Kaip sukurti stiprius vaikų kaulus: vadovas tėvams

Vaikystė – tai laikas, kai dedate savo psichinės, emocinės ir fizinės sveikatos pamatą. Tačiau vaikai nežino, kaip sveikai pradėti. Taigi ši atsakomybė tenka tėvams. Kaip tėvai ar globėjai, turėtumėte užtikrinti, kad jūsų vaikai gautų pakankamai maistinių medžiagų, reikalingų jų augimui. Šiame straipsnyje daktaras Reetadyuti Mukhopadhyay – geriausias vaikų ortopedijos gydytojas Gurgaone išnagrinės vieną plėtros aspektą – Kaip sukurti stiprius kaulus vaikams?

Mūsų kaulai pradeda stiprėti vaikystėje ir paauglystėje. Maždaug 95% kaulų masės susidaro iki 20 metų amžiaus. Šis laikas yra labai svarbus bendrai vidinei vaiko raidai. Nors mes ir toliau sukurti sveikus kaulus per visą mūsų gyvenimą mūsų gyvenimo gebėjimas papildyti šią jėgą laikui bėgant mažėja.

Vienas iš svarbiausių Faktai apie raumenis ir kaulus vaikams yra tai, kad geresnis kaulų formavimo gebėjimas vaikystėje lemia geresnį kaulų stiprumą suaugus. Todėl būtina sukurti stiprius kaulus vaikams nuo mažens.

Štai keletas ekspertų patvirtintų patarimai stipriems kaulams vaikams.

Patarimai, kaip sukurti stiprius vaikų kaulus

Vaikai greitai mokosi ir perima suaugusiųjų, su kuriais gyvena, įpročius. Mažų vaikų mėgdžiojimo galimybės yra nepaprastos ir reikalauja tėvų pastangų. Geriausias patarimas kaip sukurti stiprius kaulus vaikams yra pasiūlyti jiems sveiką gyvenimo būdą jį įgyvendinant.

Galite įskiepyti kaulus stiprinantys maisto produktai valgydami, kad pasiektumėte sveikos gyvensenos statusą. Kurdami savo vaiko maistingo maitinimo planą, būtinai pridėkite daug toliau nurodytų maistinių medžiagų.

Kalcis

Kalcis yra super maistinė medžiaga stiprinti savo vaikų kaulus. Mineralas, atsakingas už jūsų kaulų masės formavimą ir palaikymą, yra kalcis. Kuo daugiau kalcio suvalgote, tuo stipresni jūsų kaulai.

Jūsų organizmo kalcio poreikis svyruoja senstant. 4-8 metų amžiaus vaikui reikia beveik 1000 mg kalcio per dieną. 9-18 metų vaikui kasdien reikia 1300 mg kalcio.

Pieno produktai, tokie kaip pienas, sūris, jogurtas, yra geri kalcio šaltiniai. Žalios lapinės daržovės, sojos gėrimai, duona, pupelės, lęšiai, migdolai ir žuvis taip pat yra daug kalcio.

Kaip pridėti kalcio į savo vaiko mitybą: Vaikai nėra sveiko maisto, populiariai žinomo kaip, gerbėjai išrankūs. Gali būti sunku priversti vaiką valgyti kiekvieną maistą, kuriame gausu kalcio. Jūs galite padaryti savo vaikui įdomesnį kalcio suvartojimą. Pavyzdžiui, galite duoti jiems sausainių su stikline pieno. Vaikai ypač mėgsta sūrio gaminius, tokius kaip pica ir makaronai. Taip pat galite pasirinkti skoningą jogurto variantą.

Vitaminas D

Neužtenka valgyti vien kalcio turintį maistą. Suvartotą kalcį mūsų organizmas turi pasisavinti. Vitaminas D yra svarbi maistinė medžiaga, reikalinga sukurti sveikus kaulus. Vitamino D trūkumas gali sukelti vaikų raumenų ir kaulų sistemos problemų, pvz rachitas.

Apytikslis vitamino D vienetas, kurio reikia vaikui ir paaugliui 600 TV per dieną.

Geriausias natūralus vitamino D šaltinis yra saulės šviesa. Turėtumėte įsitikinti, kad jūsų vaikas gauna pakankamai saulės. Šis patarimas ypač svarbus šiais laikais, kai vaikai linkę daugiau laiko praleisti patalpoje prie planšetinių kompiuterių ir televizoriaus.

Maistas, stiprinantis kaulus daug vitamino D yra lašiša, kiaušinių tryniai, grybai, pienas, apelsinų sultys, dribsniai ir avižiniai dribsniai.

Kaip įtraukti vitaminą D į savo vaiko mitybą: Galite planuoti veiklą lauke su savo vaikais, kad padėtumėte jiems gauti saulės šviesos. Kartkartėmis savo vaiko sodą ar pieną galite pakeisti apelsinų sultimis.

Magnis

Magnis yra gyvybiškai svarbus mineralas, atsakingas už jūsų kaulų tankio palaikymą. Didelis kaulų tankis padeda sumažinti kaulų lūžių tikimybę. Keletas tyrimų įrodė, kad magnis taip pat padeda apsisaugoti nuo populiarios raumenų ir kaulų sistemos ligos – osteoporozės.

Mažas 4–8 metų vaikas turėtų suvartoti beveik 130 mg magnio per dieną. Kai vaikui sukanka 9-18 metų, paros norma padidėja iki 240 mg.

