Krūties gumbų pašalinimas be randų: VABB

Per gyvenimą moters kūnas patiria keletą pokyčių. Nors kai kurie pokyčiai yra natūralūs, kiti gali būti netikėti ir sukelti nerimą, pavyzdžiui, krūtų gabalėliai. Jei krūtyse pajuntate gumbą, pirma mintis, kurią galite turėti, yra krūties vėžys. Nors krūties vėžys yra Dažniausias vėžys Indijoje, kuris sudaro beveik 14 proc, tai ne vienintelė liga, sukelianti gumbus. Gerybiniai (ne vėžiniai) krūtų gabalėliai taip pat yra labai dažni. Tačiau galimas gerybinis ar piktybinis, be randų pašalintas krūties gumbas.

Krūties gumbas yra lokalizuotas krūties audinio augimas. Šie audiniai gali būti vėžiniai arba ne.

Kai moteris patiria šį netipišką augimą, ji, tikėtina, patiria emocijų perversmą, įskaitant baimę, nerimą ir paniką. Kita mintis eilėje seka krūties gabalėlių pašalinimą, kuris vėl sukelia nerimą. Taip yra todėl, kad, remiantis populiaria nuomone, krūtų gabalėlių pašalinimo operacija palieka ilgalaikį randą, kuris gali turėti įtakos jūsų įvaizdžiui.

Nepaisant to, medicinos mokslo pažanga vystėsi ir pristatė naują technologiją, skirtą be randų pašalinti krūties gabalėlį – Vaccum Assisted Breast Biopsy.

Šiame straipsnyje dr. Rohan Khandelwal, vadovaujantis krūtų chirurgas CK Birla ligoninėjetyrinėja šią technologiją, vakuuminės krūties biopsijos indikacijas ir pasveria jos privalumus ir trūkumus.

Kas yra vakuuminė krūties biopsija?

Vakuuminė krūtų biopsija (VABB) yra naujoviška audinių mėginių ėmimo technika. Tai dinamiška procedūra, kurios metu jūsų chirurgas gali išimti krūties audinio mėginį per minimalią prieigą.

Vakuuminė krūties biopsija leidžia chirurgams pasiekti krūtų anomalijas (gerybines ir piktybines) per mažą ir vieną pjūvį, nepaliekant randų.

Kokios yra vakuuminės krūties biopsijos indikacijos?

Krūties biopsija nurodoma, kai pacientei pasireiškia krūties anomalijos simptomai arba kai atliekama įprastinė patikra, atsižvelgiant į atitinkamos ligos rizikos veiksnius. Tačiau atvira krūties biopsija nelaikoma labai pageidaujamu pasirinkimu tarp pacientų, nes tai sukelia pakitusią krūties išvaizdą, o tai gali sukelti nerimą.

Vakuuminė krūtų biopsija yra berandė krūtų chirurginė intervencija. VABB skiriamas tiek diagnostikos, tiek gydymo tikslais.

Vakuuminės krūties biopsijos indikacijos yra šios:

Vakuuminė krūties biopsija yra skirta pacientėms, kurioms yra mažesnė tikimybė atvykti į tolesnę procedūrą. Jis taip pat gali būti rekomenduojamas, jei pacientas jaučiasi labai neramus ir nerimauja.

Kaip per VABB atliekamas krūties gumbelio pašalinimas be randų?

Krūties gabalėlių šalinimas vakuuminiu būdu atliekama naudojant naujausią medicinos įrangą.

Vakuuminė krūties biopsija krūties gumbui nustatyti yra minimaliai invazinė procedūra. Pašalinimas atliekamas naudojant anesteziją, siekiant numalšinti skausmą. Jį galima atlikti trimis būdais:

 • Vadovaujant mamografinis tyrimas
 • Vadovaujant ultragarsu
 • Vadovaujant MRT (magnetinio rezonanso tomografija)

Krūtų gumbų pašalinimas be randų VABB atliekant mamografiją:

Mammogramos tyrimas naudojamas kuriant krūties vidaus vaizdus realiuoju laiku. Suteikus jums anesteziją, jūsų krūtų chirurgas ultragarsu pirmiausia nustatys krūties audinių vietą. Po to, kai chirurgas tiksliai nustato audinių vietą, jis / ji naudoja vakuuminį instrumentą ir į krūtinę įdeda specialią biopsijos adatą. Tada jis/ji paima kelis audinių mėginius.

Paėmus pakankamai audinių mėginių, jūsų chirurgų komanda gali į jūsų krūtį įkišti nedidelį titano žymeklio segtuką. Tai daroma ne kiekvienam pacientui. Šis žingsnis siūlomas pacientams, kuriems yra didesnė tolesnės operacijos tikimybė. Mažas žymeklio segtukas padeda chirurgui vėliau lengviau nustatyti anomalijos vietą.

Paėmus audinių mėginius, jūsų chirurgas tik sterilizuos vietą. Šioje procedūroje siūlių nereikia. Jei procedūra atliekama diagnostikos tikslais, mėginys siunčiamas į laboratoriją analizei. Jei procedūra buvo skirta anomalijos gydymui, prasidės jūsų gydymo kelionės gijimo laikotarpis.

