Kaip kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje nėštumo metu?

Gestacinis diabetas yra dažna nėščių moterų liga. Amerikos diabeto asociacija (ADA) šią būklę apibūdina kaip bet kokį gliukozės netoleravimo laipsnį, kuris pirmą kartą atpažįstamas nėštumo pradžioje arba jo metu. Paprasčiau tariant, moteriai, kuri anksčiau nesirgo diabetu, nėštumo metu padidėja cukraus kiekis kraujyje.

Indijoje neseniai atliktas tyrimas rodo, kad aplink 4 milijonai moterų yra paveikti gestacinis cukrinis diabetas (GDM) bet kuriuo momentu. Šis šuoliuojantis GDM lygio padidėjimas visoje Indijoje yra susijęs su tokiais veiksniais kaip nutukimas, netinkami mitybos įpročiai, didėjantis Policistinių kiaušidžių sindromas (PCOS)ir sėdimas ar neaktyvus gyvenimo būdas.

Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje nėščioms moterims gali sukelti didelę komplikacijų riziką, pavyzdžiui:

  • Per didelis gimimo svoris arba makrosomija
  • Gimimo traumos
  • Hipoglikemija
  • Priešlaikiniai gimdymai
  • Kvėpavimo sutrikimas
  • Vaisiaus mirtis (kraštutiniais atvejais)

Todėl norint sumažinti riziką motinai ir vaisiui, būtina greitai ir tinkamai valdyti cukraus kiekį nėštumo metu. Šiame straipsnyje aptariame, kaip kontroliuoti cukraus kiekį nėštumo metu.

Kaip žinoti, ar padidėjęs cukraus kiekis kraujyje?

Deja, su gestaciniu diabetu susijusius simptomus gali būti sunku aptikti, o vienintelis būdas sužinoti, ar cukraus kiekis kraujyje yra padidėjęs, yra išsitirti. Paprastai visos nėščios moterys yra tikrinamos dėl gestacinio diabeto nuo 24 iki 28 nėštumo savaitės. Tačiau jei per ankstyvą prenatalinį vizitą šlapime aptinkamas didelis gliukozės kiekis, jums gali būti patarta atlikti patikrinimą dar anksčiau.

Nėštumo metu dažniausiai atliekamas cukraus kiekio kraujyje patikrinimo testas yra geriamieji gliukozės testo testai (OGCT), kurių metu gydytojas paprašys išgerti gliukozės tirpalą. Praėjus valandai po šio saldaus gliukozės tirpalo vartojimo, gydytojas paims kraują, kad patikrintų gliukozės kiekį kraujyje.

Jei gliukozės kiekis kraujyje viršija sveiką ribą (daugiau nei 140 mg/dl), gali tekti vėl atlikti gliukozės kiekio kraujyje tyrimą nevalgius. Norint nustatyti cukraus kiekį kraujyje nevalgius nėštumo metu, turite nevalgyti ir negerti nieko, išskyrus vandenį, mažiausiai 8–10 valandų. Tai užtikrins tikslų gliukozės kiekio kraujyje matavimą.

Patarimai, kaip kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje nėštumo metu

Jei manote, kad jums gresia gestacinis diabetas arba sužinosite, kad jūsų gliukozės kiekis kraujyje iš tiesų yra aukštas, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad natūraliai kontroliuotumėte cukraus kiekį kraujyje. Šios bendrosios gairės gali padėti nėščioms moterims kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje:

1. Stebėkite, ką valgote

Maistas, kurį valgote, vaidina svarbų vaidmenį palaikant pastovų cukraus kiekį kraujyje. Nors kai kurie maisto produktai gali padėti stabilizuoti ir sumažinti cukraus kiekį kraujyje nėštumo metu, kiti gali sukelti gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą.

Todėl labai svarbu stebėti kiekvieną maisto kąsnį, kurį dedate į burną. Bendradarbiaukite su gydytoju arba sveikatos priežiūros specialistu, kad sukurtumėte jums sveiką dietą. Pabandykite sumažinti angliavandenių kiekį, valgykite rečiau ir dažnai ir padidinkite skaidulų kiekį.

2. Įtraukite fizinį aktyvumą

Reguliarus ir vidutinio sunkumo fizinis krūvis yra svarbus ir naudingas nėštumo metu. Nors tai gali palengvinti daugybę nėštumo nepatogumų, mankšta taip pat yra veiksmingas būdas sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Stenkitės į savo kasdienybę įtraukti vaikščiojimą, plaukimą, prenatalinę aerobiką ar lengvą bėgimą.

Tačiau nepradėkite jokios fizinės veiklos be pasikonsultavus su gydytoju Pirmas. Dėl sveikatos sutrikimų, tokių kaip astma ir širdies ligos, nėštumo metu sportuoti yra nesaugu ir gali kilti komplikacijų.

3. Išlaikykite sveiką svorio padidėjimą

Stebėkite priaugantį svorį nuo tada, kai sužinosite, kad esate nėščia. Per didelis svorio padidėjimas, svorio metimas arba per greitas svorio padidėjimas gali būti problemos požymis.

Verta aptarti sveiką svorio padidėjimo diapazoną su gydytoju. Jei negalite tinkamai valdyti savo svorio padidėjimo, jūsų būklė gali greitai tapti nekontroliuojama.

4. Kasdien registruokite cukraus kiekį kraujyje

Jei norite kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje nėštumo metu, tikriausiai turėtumėte pradėti reguliariai tikrinti gliukozės kiekį kraujyje. Sistemingai registruokite savo rezultatus kartu su informacija apie savo mitybą ir mankštą.

Tai padės nustatyti, ar jūsų gydymo planas yra veiksmingas, ar jį reikia keisti. Be to, galite gauti aiškesnį vaizdą apie tai, kaip tam tikri maisto produktai ir veikla veikia cukraus kiekį kraujyje.

5. Pakankamai išsimiegokite

Neseniai straipsnis prie Vašingtono universiteto medicinos mokykla rodo, kad nepakankamas miegas arba miego trūkumas gali sukelti gestacinį diabetą.

Norėdami išlaikyti cukraus kiekį kraujyje nėštumo metu, turite pakankamai miegoti. Padarykite miegą prioritetu sumažindami ekrano laiką, mankštindamiesi ir laikydamiesi sveikos mitybos įpročių.

Baigiamosios mintys

Jei esate moteris, serganti gestaciniu diabetu, jūsų nėštumas kartais gali atrodyti kaip sunkus darbas! Tačiau nėra jokios priežasties jaustis nusivylusiam. Gerai valdant gestacinį diabetą galima kontroliuoti ir tęsti visiškai sveiką nėštumą.

Taip pat skaitykite: Perėjimas prie menopauzės