Nerimaujate dėl pažastų gumbų? Sužinokite, ką tai reiškia

Beveik kiekviena moteris tam tikru momentu pažastyje ras gumulą ir jos mintys nukryps tiesiai į siaubingą mintį apie krūties vėžį. Tai yra įprasta, nes dauguma iš jūsų girdėjote, kad pažastyse atsiranda gumbai paprastai yra vienas iš požymių.

Nors tai tiesa, krūties vėžys yra tik viena iš daugelio nenormalaus augimo pažastų srityje priežasčių. Taigi, naudodamiesi šiuo straipsniu, galite ištirti ir sužinoti apie įvairias pažastų gabalėlių atsiradimo priežastis, negalvodami apie blogiausią.

Kas yra pažastų gumbai?

Pažastų gabalėlių atsiradimą dažniausiai sukelia padidėję limfmazgiai arba liaukos, išsivysčiusios po pažastimis. Limfmazgiai gali būti identifikuojami kaip maži ovalo formos dariniai, kurie sudaro rutulio pavidalo struktūrą.

Pažastyse atsiranda gumbų tiek vyrai, tiek moterys, tačiau retais atvejais jie kelia didesnį pavojų sveikatai. Šie patinę guzeliai iš pradžių gali atrodyti baisūs, tačiau daugeliu atvejų jie yra tik nedidelių problemų pasekmė.

Norėdami geriau suprasti šiuos gumbus ir kodėl jie atsiranda, pateikiame keletą priežasčių ir simptomų, kuriuos galite ištirti ir patys įsitikinti, jei jūsų būklei reikia rimto dėmesio.

Kokios yra pažastų gumbų priežastys?

Dauguma pažastų gabalėlių yra nekenksmingi, o kai kurios pagrindinės jų priežastys:

1. Pluoštinių audinių augimas

Pluoštiniai audiniai taip pat žinomi kaip fibroadenoma kurie yra nekenksmingi krūties navikai. Šie ne vėžiniai gabalėliai dažniausiai susidaro palyginti jaunesnėms moterims (15-35 metų) ir premenopauzės metu.

2. Alerginės reakcijos

Alergines reakcijas dažniausiai sukelia dezodorantai, antiperspirantai, muilai, rulonai ar kvepalai, kuriuos galima naudoti. Šiuose produktuose esantis alkoholis arba kvapiosios medžiagos gali būti atšiaurios jautriai pažastų odai, todėl gali atsirasti tokių reakcijų, kaip gumbeliai ir bėrimai.

3. Lipomos

Lipomos yra žinomos kaip riebalinio audinio augimas po oda. Jie vystosi ne tik pažastyse, bet ir kitose kūno dalyse, pavyzdžiui, kaklo, pečių, dilbių ir šlaunų srityse.

4. Infekcijos

Galite užsikrėsti infekcija, dėl kurios pažastyse susidaro gumbai. Šios infekcijos gali būti grybelinės, bakterinės, virusinės ar net dėl ​​vakcinacijos sukeltos reakcijos.

5. Kitos priežastys

Iš visų šių priežasčių yra labai nedaug atvejų, kai gumbai atsiranda dėl rimtų ligų, tokių kaip krūties vėžys, vilkligė ar leukemija. Tokiais atvejais niekada negalite būti per daug tikri, todėl visada geriau pasikonsultuoti su gydytoju, kad ir kokia nedidelė situacija atrodytų.

Kokie yra pažastų gabalėlių simptomai?

Didžiausias požymis ar simptomas, kad pažastyje atsiranda gumbas, yra pats guzas. Tačiau yra ir kitų požymių, rodančių, ar pažastyje susidaro gumbas. Įvairūs pažastų augimo tipai taip pat gali suteikti jums aiškesnį vaizdą.

Dėl pavyzdys, jei tai cistinė infekcija ar tiesiog riebalinis ataugas, gumbas jausis labai minkštas. Tačiau vėžinių gabalėlių atveju šis augimas gali būti palyginti sunkesnis.

Infekcinių gabalėlių simptomai yra karščiavimas, naktinis prakaitavimas ir limfmazgių patinimas. Padidėjęs dydis arba kietumo ir spalvos skirtumas gali rodyti rimtesnę problemą, pvz., krūties vėžį ar leukemiją.

Taip pat skaitykite: Ar krūtų skausmas ar krūtų skausmas yra nerimą keliantis ženklas?

Kaip diagnozuojami pažastų gabalėliai?

Kartais žmogui labai sunku pačiam nustatyti gumbą. Šių gabalėlių gali atsirasti tiek vyrams, tiek moterims, tačiau moterims būtina reguliariai tikrintis krūtis, kad nesusidarytų rimtų ligų.

Atliekant krūtų savityrą, reikia ieškoti gabalėlių krūties srityje kartu su pažastimis ir rankomis. Jei radote gumbą ar kažką panašaus į jį, kreipkitės į gydytoją, kad jis diagnozuotų ir sužinotų, ką tai reiškia.

Šeimos gydytojas arba medicinos specialistas yra vienintelis asmuo, galintis nustatyti, ką reiškia jūsų gumbas. Kartais pasiteisins paprastas tyrimas ir galite sužinoti, kokia yra jūsų būklė.

Tačiau kitais atvejais gydytojas paprašys atlikti kitus tyrimus, kurie gali būti:

  1. Nedidelės gabalėlio dalies pašalinimas, siekiant ištirti, ar nėra rimtų ligų (biopsija)
  2. Mamografija (taip pat žinoma kaip krūtų rentgenas)
  3. Alergijos tyrimai (atliekant kraujo ar odos tyrimus)
  4. Kraujo skaičiaus tyrimas, siekiant nustatyti tikslų raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių skaičių jūsų sistemoje bei trombocitų skaičių
  5. MRT arba CT skenavimas
  6. Skysčio ištraukimas iš gumbų, siekiant patikrinti, ar nėra infekcijų

Taip pat skaitykite: Ko tikėtis diagnozavus krūties vėžį

Koks yra pažastų gabalėlių gydymas?

Atsižvelgdamas į gumbų tipą, gydytojas paskirs skirtingus gydymo būdus ir vaistus. Tipai paprastai skirstomi į tris dideles kategorijas.

1. Įprasti gabalėliai

Šie gabalėliai dažniausiai atsiranda dėl lipomos, įvairių infekcijų arba ne vėžinių gabalėlių (fibroadenomos). Juos galima labai lengvai gydyti maža ibuprofeno doze arba šiltu kompresu ar karšto vandens maišeliu.

2. Bakterinės infekcijos

Dėl bakterinių infekcijų ir alergijų gydytojas paprastai paskirs vaistus, kurie yra sunkesni, pavyzdžiui, antibiotikus. Tai pašalina alergeną iš jo šaknų ir sumažina tikimybę, kad gumbas vėl susidarys.

3. Vėžiniai gabalėliai

Jei vėžys išplito į kitas dalis, šie gabalėliai paprastai gydomi chirurgija, spinduliuote ar chemoterapija.

Išvada

Pasirodo, visi gumbai nėra vėžiniai, tačiau kai kuriais atvejais vis tiek gali pakenkti. Todėl geriausias būdas išspręsti šią situaciją yra reguliariai tikrinti savo kūną ir stebėti, ar nėra tokių sutrikimų.

Tik laiku radę gumbą galėsite pasikonsultuoti su geriausia krūties vėžio specialistė ir gauti tinkamą gydymą, kurio reikia jūsų būklei. Atminkite, kad ši būklė paprastai nebus mirtina, tačiau taip pat svarbu žinoti, jei situacija yra sunki.