Krūtų suglebimas – priežastys, namų gynimo priemonės ir gydymas

Yra tam tikrų dalykų, kuriuos moteris patiria senstant, vienas iš tokių yra nukarusios krūtys. Šis pokytis yra visiškai natūralus ir visiškai suprantamas, jei kuri nors moteris nenori nukarusių krūtų ir nori rasti būdų, kaip jų išvengti arba pagerinti.

Dr. Rohan Khandelwal paaiškina, kodėl taip gali nutikti, kodėl taip gali nutikti, kaip gydyti suglebusias krūtis, užkirsti kelią nukarusioms krūtims, atkreipia dėmesį į kai kurias natūralias namų gynimo priemones nukarusioms krūtims gydyti.

Suglebusios krūtys yra visiškai normalus dalykas

Moteris neturėtų gėdytis, kad turi nukarusias krūtis. Kiekvienos moters krūtys yra skirtingos, jos būna įvairių formų ir dydžių, jos keičiasi ir gali keistis laikui bėgant. Moters krūties pokytis nėra pavojingas dalykas ir neverta jaudintis, tačiau tai gali turėti įtakos jos pasitikėjimui savimi ir gyvenimo kokybei.

Yra keletas veiksnių, dėl kurių nukarusios krūtys, pvz., amžius, nėštumas, svoris ir t. t. 20–30 metų amžiaus žmogui krūtys gali nukarti, o kai kuriems tai gali pasireikšti sulaukus 40 ar 50 metų.

Supraskime kai kurias nukarusių krūtų priežastis ir kokių veiksmų žmogus gali imtis, kad pakeistų nukarusių krūtų išvaizdą ir kada to nori.

Krūtų suglebimas taip pat žinomas kaip krūtų ptozė, kuri atsiranda, kai krūtų raiščiai, kurie pakelia, formuoja ir palaiko krūtį, išsitempia ir praranda savo struktūrą, todėl krūtys nusvyra. Nukritusios, nukritusios krūtys gali atsirasti dėl odos elastingumo praradimo.

Krūtų suglebimo priežastys

Žemiau pateikiamos kelios dažniausios krūtų slinkimo priežastys:

Amžius

Niekas negali apsisaugoti nuo senėjimo, tai paliečia kiekvieną kūną, kuris liečia šią žemę. Nesvarbu, kokius vaistus valgysite, kokios dietos laikysitės ir kokio pratybų plano imsitės amžiaus, vienaip ar kitaip jus pasiseks.

Krūtų nulupimas yra normali ir natūrali senėjimo proceso dalis, kai kurios krūtys nusvyra ankstyvoje jaunystėje, kai kurios patiria jas sulaukus 40 ar 50 metų.

Tačiau tai būdinga moterims, kurios pasiekė menopauzę, nes yra keletas hormoninių pokyčių, kurie gali turėti įtakos krūties audinio struktūrai, dydžiui, formai ir tūriui.

Svoris

Turėjome pastebėti, kad didesnio svorio žmonės paprastai turi didesnes krūtis nei žmonės, kurių svoris mažesnis arba išlaikomas. Dėl antsvorio gali nukarti krūtys ne tik moterims, bet ir vyrams.

Treniruotės be palaikymo

Kartais moterys sportuoja nedėvėdamos tinkamos liemenėlės, kad palaikytų krūtis, todėl jos nukarusios ir nepatogios. Jei jūsų krūtys yra sunkios ir nenešiojate tinkamos atramos, tai gali sukelti audinių tempimą ir nukarusti krūtis.

Dydis ir forma

Moterys, turinčios mažas ir apvalias krūtis, neturi didelių problemų, tačiau moterys, turinčios dideles krūtis, pasiduoda gravitacijai ir pradeda prarasti elastingumą, įgauna nukarusias formas. Didelės ir nukarusios krūtys taip pat gali sukelti stiprų nugaros skausmą.

Nėštumas

Kai moteris yra nėščia ir jos hormonai pradeda keistis, o tai reiškia, kad krūties audiniai ir liaukos pradeda gamintis ir prisipildo motinos pieno, o dėl viso šio pieno krūtys gali apsunkti ir suglebti.

Rūkymas

Kai kurie mokslininkai sieja, kad rūkymas gali būti susijęs su nukarusiomis krūtimis, o kiti tyrimai prieštarauja šiai išvadai. Dėl rūkymo sukelto odos elastingumo praradimo rūkančiųjų krūtys labiau nukarsta.

Suglebusių krūtų gydymas

Tolesni skyriai padės apibūdinti kai kurias gydymo galimybes.

Krūtinės didinimas

Siekdamos sumažinti krūtų dydį, kai kurios moterys atlieka procesą, vadinamą krūtų didinimu. Priklausomai nuo krūties dydžio, gydytojas gali pasiūlyti reikiamą padidinimo tipą.

