliarus pratimas gali padėti valdyti aukštą kraujospūdį nėštumo metu. Lengvi ir vidutinio sunkumo fiziniai pratimai 4-5 kartus per savaitę taip pat padeda sureguliuoti nuotaiką ir palaikyti gerą vaisiaus sveikatą. Galite sukurti pratimų planus su savo obgyn pagalba, kad suprastumėte, kas jums saugu.

Atminkite, kad visada geriau būti atsargiems ir pasitarti su gydytoju, jei nesate tikri, ar kažkas yra neįprasta, ar ne.

DUK

Klausimas: ar nėštumo hipertenzija ir lėtinė hipertenzija yra tas pats?
Atsakymas: Gestacinė hipertenzija yra kraujospūdžio būklė, kuriai būdingas aukštas kraujospūdis po 20th nėštumo savaitė. Lėtinė hipertenzija yra aukštas kraujospūdis, kuris egzistavo prieš nėštumą. Jei turite aukštą kraujospūdį ir planuojate pastoti arba pastojote, pasitarkite su gydytoju, kad sužinotumėte, kaip šią būklę valdyti. Jei turite antsvorio, gydytojas gali paprašyti numesti kilogramų laikantis dietos ir mankštos, kad padėtų valdyti kraujospūdį. Taip pat pasikonsultuokite su savo akušeriu bet kokiems vaistams, kuriuos galite vartoti nuo bet kokių esamų ligų.

Klausimas: kas yra preeklampsija?
Atsakymas: Preeklampsija yra a Hipertenzinio sutrikimo tipas nėštumo metu būdingas aukštas kraujospūdis ir didelis baltymų kiekis šlapime. Tai gali sukelti kelių organų sistemų gedimą, taip pat gali būti mirtina motinai ir vaikui. Preeklampsija taip pat trukdo vaisiaus augimui, nes riboja kraujo tekėjimą į placentą. Tikslios šios būklės priežastys nėra žinomos, tačiau ji dažniau pastebima pirmą kartą nėščioms moterims, nėščioms paauglėms ir nėščioms moterims, vyresnėms nei 40 metų. Preeklampsijos požymiai ir simptomai:

 1. Greitas svorio padidėjimas arba patinimas, kurį sukelia skysčių susilaikymas (edema)
 2. Pilvo skausmas
 3. Sunkus galvos skausmas
 4. Pykinimas
 5. Neryškus ar dvigubas matymas

Jei pastebėjote bet kurį iš aukščiau išvardytų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Klausimas: Ar galima išvengti nėštumo hipertenzijos?
Atsakymas: Nėra būdų, kaip visiškai pašalinti nėštumo hipertenzijos išsivystymo riziką. Ankstyva diagnozė ir gydymas yra veiksmingiausi šios būklės valdymo būdai. Taigi, būtinai eikite į reguliarius prenatalinius vizitus, kad galėtumėte stebėti nėštumo eigą.

Skaityti: Kaip kontroliuoti cukraus kiekį nėštumo metu?