Kenčia nuo užšalusio peties? Žinokite, kaip gydyti sušalusius pečius

Kas yra sušalęs petys?

Mediciniškai vadinamas lipniuoju kapsulitu (AC), sušalęs petys yra tada, kai petys sustingsta ir sumažina pečių sąnarių judrumą. Skauda judant peties sąnarį. Per laikotarpį nuo 1 iki 3 metų simptomai pagerėja ir būklė visiškai išgydoma.

Ši būklė išsivysto, kai petys ilgą laiką išlieka vienoje padėtyje. Dažnai pastebima pooperacinės traumos atsiradimas ant rankos. Jis gali būti gydomas fizioterapiniais pratimais, kortikosteroidais, švirkščiamais vaistais nuo skausmo ir kraštutiniais atvejais artroskopine operacija. Pagrindinis tikslas yra išlaisvinti sąnario standumą.

Paprastai ši būklė dažniau nustatoma moterims nei vyrams. Tai nepasikartoja tame pačiame petyje, tačiau gali pasikartoti, jei gydymas nėra tinkamai atliktas. Tam tikromis aplinkybėmis skausmas gali pereiti nuo vieno peties ant kito.

Kokie yra sušalusių pečių simptomai?

Pirmiausia supraskime, kaip veikia įprastas petys. Mūsų žastas, apykaklės kaulas ir pečių ašmenys kartu su sausgyslėmis ir raumenimis sudaro peties kapsulę. Šioje kapsulėje esantis sinovinis skystis sutepa sąnarius, kad būtų lengviau judėti.

Dabar žmogui su sušalusiu pečiu ši kapsulė sustorėja ir tampa standi. Šiuose audiniuose atsiranda sąaugų, o sinovinis skystis nusileidžia. Galiausiai tai veda prie standžios peties kapsulės ir sušalusio peties.

Nors aukščiau aprašytas yra sušalusio peties mechanizmas, nėra aiškių sušalusių pečių simptomų. Tačiau galima suprasti, kad jie vysto būklę, žinodami apie sušalusio peties etapus.

Kokie yra užšalusio peties etapai?

Paprastai sušalęs petys vystosi palaipsniui, trimis skirtingais etapais.

 • Užšalimo stadija: Šiame etape bet koks menkiausias peties ir peties sąnario judesys ar judesys sukelia skausmą ir riboja judumą. Šis etapas vystosi laikui bėgant, vis labiau apribojus judesius ir trunka nuo 2 iki 9 mėnesių be gydymo.
 • Užšaldyta stadija: Šiame etape skausmas gali būti mažesnis, nes laikui bėgant kūnas sukūrė skausmo slenkstį. Tačiau pečių standumas didėja, todėl mobilumas tampa daug sunkesnis. Šis etapas, jei negydomas, trunka nuo 4 iki 6 mėnesių. Tiems, kurie patiria didesnį skausmą, būklė pablogėja naktį, dažnai sutrinka miegas.
 • Atšildymo stadija: Po gydymo šiame etape jūsų pečių mobilumas pradeda gerėti. Šis etapas trunka nuo 5 iki 24 mėnesių, kol atstatomas normalus pečių judesių diapazonas.

Kokios yra užšalusio peties priežastys?

Pagrindinė sušalusio peties priežastis yra peties standumas. Kaip paaiškinta anksčiau, peties kapsulėje yra jungiamasis audinys, suteptas sinovinio skysčio. Kai kapsulė sutirštėja, tepimas išsenka ir audiniai stangrėja, sustingęs petys riboja pečių judėjimą.

Aukščiau minėtą renginių ciklą galima susieti su:

 • Rankos laikymas toje pačioje būsenoje
 • Operacijos poveikis rankai.
 • Įgimtos priežastys
 • Diabetas ir skydliaukės disbalansas.
 • Širdies ir kraujagyslių ligos
 • Parkinsono ligos pradžia.
 • Trauma arba streso sukeltas sužalojimas.