Gydytojai paaiškina, jei spenelio dydis yra 2 cm ar didesnis, tada krūtų didinimas gali neveikti ir pacientei gali tekti apsvarstyti didinimo ir pakėlimo operacijos derinį.

Krūtų pakėlimas

Krūtų pakėlimas, dar vadinamas mastopeksija, yra gydymas, kurio metu gydytojai pašalina papildomą audinį ir odą iš krūties, kad pakeistų krūties formą ir padidintų atramą. Krūtų pakėlimas nekeičia krūties audinio formos ir dydžio, bet iš tikrųjų pašalina papildomą odą.

Prevencija

Stitch laiku sutaupo devynis. Visada geriau ko nors išvengti, nei vėliau bandyti gydyti. Nukarusios krūtys yra viena iš tokių problemų. Yra tam tikrų dalykų, kuriuos moterys gali padaryti, kad apsisaugotų nuo nukarusių krūtų.

Išlaikyti sveiką kūno svorį

Niekas neprašo jūsų numesti svorio ar priaugti svorio. Vietoj to, išlaikyti sveiką svorį gali būti naudinga jums, nes tai gali padėti išvengti krūtų nulinkimo ir išlaikyti jūsų krūtis tvirtą ir tinkamos formos kuo ilgiau.

Raskite patogią, gerai priglundančią liemenėlę

Sportuojančioms moterims arba moterims, kurios užsiima kardio pratimais, pavyzdžiui, bėgiojimu, labai svarbu sumažinti per didelį krūtų judrumą. Treniruotės nenešiodamos sportinės liemenėlės gali ištempti ir nukarusti krūtis.

Venkite arba mesti rūkyti

Rūkymas yra tarsi lėtas žudikas. Jis pradeda veikti jūsų kūną, sunaikindamas plaučius ir bendrą organizmo funkcionavimą. Nors rūkymas neturi jokios įrodytos teorijos apie jo poveikį krūtų slinkimui, tačiau mokslininkai perspėjo, kad rūkymas gali sukelti krūties audinių stangrumą ir pagreitinti senėjimo procesą, nes naikina elastiną – baltymą, kuris išlaiko odą elastingą.

Natūralios ir naminės priemonės nuo nukarusių krūtų

Žemiau pateikiamos priemonės, kurios gali veikti arba neveikti visiems ir nėra mediciniškai patvirtintos, ir yra paminėtos informavimo tikslais.

  • Alyvuogių aliejus: Paimkite šiek tiek šilto alyvuogių aliejaus ir patrinkite jį tarp delnų ir masažuokite krūtis aukštyn.
  • Ledas: Ledo masažas yra paprasta be vargo priemonė, kuri gali padėti išgauti stangrias ir teisingos formos krūtis. Maždaug minutę ar dvi masažuokite krūtis ledu.
  • Ožragės sėklų milteliai: Sumaišykite ožragės miltelius vandenyje ir, kai tik susidarys tiršta pasta, 10–12 minučių užtepkite ant krūtų ir nuplaukite vandeniu.
  • Kiaušinio trynio ir agurkų kaukė: Iš kiaušinio trynio ir agurko pagaminkite pastą, masažuodami aukštyn užtepkite krūtis ir palikite 30 minučių ir nuplaukite šaltu vandeniu.
  • Alijošius: Paimkite šiek tiek šviežio alavijo, sumalkite ir padarykite pastą. Tepkite pastą aukštyn nukreiptais judesiais ir palikite 15 minučių ir leiskite geliui įsigerti į odą.

DUK

Klausimai 1. Koks yra greičiausias būdas patempti nukarusias krūtis?

Jei suglebusios krūtys jums kelia susirūpinimą, greičiausias būdas patempti nukarusias krūtis yra chirurginis gydymas, kaip rekomendavo gydytojas.

2 klausimas. Ar yra kokių nors namų gynimo būdų, kaip sutvirtinti nukarusias krūtis?

Dėvėkite tinkamo dydžio sportinę liemenėlę, sutelkite dėmesį į krūtinės pratimus, kad sutvirtintumėte krūtis ir išlaikytumėte sveiką svorį. Paskutinė išeitis yra chirurginis gydymas, padedantis sutvirtinti nukarusias krūtis.

Klausimas 3. Ar nukarusios krūtys vėl gali būti stangrios?

Deja, ne, nes krūtų nesudaro jokie raumenys, o krūtų audinio sutvirtinti mankšta taip pat neįmanoma. Tai gali padėti pagerinti raumenų jėgą ir tonusą, tačiau nuolatinis stangrinimas nebus įmanomas, nebent bus atlikta krūtų pakėlimo operacija.