Kelių skausmo priežastys ir rizika – kada kreiptis į gydytoją

Kai kalbame apie kelio skausmą, daugelis žmonių mano, kad tai yra būklė, kuri dažniausiai gali turėti įtakos sportininkams ir pagyvenusiems žmonėms. Nors tai yra didelės rizikos kategorijos, svarbu žinoti, kad beveik kiekvienas gali patirti šį skausmą. Skausmas gali prasidėti sąnariuose arba kelio dangtelio srityje, taip pat gali atsirasti kelio raiščiuose, sausgyslėse ir kremzlėse.

Kelio skausmo simptomai

Ryškiausias simptomas yra kelio skausmas. Tačiau skausmo vieta ir skausmo stiprumas priklausys nuo skausmo priežasties. Kartu su kelio skausmais kartais gali atsirasti patinimas, sustingimas, paraudimas, judant kelį gali girdėti saviti garsai. Pacientas gali nesugebėti visiškai ištiesinti kelio.

Kelio skausmo priežastys

Svarbu žinoti skausmo priežastis. Dabar gali būti daug priežasčių, kurios gali sukelti kelio skausmą. Galima tiesiog įtempti kelį arba patirti skausmą dėl traumos, pvz., ACL traumos ar lūžio ir pan. Kai kuriais atvejais tai gali būti dėl per didelio kelio apkrovimo. Raiščių patempimas, sausgyslių uždegimas, bėgikų kelio, menisko plyšimas, kremzlės plyšimas, podagra ir kt. yra keletas dažniausių kelio skausmo priežasčių.

Viena iš pagrindinių kelio skausmo priežasčių žmonėms, peržengusiems 50 metų amžių, yra osteoartritas. Reumatoidinis artritas ir kelio infekcija taip pat gali sukelti skausmą. Gali būti keletas kitų sąlygų, kurios gali sukelti skausmą. Tai apima kelio gaubtelio išnirimą, seną kelio traumą, kuri nebuvo tinkamai gydoma ir kt.

Rizikos veiksniai

Čia reikia suprasti, kad yra veiksnių, dėl kurių yra didesnė tikimybė, kad žmogus patirs šią skausmingą būklę. Nutukimas padidins kelio apkrovą ir padidins osteoartrito riziką. Būsimoms mamoms gresia pavojus, nes nėštumo metu jos priauga svorio. Jei raumenys nėra pakankamai stiprūs arba nėra lankstūs, tai taip pat gali padidinti kelio sužalojimo tikimybę. Ankstesnės kelio traumos taip pat gali paūmėti po kelerių metų. Žmonės, užsiimantys tam tikromis profesijomis, pavyzdžiui, sportuojančiais, ūkininkaujantys ar statybininkai, taip pat dažniau kenčia nuo šios problemos.

Skausmo valdymas namuose

Kartais, jei priežastis nėra labai rimta, poilsis gali padėti padėti. Taip pat gali būti naudinga keletą minučių naudoti ledo paketą ant kelio. Taip pat galima pasirinkti suspaudimą, kuris apima elastinio tvarsčio apvyniojimą aplink kelį. Taip pat yra nereceptinių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, tačiau prieš vartojant bet kokius vaistus labai rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Kada reikia kreiptis į gydytoją?

Jei asmuo turi lėtinį kelio skausmą, kuris nereaguoja į namų gydymą, laikas apsilankyti pas gerą ortopedą. Jei asmuo patyrė didelę traumą, o ant kelio yra paraudimas ir patinimas, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jei jaučiate stiprų skausmą ir negalite pajudinti kelio, nėra prasmės gaišti laiko. Tiesiog skubėkite pas gydytoją pirmenybę.

Osteoartritas yra sveikatos būklė, kai skausmas padidės. Jei laiku nesuteiksite tinkamo gydymo, galite pažeisti sąnarį. Tai netgi gali sukelti negalią. Jei atrodo, kad sąnarys yra deformuotas arba baiminatės, kad dėl kelio traumos įvyko lūžis arba staiga atsirado per stiprus skausmas ir patinimas, visada geriau apsilankyti pas gydytoją. Būtina kreiptis į gydytoją, jei jaučiamas stiprus skausmas kartu su karščiavimu, negalėjimas vaikščioti arba jaučiamas diskomfortas einant ar atliekant įprastinę veiklą, pavyzdžiui, lipant laiptais.

Gydytojų pasirinkta gydymo linija

Gydytojas atliks fizinę apžiūrą ir užduos keletą klausimų, kad nustatytų kelio skausmo priežastį. Kartais gydytojas gali rekomenduoti radiologinius tyrimus, tokius kaip rentgeno spinduliai ir MRT. Rentgeno spinduliai naudojami norint patikrinti, ar nėra kelio degeneracijos, ar nėra lūžių. MRT skenavimas naudojamas norint patikrinti, ar nėra problemų su minkštaisiais audiniais. Kai kuriais atvejais gydytojas gali paprašyti paciento atlikti tam tikrus kraujo tyrimus ir artrocentezę.

Gydymo linija priklausys nuo skausmo priežasties. Kai kuriais atvejais gali pakakti vaistų ir fizinės terapijos. Kartais gali prireikti injekcijų, kurios švirkščiamos į kelį. Tačiau yra keletas sąlygų, kai vienintelė išeitis yra operacija.

Viena dažniausių operacijų – artroskopinė kelio operacija, kurios metu chirurgas gali ištaisyti tam tikrus sužalojimus. Kai kuriais atvejais chirurgas gali rekomenduoti dalinį kelio protezą, kai iš dalies pažeista kelio dalis pakeičiama dirbtinėmis metalinėmis dalimis. Jei žala yra didelė, chirurgas rekomenduos visišką kelio protezą, kai pakeičiamas visas sąnarys.

Svarbus medicinos paslaugų teikėjo pasirinkimas

Jei pasirenkamas geriausias ortopedinis chirurgas ir sveikatos priežiūros įstaiga, nereikia jaudintis dėl kelio problemų. Net jei tenka rinktis kelio operacijas, geriausia ligoninė visada pasirūpins, kad ligoniams gydyti būtų naudojamos naujausios technologijos. Kai kurios iš labiausiai žinomų ligoninių, tokių kaip mes, CK Birla ligoninė, įsikūrusi Gurgaone, kelio keitimo operacijose naudoja kompiuterinę navigacijos sistemą. Šių pažangių technikų naudojimas užtikrina, kad pacientas po operacijos patiria mažesnį skausmą. Sumažės randai, o pacientas greičiau pasveiks. Taip pat siūlome specialią ortopedinę priežiūrą besilaukiančioms mamoms.

Taigi, kai kitą kartą kenčiate nuo kelio skausmo, neignoruokite jo, nes tai gali sukelti kažką labai rimto. Įsitikinkite, kad kuo anksčiau kreipkitės į patyrusį ortopedą patarimo.

Susisiekite su dr. Reetadyuti Mukhopadhyay, ortopedijos konsultantu CK Birla ligoninėje Gurgaone. Užsisakykite susitikimą šiandien!