Nutukusios pacientės, kurios pastojo iš pirmo karto

Neabejotinai pripažįstama, kad svoris vienodai veikia vyrų ir moterų vaisingumą. Tiek per mažo, tiek antsvorio turinčios moterys turi pablogėjusią galimybę pastoti. Nutukimas turi įtakos pastojimui net taikant pagalbinio apvaisinimo metodus, tokius kaip IUI ir IVF. Tai taip pat veikia oocitą, taigi ir embriono kokybę. Nutukusiems ir pastojusiesiems dažniau pasitaiko įgimtų anomalijų, gestacinio diabeto, preeklampsijos, vaisiaus makrosomijos, negyvagimių, po termino nėštumų ir gimdymo atliekant cezario pjūvį.

CK Birla ligoninėje neseniai gydėme vieną tokį pacientą. Ji buvo 37 metų moteris, turinti pirminį nevaisingumą. Anksčiau buvo laparoskopinis tulžies pūslės pašalinimas ir šeimos diabeto istorija. Ji patyrė 2 nesėkmingus IUI bandymus su injekcijomis. Jos svoris buvo 105 kg. Vyro istorijoje ar fizinėje apžiūroje nebuvo nieko reikšmingo nenormalaus. Kontroliuojama kiaušidžių stimuliacija IVF metu davė 6 oocitus, iš kurių 4 buvo subrendę ir 4 embrionai apvaisinti. Buvo perkelti du embrionai, ir ji susilaukė dvynių.

Tai retas atvejis, kai liguistai nutukusi pacientė pastojo per pirmąjį IVF bandymą. Tai suteikia vilties tiems pacientams, kurie bandė numesti svorio, bet nesėkmingai. Idealiu atveju patartina numesti svorio natūraliai, keičiant gyvenimo būdą ir mitybą. Jei reikia, prieš bandant IVF gali būti pasiūlytos chirurginės intervencijos, pvz., Bariatrinės procedūros, siekiant padidinti sėkmės tikimybę.