Šis mineralas taip pat padeda reguliuoti kalcio ir vitamino D kiekį. Galite stiprinti savo vaikų kaulus įtraukdami į savo mitybą šiuos magnio šaltinius – migdolus, špinatus, anakardžius, sojų pieną, žemės riešutų sviestą, bulves, bananus, virtus ruduosius ryžius, pusryčių dribsnius ir kt.

Kaip pridėti magnio į savo vaiko racioną: Dauguma maisto produktai, kuriuose gausu magnio yra geri nesveikų užkandžių pakaitalai.

Vitaminas K

Reguliarus vitamino K vartojimas gali padidinti kaulų tankį. Jis naudingas kalcio ir vitamino D metabolizmui kauluose.

Vitamino K trūkumas gali padidinti osteoporozės riziką. Šis mineralas yra svarbus reguliuojant medžiagų apykaitą kauluose, aktyvindamas baltymus.

4-8 metų vaikams pakanka 55 mg vitamino K per parą, o 9-18 metų amžiaus vaikui pakanka 60 mg per parą.

Kaip į savo vaiko racioną įtraukti vitamino K: stenkitės gaminti patiekalus iš žalių lapinių daržovių. Špinatai, lapiniai kopūstai, brokoliai, šparaginės pupelės, kiviai, sūris ir žirniai yra geri vitamino K šaltiniai.

Faktai apie raumenis ir kaulus vaikams

Štai keletas įdomių fveikia raumenis ir kaulus vaikams:

  • Jūsų kūne yra apie 650 raumenų.
  • Raumenys ir kaulai tvirtinami sausgyslių pagalba.
  • Beveik 40% jūsų kūno svorio sudaro raumenys.
  • Raumenys gali tik traukti jūsų kaulus, jie negali jų stumti.

Patarimai stipriems kaulams

Keletas kitų tėvystės patarimai tvirtiems kaulams gali naudoti tėvai ne tik didinant vaiko suvartojimą kaulus stiprinantys maisto produktai.

1. Dažniau mankštinkitės: Mūsų kaulai sustiprėja su padidėjusiu aktyvumu. Panašus į raumenis, jūsų vaikų sveikatos kaulai pagerės tiek, kiek jis/ji juos panaudos. Jūsų kaulų stiprumas padidėja, kai spaudžiate kaulus naudojant raumenis.

Vaiko fizinio aktyvumo potencialas yra geresnis nei suaugusiojo. Jūsų vaikas tai padarys sukurti stiprius kaulus jei jis/ji užsiima daugiau svorio nešančia veikla. Bėgimas, ėjimas, šokinėjimas ir laipiojimas yra keletas geriausių vaikų mankštos pasirinkimų. Turėtumėte išlaikyti gerą pusiausvyrą tarp savo vaiko ekrano laikas ir fizinis aktyvumas.

2. Venkite gazuotų gėrimų: Dauguma gazuotų gėrimų turi tam tikrą kiekį fosforo rūgšties. Ši rūgštis kenkia žmogaus kaulų sveikatai, nes sutrikdo kalcio pasisavinimo procesą. Turėtumėte pabandyti pakeisti savo vaiko sodą sveika alternatyva, pavyzdžiui, apelsinų sultimis.

3. Išmokykite juos pasirinkti sveiką gyvenimo būdą: Augdamas jūsų vaikas gali pats priimti sprendimus ir keisti savo gyvenimo būdo įpročius. Nors išsilaisvinimo jausmas yra svarbus jūsų vaiko asmenybės vystymuisi, turėtumėte įsitikinti, kad jis / ji nepritaiko netinkamų įpročių. Tai ypač svarbu paaugliams. Rūkymas, alkoholio vartojimas ar sėdimas gyvenimo būdas yra kai kurie įpročiai, kurie neigiamai veikia jūsų kaulų sveikatą.

Baigiamoji pastaba

Naudodamiesi aukščiau pateiktais patarimais, galite padėti kaip sukurti stiprius kaulus vaikams. Nors kaulų sveikatai reikia nuolatinio dėmesio, pirmieji jūsų gyvenimo metai gali padėti formuoti jūsų ateitį.

Daugiau patarimai, kaip sukurti stiprius vaikų kaulusgalite užsisakyti susitikimą su gydytoju Reetadyuti Mukhopadhyay, vadovaujanti vaikų ortopedė CK Birla ligoninėje.


DUK

Klausimai: Kokio amžiaus vaikams sukietėja kaulai?

Atsakymas: Vaikų kaulai nesusilieja iki 1 ar 2 metų amžiaus.

Klausimas: kokie maisto produktai yra naudingi vaikų kaulų sveikatai?

Atsakymas: Pieno produktai, žalios lapinės daržovės, sojos pupelės, tofu, riešutai, duona ir žuvis yra geras maistas kaulų sveikatai.

Klausimas: Kurie vaisiai yra geriausi kaulų sveikatai?

Atsakymas: Apelsinai, papajos, braškės ir ananasai yra puikūs vaisiai kaulams.

Klausimas: Ar turėčiau duoti savo vaikui kalcio papildus?

Atsakymas: Nebūtina duoti vaikui papildų. Turėtumėte stengtis į savo racioną įtraukti maisto produktus, kuriuose yra daug kalcio. Duokite bet kokių papildų pagal gydytojo rekomendaciją.