Krūties gumbų pašalinimas be randų su VABB ultragarsu:

Šios procedūros metu jūsų chirurgas naudoja abu mamografinius tyrimus, po kurių atlieka ultragarsą, kad būtų galima tiksliau nustatyti krūtų gumbiniai audiniai.

Šis orientacinis tipas yra pageidautinas, kai nenormalus audinių augimas yra per mažas, kad būtų galima vizualizuoti tik mamogramoje. Likusi procedūra atliekama tais pačiais žingsniais, kaip ir atliekant mamografijos vadovaujamą berandų krūtų operaciją.

Krūtų gabalėlių pašalinimas be randų naudojant VABB atliekant MRT:

Kai krūties gabalėlių audiniai yra dar mažesni, naudojami MRT nurodymai, leidžiantys chirurgų komandai gauti didesnį tikslumą, kad būtų galima tiksliai įvesti adatą. Į ranką įdedama maža adata, kad būtų galima įterpti konkretų skystą dažą, kad jūsų chirurgų komanda galėtų vizualizuoti guzelį.

Atlikta operacija yra panaši, kaip minėta aukščiau.

Kokie yra berandės krūtų operacijos su VABB nauda?

VABB yra labai naudingas metodas, palyginti su atvira chirurgine biopsija. Kai kurie bendri šios procedūros privalumai:

 • Vienkartinė ir minimali invazija (<3 mm)
 • Nereikalauja siūlių
 • Greitas atsigavimas
 • Minimalus diskomfortas
 • Nepalieka jokių randų
 • Paspartina laiką nuo aptikimo iki diagnozės
 • Aukštesnis tikslumo lygis
 • Visiškai pašalina ne vėžinius gabalėlius
 • Sumažėja atrankos klaida
 • Sumažina pakartotinės biopsijos tikimybę
 • Pakankamas mėginių surinkimas vienu įterpimu
 • Lengvesnė krūties audinio vieta moterims, kurių krūtys yra tankios

Kokios yra krūties mazgų pašalinimo operacijos su VABB komplikacijos?

Krūties gumbų pašalinimas be randų naudojant vakuumą yra labai saugus būdas. Tačiau, kaip ir kitos chirurginės procedūros, ši biopsija taip pat turi tam tikros rizikos ir komplikacijų galimybę.

Dažnas šalutinis poveikis yra:

 • Krūtų mėlynės ir jautrumas
 • Kraujavimas
 • Skausmas procedūros metu
 • Nedidelė hematomos rizika

Kas atsitinka po krūties gumbo be randų pašalinimo naudojant VABB?

Jūsų chirurgų komanda atidžiai stebės jūsų būklę ir kurį laiką stebės jus, kad išvengtų komplikacijų, jei jos kiltų. Jūsų krūtų chirurgas pateiks asmenines instrukcijas, kaip prižiūrėti krūtis.

 • Po procedūros turėtumėte daug pailsėti
 • Tikimasi, kad nenešite sunkiasvorių
 • Galite patirti mėlynių ar jautrumo, kurie praeis per kelias dienas
 • Gydytojas paskirs vaistus nuo krūtų skausmo ar jautrumo
 • Jūsų slaugytojų komanda jums paaiškins, kaip pasirūpinti apsirengimu

Baigiamoji pastaba

Pašalinti krūties gabalėlį be randų jau naudinga pacientų, sergančių gerybine krūties liga. Tačiau papildomos vakuuminės procedūros privalumai ir patogumas labai pagerina jų gydymo kelionę.

Norėdami sužinoti daugiau apie berandų krūtų operaciją, Užsisakykite susitikimą su gydytoju Rohanu Khandelwal, pirmaujančiu krūtų chirurgu Gurgaone arba apsilankykite CK Birla ligoninėje.

DUK

Klausimas: Ar galima atlikti krūties gabalėlių operaciją be randų?

Atsakymas: Taip, berandė krūtų operacija progresuoja intervencija. Siekiant pagerinti paciento patirtį ir pasitenkinimą, šiai procedūrai naudojami įvairūs metodai.

Klausimas: Ar krūties biopsija vakuume yra skausminga?

Atsakymas: Ne, kadangi procedūra atliekama taikant anesteziją, skausmo nejausite. Tačiau galite tikėtis patirti nedidelį diskomfortą.

Klausimas: Kiek laiko trunka vakuuminė biopsija?

Atsakymas: Vakuuminė biopsija yra paprasta procedūra, kuri trunka vos kelias valandas. Jei nekils komplikacijų, tą pačią dieną galėsite grįžti namo.

Klausimas: Kada reikia pašalinti gerybinį krūties gabalėlį?

Atsakymas: Gerybinis krūties guzas, pvz., sukeltas fibroadenomos, turėtų būti pašalintas anksčiausiai, siekiant palengvinti simptomus ir išvengti komplikacijų ar ilgalaikių ligos pasekmių.