Remdamiesi šiomis priežastimis, galime apibūdinti su šia liga susijusius rizikos veiksnius.

Kokie yra rizikos veiksniai, susiję su Frozen Shoulder?

Žmonės, kuriems gresia didesnis nušalusio peties pavojus, gali būti skirstomi į šias kategorijas:

 • Amžius ir lytis: Vyresni nei 40–65 metų asmenys, ypač moterys, dažniau nušalo pečius.
 • Ribotas mobilumas: Tie, kurių judesiai yra riboti, yra labiau linkę sušalti pečius. Taip gali nutikti dėl jau esamų sužalojimų, pvz., Rotatoriaus manžetės sužalojimo ir rankos lūžimo bei jos atsigavimo. Be to, insultą patyrusiems žmonėms taip pat gali sušalti petys.
 • Ligos: Žmonės, kenčiantys nuo tokių ligų kaip skydliaukės disbalansas, Parkinsono liga ir širdies liga, taip pat gali nušalti pečius. Cukrinis diabetas taip pat yra susijęs su nušalusiais pečiais. Taip yra todėl, kad nekontroliuojamas cukraus kiekis kraujyje keičia kolageno kiekį peties sąnario jungiamajame audinyje. Dėl to kolagenas, suteikiantis sąnariams lankstumo, tampa lipnus. Todėl ribojamas mobilumas ir atsiranda standumas.
 • Įgimtos priežastys: Remiantis naujausių tyrimų rezultatais, buvo nustatytas genų rinkinys, dėl kurio žmogus tampa jautresnis lipniam kapsulitui. Šių genų nešiotojai turi beveik 6 kartus didesnę riziką susirgti nušalusiu pečiu.

Koks yra nušalusių pečių gydymas?

Jūsų ortopedas daugiausia dėmesio skirs jūsų skausmo malšinimui ir gali pasiūlyti priešuždegiminių vaistų ar steroidų injekcijų derinį su fizine terapija, kad būtų atkurtas peties judėjimas.

Peties manipuliavimas taip pat gali būti atliekamas taikant bendrąją anesteziją, kad būtų sumažintas standumas. Kitas būdas atlaisvinti sustingusį petį yra hidrodilatacija. Šiuo atveju kartu su steroidais į sąnario kapsulę suleidžiamas sterilus vanduo, kad audinys ištemptų ir atkurtas sąnarių paslankumas.

Be vaistų, kineziterapeutas pasiūlys šiuos pratimus kiekvienai iš trijų sušalusio peties stadijų:

 • Išorinis sukimasis, dar žinomas kaip pasyvus tempimas:Etapas: Sušalimas

  Sunkumas: Vidutinis

  Procedūra: Atsistokite tarpduryje. Sulenkite pažeisto peties ranką 90 laipsnių ir laikykite vieną iš durų šonų (kaip parodyta pirmame paveikslėlyje). Dabar laikykite ranką vietoje (kaip parodyta antrame paveikslėlyje) ir pasukite kūną. Išlaikykite pozą 30 sekundžių. Atsipalaiduok. Pakartokite.

 • Lenkimas į priekį, dar žinomas kaip gulimos padėtis:Etapas: Sušalęs

  Sunkumas: Vidutinis

  Procedūra: Atsigulkite ant nugaros ištiesę kojas. Nepažeisto peties ranka pakelkite sušalusią peties ranką virš galvos. Ištieskite ranką, kol pajusite švelnų tempimą. Palaikykite 15 sekundžių. Atsipalaiduokite ir lėtai grįžkite į pradinę padėtį. Kelis kartus ramiai įkvėpkite ir pakartokite.

