Pilvo plastiko procedūra – kodėl to reikia, rūšys ir šalutinis poveikis

Atsikratyti papildomų susmulkintų riebalų, kurie liko numetus per daug svorio, tampa būtina, nes sunku numesti tuos nukritusius ir suglebusius riebalus. Kosmetinė chirurginė procedūra, atliekama siekiant pašalinti riebalų perteklių, vadinama pilvo plastika arba abdominoplastika. Tai padeda pagerinti pilvo srities formą ir išvaizdą.

Dr. Sudhir Singh dalijasi savo nuomone apie tai, kas yra pilvo plastikas, kodėl tai daroma, kaip reikia pasiruošti pilvo plastikui, kaip tai daroma ir kokie yra su pilvo plastiku susiję šalutiniai poveikiai bei komplikacijos.

Kas yra abdominoplastika (pilvo plastika)?

Pilvo plastika – tai kosmetinė operacija, padedanti pašalinti odos/riebalų perteklių. Pilvo plastika (pilvo plastika) yra didelė operacija, kurios metu pašalinamas odos ir riebalų perteklius iš pilvo. Ši operacija padeda ne tik pašalinti riebalus, bet ir sustiprinti pilvo sienelės raumenis. Ši chirurginė procedūra žinoma kaip pilvo plastika arba abdominoplastika.

Prieš pradedant procedūrą, būtina pasimokyti. Prieš priimdami galutinį sprendimą, reikia nuodugniai išanalizuoti situaciją ir skirti pakankamai laiko. Svarbu suprasti, kad ši procedūra neturėtų būti atliekama kaip svorio metimo alternatyva.

Kodėl tai daroma?

Toliau pateikiamos kelios priežastys, dėl kurių reikia atlikti pilvo plastiką.

 • Žmonės, turintys riebalų perteklių
 • Susmulkinti riebalai po nėštumo
 • Svorio svyravimai
 • Blogas odos elastingumas
 • Amžius
 • Pokyčiai jūsų kūne
 • Pilvo chirurgija
 • Cezario pristatymas
 • Silpnas jungiamasis audinys pilvo srityje

Pilvo plastikas padeda pašalinti palaidus, riebalų perteklių, odą ir sustiprinti bei įtempti silpnus raumenis. Tai taip pat padeda pašalinti strijas ir odos perteklių apatinėje pilvo dalyje, ty žemiau bambos, nes tai yra labiausiai užsispyrę riebalai.

Galima derinti pilvo plastiką su kitomis kūno kontūrų formavimo operacijomis, pavyzdžiui, krūtų chirurgija. Jei jums buvo atlikta riebalų nusiurbimas, gali prireikti ir pilvo plastiko, nes riebalų nusiurbimas tiesiog pašalina riebalus ir audinį, esantį tiesiai po oda. Jis nepašalina jokios papildomos odos.

Tipai ir kaip atliekama abdominoplastika?

Kaip atliekama abdominoplastika, priklauso nuo to, kokio rezultato pacientas nori turėti. Operacija gali trukti nuo 1 valandos iki 5 valandų, priklausomai nuo operacijos vietos. Žemiau pateikiami tam tikri pilvo tipai:

Pilna pilvo plastika

Pilna abdominoplastika dažniausiai atliekama tada, kai korekcija yra per didelė. Chirurgas pradeda pjūviu aplink bikinio liniją, ty maždaug ten, kur prasideda viešieji plaukai. Nuo pašalinto odos pertekliaus kiekio priklauso, kiek ilgai bus randas. Odą ir jos raumenis galiausiai sureguliuos jūsų chirurgas. Visa procedūra trunka apie 2 valandas.

Dalinė arba mini abdominoplastika

Tai daroma su trumpesniais pjūviais ir dažnai daroma žmonėms, kuriems reikia pašalinti mažiau odos pertekliaus. Viso proceso metu jūsų bamba nebus perkelta. Chirurgas atskirs pjūvio liniją ir bambą. Visa procedūra paprastai trunka nuo 1 iki 2 valandų.

