Maistas ir namų gynimo priemonės menstruacijų skausmui malšinti

Kas sukelia mėnesinių spazmus?

Menstruacinio ciklo metu, kai srautas nėra tinkamai pašalinamas, moteriai gali pasireikšti pilvo spazmai. Yra keletas bendrų priežasčių, dėl kurių asmuo turi menstruacijų spazmus.

Dubens uždegiminės ligos

Tai moterų reprodukcinės sistemos infekcija, kurią dažniausiai sukelia lytiniu keliu plintančios bakterijos, plintančios iš makšties į gimdą (gimdą).

Endometriozė

Tai būklė, kai gimdą iškloję audiniai pradeda augti už gimdos ribų, daugiausia ant kiaušintakių ar kiaušidžių.

Gimdos fibroma

Gimdos fibroma – tai nevėžinis gimdos darinys, atsirandantis vaisingo amžiaus moterims.

Kodėl mėnesinių mėšlungis yra skausmingas?

Menstruacijų mėšlungis gali būti nemalonus dėl įvairių priežasčių. Menstruacijos yra procesas, kurio metu jūsų gimda kiekvieną mėnesį išskiria savo gleivinę. Nors tam tikras diskomfortas menstruacijų metu yra normalus, kartais skausmas gali būti stiprus arba niokojantis.

Dismenorėja yra būklė, sukelianti nemalonias mėnesines. Tai labiausiai paplitęs menstruacijų nereguliarumo tipas: kiekvieną mėnesį daugiau nei pusė menstruacinių moterų jaučia skausmą bent pirmąsias dvi dienas. Yra dviejų tipų menstruaciniai skausmai

  • Pirminė dismenorėja: atsiranda netrukus po pirmųjų mėnesinių.
  • Antrinė dismenorėja: dažniau pasireiškia vėlesniame amžiuje ir dažniausiai ją sukelia reprodukcinė problema.

Nepriklausomai nuo jūsų patiriamo skausmo lygio, yra keletas būdų, kaip sumažinti skausmą.

Koks maistas padeda nuo mėnesinių spazmų?

Maisto produktai, kuriuose gausu omega 3

Maistas, kuriame gausu omega 3 riebalų rūgščių, gali padėti sumažinti uždegimą organizme ir palengvinti mėnesinių skausmą.

Maistas, kuriame gausu omega 3 riebalų rūgščių, yra:

  • Linų sėmenys
  • Graikiniai riešutai
  • Sojų aliejus
  • Chia sėklos
  • Jogurtai
  • Sultys
  • Dumblių aliejus

Juodasis šokoladas

Tamsus šokoladas buvo laikomas vienu iš užkandžių, galinčių iš karto palengvinti mėnesinių mėšlungį. Tamsus šokoladas suteikia jums cukraus antplūdį, reikalingą skausmui malšinti. Tai ir skanus, ir geras magnio bei geležies šaltinis.

Pupelės ir ankštiniai augalai

Pupelėse ir ankštinėse daržovėse yra daug geležies ir baltymų, o ankštinių augalų ir pupelių vartojimas gali padėti palaikyti menstruacinį ciklą. Tai vienas iš tų sveikų baltymų, dėl kurių skrandis bus pilnas ilgas valandas.

Namų gynimo priemonės menstruacijų skausmui malšinti

Vanduo

Drėgmė gali nesuvaržyti mėšlungio tiesiogiai, bet gali padėti sumažinti pilvo pūtimą. Artėjant mėnesinėms, rekomenduojama gerti daug vandens. Rekomenduojama vengti alkoholio ir sumažinti druskos vartojimą, nes tai gali ištraukti vandenį iš jūsų sistemos.

Maistas

Labai gali padėti vengti kepto maisto (bulvių traškučių, spurgų ir kt.). Rekomenduojama laikytis dietos, kurioje gausu skaidulų ir mažai riebalų.

Kofeinas

Kofeinas gali sustiprinti mėšlungį; Jūs turėtumėte vengti gerti kavą bet kokia forma, o pereiti prie kokteilio, kuriame gausu daržovių.

Vaistas nuo skausmo

Galite vartoti skausmą malšinančius vaistus, kad sumažintumėte skausmą, tačiau prieš vartodami šiuos vaistus, kuriuos galbūt norėsite vartoti, aptarkite su ginekologu.

Šiluma kaip vaistas

Šilumos pagalvėlių, karščio įvyniojimų (įkraunamų arba vienkartinių) naudojimas tikrai gali padėti susidoroti su šiais mėšlungiu.

Pratimas

Pratimai išlaisvina smegenų chemines medžiagas, kurios gali padėti jaustis gerai. Pasivaikščiojimas, šokinėjimas, joga ir kt. gali padėti jaustis gerai.

Masažas

Pilvo masažas gali padėti jaustis geriau. Rekomenduojama naudoti eterinius aliejus, nes jie turi skausmą malšinančių junginių.

Akupresūra

Paliesdami pagrindines pilvo, pėdų, nugaros dalis, mėsingas dalis tarp nykščio ir rodomojo piršto, kurios gali padėti iš naujo išgyventi skausmus, kreipkitės pagalbos į ekspertą, kuris padėtų surasti tuos taškus.

Tinkamas miegas

Miegas gali sukelti problemų dėl mėšlungio, galite išbandyti įvairias miego padėtis, vengti naudoti išmaniuosius telefonus einant miegoti ir susitelkti į tinkamą prieš miegą režimą.

Maudynės

Šilto vandens vonia tikrai gali padėti nuraminti raumenis ir protą.