 • Kryžminės rankos tempimas:Etapas: Atšildymas

  Sunkumas: Vidutinis

  Procedūra: Atsargiai traukite ranką per krūtinę ir kiek įmanoma patraukite petį po smakru. Išlaikykite pozą 30 sekundžių įkvėpdami ir iškvėpdami. Atsipalaiduokite ir grįžkite į pradinę pozą. Dar kartą įkvėpkite ir pakartokite.

Šie tempimai ne tik padės sušalusiems pečiams, bet ir padės išvengti bet kokio pečių skausmo ar sustingimo, kai juos reguliariai mankštinsitės.

Jei nė vienas iš aukščiau išvardytų dalykų nesuteikia atokvėpio nuo skausmo, chirurgija yra geriausias gydymas. Čia probleminė vieta priartinama naudojant artroskopiją, pašalinamas randinis audinys, kad būtų pašalintas sustingimas ir visiškai numalšintas skausmas. Tačiau to griebiamasi retais atvejais.

Kaip išvengti peties nušalimo?

Iš esmės sušalęs petys yra uždegimo tipas, dėl kurio kasdienės užduotys vargina. Kuo ilgiau jis negydomas, tuo lėčiau progresuoja skausmas. Nors negalime patvirtinti, ar nušalsite petį, ar ne, galime imtis šių prevencinių priemonių:

 • Išlaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje.
 • Reguliariai mankštinkitės ir ištieskite pečius.
 • Sutvirtinkite petį ir rankas fizioterapijos pagalba.
 • Venkite nešioti pečių diržą arba per ilgai laikyti ranką vienoje pozicijoje.

Be to, visada patartina neignoruoti savo kūno pagalbos šauksmo. Jei jaučiate ilgalaikį diskomfortą, kreipkitės į CK Birla ligoninės Ortopedijos skyrių. Mūsų apdovanojimus pelniusi patyrusių profesionalų komanda turi įrodytą patirtį, tiksliai ir atsargiai susidorodama su įvairiomis ortopedinėmis ligomis. Norėdami užsisakyti konsultaciją, tiesiog užeikite arba skambinkite +91 124 4570112

DUK:

Kiek laiko trunka sušalusių pečių stadijos?

 • Užšalimo stadija: Šis etapas vystosi laikui bėgant, kai pečių judesiai yra riboti ir trunka nuo 2 iki 9 mėnesių.
 • Užšaldyta stadija: Šis etapas, jei negydomas, trunka nuo 4 iki 6 mėnesių. Būklė linkusi pablogėti naktį, dažnai sutrikdant miegą.
 • Atšildymo stadija: Šis etapas trunka nuo 5 iki 24 mėnesių, kol atstatomas normalus pečių judesių diapazonas.

Kokios yra 3 sušalusio peties etapai?

 • Užšalimo stadija: Menkiausias peties judesys ar judesys sukelia skausmą ir apriboja judumą.
 • Užšaldyta stadija: Didėja pečių standumas, todėl mobilumas tampa daug sunkesnis.
 • Atšildymo stadija: Po gydymo peties mobilumas pradeda gerėti. Palaipsniui grįžta pečių judrumas.

Kaip greitai išgydyti nušalusius pečius?

Sušalę pečiai dažnai užtrunka, kol visiškai atsigauna. Geriausias būdas yra kineziterapija, kai reguliariai atliekame keletą pratimų skirtingose ​​sušalusio peties stadijose. Kita sušalusių pečių priežastis yra skydliaukė ir diabetas, kuriuos galima kontroliuoti keičiant gyvenimo būdą. Taikant visas kitas gydymo galimybes, visiškas pasveikimas trunka iki vienerių metų.

Ką daryti ir ko negalima sušalusiems pečiams

 • Išlaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje.
 • Reguliariai mankštinkitės ir ištieskite pečius.
 • Sutvirtinkite petį ir rankas fizioterapijos pagalba.
 • Venkite nešioti pečių diržą arba per ilgai laikyti ranką vienoje pozicijoje.
 • Venkite dažnai kelti sunkius daiktus.