Maistas esant skrandžio sutrikimams: ką valgyti, ko ne

Mus visus vieną ar kitą kartą paveikė skrandžio sutrikimas. Mėšlungis, viduriavimas ir virškinimo sutrikimai yra tik keletas simptomų, dėl kurių jaučiamės išsekę ir sergame. Laimei, daugeliu atvejų skrandžio sutrikimus galima lengvai išgydyti šiek tiek pakoregavus mitybą. Taigi, paspartinkite atsigavimą tiesiog vadovaudamiesi maisto produktų, skirtų skrandžio sutrikimams, sąrašu ir keliais gyvenimo būdo patarimais.

Maistas esant skrandžio sutrikimams: būtini produktai, skirti skrandžio sutrikimams gydyti

 1. Pusiau kieti maisto produktai
  Jei jūsų kūnui sunku virškinti kietą maistą, neverskite to. Vietoj to rinkitės maistą, pvz., sriubas ir kokosų vandenį, kad gautumėte reikiamų maistinių medžiagų neapkrausdami skrandžio. Taip pat prarandate daug skysčių, ypač jei viduriuojate ir (arba) vemiate. Taigi, norint išlaikyti hidrataciją, gali tekti padidinti skysčių suvartojimą.
 2. balti ryžiai
  Kadangi baltieji ryžiai yra rafinuoti angliavandeniai ir juose mažai skaidulų, jie gali padėti gydyti įprastus viduriavimo simptomus. Jį taip pat lengva virškinti, todėl jį galima rinktis esant skrandžio sutrikimams.
 3. Skrudinta duona
  Paprasti skrebučiai, pagaminti iš baltų miltų, gali padėti neutralizuoti skrandžio rūgščių perteklių ir palengvinti viduriavimo simptomus. Jis lengvai virškinamas ir turi mažai skaidulų. Venkite duonos iš nesmulkintų grūdų, nes joje gausu skaidulų ir gali paūmėti viduriavimas.
 4. Bananai
  Bananai yra sena priemonė nuo skrandžio sutrikimų. Dėl natūralių antacidinių savybių jie idealiai tinka virškinimo sutrikimams gydyti. Didelis kalio kiekis taip pat skatina gleivių susidarymą skrandyje, kad sumažėtų skrandžio gleivinės dirginimas.
maistas, skirtas skrandžio sutrikimams, maistas, kurio reikia vengti esant skrandžio sutrikimams, maistas, naudingas skrandžio sutrikimams gydyti
Maisto produktų, kuriuos reikia valgyti ir kurių nevalgyti turint skrandžio problemų, sąrašas

Absoliučiai negalima turėti skrandžio sutrikimo metu

 1. Pieno produktai
  Pieno produktai, tokie kaip pienas ir sūris, turi daug riebalų, todėl sunkiai virškinami. Kita vertus, jogurtas yra išimtis, nes jame gausu probiotikų, gerųjų bakterijų ir mielių. skrandžio infekcijos. Norėdami gauti geriausių rezultatų, per šį laiką pabandykite valgyti varškės ryžius.
 2. Kepti maisto produktai
  Keptas maistas kenkia skrandžiui, nes juose gausu aliejaus ir riebalų. Jie gali pabloginti skrandžio sutrikimus, dirgindami skrandžio gleivinę.
 3. Neapdoroti vaisiai ir daržovės
  Visomis kitomis dienomis žali vaisiai ir daržovės yra būtini sveikai mitybai. Juose gausu vitaminų ir jie skatina žarnyno judėjimą, nes juose gausu skaidulų. Dėl šios priežasties jis taip pat gali pabloginti viduriavimą. Taigi atsisakykite vaisių ir žalių daržovių, kol jūsų skrandis pagerės.
 4. Rūgštus maistas ir gėrimai
  Rūgštus maistas gali sudirginti skrandžio gleivinę, pabloginti būklę. Tai taip pat gali sukelti stiprų rūgštingumą, refliuksą (GERD), rėmenį ir pykinimą. Tai apima citrusinius vaisius, kofeino turinčius gėrimus ir alkoholį. Įtraukti maisto produktai, kurių reikia vengti, kad būtų išvengta rūgšties refliukso (GERD) į savo mitybos planą.

Geriausias būdas susidoroti su skrandžio sutrikimu yra turėti daug skysčių ir valgyti lengvai virškinamą švelnų maistą. Savo patiekalams rinkitės raminančius „khichidi“ arba varškės ryžius su pasukų šonu, kol simptomai išnyks. Khichidi yra žinomas kaip geriausias maistas, skirtas skrandžio sutrikimams Indijoje. Jei po kelių dienų jūsų būklė nepagerėja, kreipkitės į gydytoją arba pasikonsultuokite su savo gydytoju kad būtų atmesta bet kokia kita sąlyga.

Skaityti: Skrandžio skausmo priežastys po valgio

DUK

1 klausimas: ką turėčiau valgyti esant skrandžio sutrikimui?
Atsakymas: Jei kenčiate nuo skrandžio sutrikimų, geriau rinkitės pusiau kietą, lengvai virškinamą maistą. Tai apima baltuosius ryžius, paprastą duoną, jogurtą ir bananus, tai yra kai kurie maisto produktai nuo skrandžio sutrikimų. Sumažinkite druskos vartojimą ir gerkite daug skysčių (geriausia yra vanduo).

2 klausimas: kodėl išgėrus pieno ar valgant sūrį visada sutrinka skrandis?

Atsakymas: Jei valgydami maistą su pieno produktais jaučiatės nepatogiai, pučiate, pykina ir pan., tikėtina, kad netoleruojate laktozės. Pabandykite pakeisti alternatyvas be pieno, pvz., sojų / migdolų pieną, tofu ir pan., kad pamatytumėte, ar simptomai išnyksta. Jei ne, kreipkitės į gydytoją, kad išsiaiškintumėte galimas priežastis.

3 klausimas: ar jogurtas tinka esant skrandžio sutrikimams?

Atsakymas: Taip, jogurtas gali padėti esant skrandžio sutrikimams. Jogurte gausu probiotikų, kurie gali padėti palaikyti gerą skrandžio sveikatą.