Apimtinė abdominoplastika

Ši operacija dažniausiai atliekama esant riebalų pertekliui nugaroje ir pilvo srityje. Gydytojas gali rekomenduoti atlikti nugaros riebalų nusiurbimą arba šią periferinę pilvo plastiką. Jei atliksite apvalią pilvo plastiko procedūrą, gydytojas galės pašalinti odą ir riebalus nuo klubų ir nugaros srities.

Jei esate aktyvus ir daug mankštinantis žmogus, patariama apriboti treniruotes ir sunkų pratimą ateinančias 4–6 savaites. Paprastai atsigauti prireikia vienos savaitės, tačiau kiekvienas kūnas yra skirtingas ir kiekvieno gijimo procesas yra skirtingas.

Kada reikėtų vengti abdominoplastikos (pilvo plastikos)?

Jei esate moteris, kuri vis dar planuoja turėti vaikų, galbūt norėsite atidėti pilvo plastiką, kol susilauksite vaikų. Operacijos metu jūsų vertikalūs raumenys įtempiami. Būsimas nėštumas gali dar kartą atskirti šiuos raumenis.

Jei planuojate numesti svorio, patariama iš karto vengti pilvo plastiko procedūros. Visada geriau pirmiausia numesti svorio ir leisti svoriui stabilizuotis, o tik tada daryti pilvo plastiką. Jūsų chirurgas aptars su jumis visus galimus scenarijus, kai apsilankysite konsultacijai.

Abdominoplastijos (pilvo plastiko) šalutinis poveikis ir komplikacijos

Po operacijos gydytojas paskirs tam tikrus vaistus, kurie padės sumažinti skausmą ir patinimą. Skausmas ir tirpimas gali trukti kelias dienas, o pacientas gali jaustis pavargęs tiek pat laiko.

Nesvarbu, ar tai būtų bet kokia operacija, ji susijusi su tam tikra šalutinio poveikio rizika. Žemiau pateikiamos kai kurios galimos komplikacijos:

 • Infekcija
 • Skysčio kaupimasis
 • Kraujo krešuliai
 • Prastai lėtas žaizdų gijimas
 • Hematoma (kraujavimas)
 • Randai
 • Sustingimas

Rezultatai

Skrandžio užkimšimas gali pagerinti jūsų pilvo išvaizdą, pašalindamas riebalų ir odos perteklių, taip pat sustiprindamas pilvo sieną. Jei išlaikomas tinkamas svoris, pilvo plastiko nauda yra nuolatinė ir ilgalaikė.


DUK

Q1. Ar saugu darytis pilvo plastiką?

Visa procedūra yra saugi, tačiau kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas, todėl prieš išimant į priekį patariama žinoti, ar pilvo plastikas yra jums tinkamas gydymo planas.

Q2. Kokia pilvo plastiko nauda sveikatai?

Toliau pateikiami pilvo plastiko privalumai:

 • Pagerina išvaizdą, pilvo tonusą
 • Formuoja geresnę laikyseną
 • Sumažina stresinį šlapimo nelaikymą
 • Lengvesnis svorio valdymas
 • Išvaržos korekcija

Q3. Ar pilvo plastikas yra skausmingas?

Ne, procedūra atliekama suteikus anesteziją. Po operacijos koreguota vieta bus patinusi ir skausminga keletą dienų, bet ilgainiui pradės gyti ir palengvins bet kokį nedidelį skausmą ar diskomfortą.

4 klausimas. Kiek laiko truks pilvo plastikas?

Jei svoris išlaikomas, pilvo plastiko procedūra yra ilgalaikė ir nuolatinė.

Q5. Ar pilvo plastikas gali sukelti skrandžio problemų?

Taip, gali būti situacijų, kai po pilvo plastiko procedūros pacientas gali užkietėti.

6 klausimas. Ar galite pastoti (pagimdyti) po pilvo plastiko?

Nėra teorijos, kad po pilvo plastiko operacijos negalėsite pastoti. Operacija neturi įtakos moters gebėjimui pastoti, taip pat nėra pavojinga nešioti kūdikį po operacijos.