Perėjimas prie menopauzės | CK Birla ligoninė

Moters kūnas per savo gyvenimą patiria daugybę pokyčių. Nuo ankstyvos paauglystės iki reprodukcinių metų ir vėliau jūsų kūnas patiria platų pokyčių spektrą. Vienas iš tokių reikšmingų biologinių pokyčių – menopauzė – yra šio gyvenimo ciklo dalis. Remiantis NCBI (Nacionalinio biotechnologijų informacijos centro) tyrimu, beveik 1,5 mln. menopauzės perėjimas Kiekvienais metais. Tačiau tik keli žmonės supranta Kas yra menopauzė ir kaip perėjimas prie menopauzės veikia jūsų kūną?

Nors tai nėra nei liga, nei sutrikimas, menopauzė daugeliui moterų gali sukelti didelių sunkumų. Tačiau ir šiandien trūksta nuoširdžių ir atvirų diskusijų apie su menopauze susijusius pokyčius. Todėl dauguma moterų negali suprasti, ką išgyvena, arba suprasti savo jausmų ir emocijų.

Jei esate vyresnė nei 45 metų moteris, kuri netrukus laukiasi menopauzės, tada šis straipsnis skirtas jums. Žemiau esančiame kūrinyje Dr Aruna Kalra, pirmaujanti ginekologė CK Birla ligoninėje, kalba apie skirtingą menopauzės požymiai, kas yra menopauzė ir ko tikėtis pereinant prie menopauzės.

Kas yra menopauzė?

Menopauzė reiškia natūralų moters reprodukcinių hormonų sumažėjimą ir ovuliacijos bei menstruacijų nutraukimą. Tai biologinis etapas, būdingas 45–55 metų moterims. Menopauzės amžius Indijoje yra 46,2 metų.

Menopauzė žymi vaisingo moters gyvenimo etapo pabaigą. Retrospektyviai tai apibrėžiama po 12 mėnesių arba 1 metų amenorėjos (mėnesinių nebuvimo). Tačiau šie pokyčiai neįvyksta iš karto.

Menopauzė atsiranda dėl sulėtėjusio reprodukcinio ciklo, kuris nuolat funkcionuoja nuo brendimo. Dėl augančio amžiaus yra keletas hormonų svyravimų lygių, dėl kurių mėnesinės visam laikui nutrūksta.

Jei moteris praranda normalią kiaušidžių funkciją iki 40 metų, ši būklė vadinama ankstyva menopauzė arba priešlaikinė menopauzė.

Kokie yra menopauzės požymiai?

Menopauzei būdingi hormoniniai pokyčiai ir dažnai pasireiškia varginantys simptomai, tokie kaip makšties sausumas, vazomotoriniai simptomai, nemiga, sumažėjęs lytinis potraukis, sąnarių skausmasir nuovargis.

Tačiau menopauzės kūno pokyčiai neapsiriboja šiais simptomais. Moterys taip pat gali patirti tuo pačiu metu vykstančius elgesio, psichologinius ir socialinius pokyčius. Dauguma šių simptomų yra labai individualūs ir kiekvienai moteriai gali progresuoti skirtingu tempu.

dažni moterų pokyčiai monopauzės metu, pereinant prie menopauzės
Šaltinis

Perėjimas prie menopauzės: kas yra įprasta menopauzės kūno pokyčiai?

Jei esate ant viršūnės menopauzės perėjimasčia yra 10 svarbių kūno pokyčiai menopauzės metu kuriuos turite žinoti:

1) karščio bangos

Karščio bangos yra vienos iš labiausiai paplitusių menopauzės požymiai ir perimenopauzė. Karščio bangos gali trukti kelerius ar kelerius metus ir vis dažniau yra susijusios su mažu estrogeno kiekiu.

Moterys, kurios patiria karščio bangą (dažniausiai pirmasis menopauzės požymis) gali kentėti nuo staigaus intensyvaus šilumos pojūčio, paprastai ant veido, kaklo ir liemens. Jie taip pat gali susidaryti raudonų dėmių ir smarkiai prakaituoti.

2) Nuotaikos svyravimai

Emociniai sukrėtimai ir nuotaikos svyravimai yra dar vienas tipiškas su menopauze susijęs simptomas. Hormoniniai pokyčiai menopauzės metu linkę patirti greitus nuotaikos pokyčius dėl sumažėjusio estrogeno kiekio.

Estrogenai gali turėti įtakos serotonino ir norepinefrino (geros savijautos hormonų) sąveikai nuotaikai ir pažinimui.

3) Nerimas ir depresija

Nerimas ir depresija yra dažni, bet dažnai nepastebimi menopauzės simptomai. Šie dirglumo, nerimo, nerimo ir liūdesio jausmai linkę į paviršių dėl kintančio hormonų lygio.

4) Imuninės sistemos pokyčiai

Imuninė sistema gali susilpnėti dėl kūno pokyčiai menopauzės metu dėl sumažėjusio hormonų lygio. Dėl to moterys gali tapti jautresnės autoimuninėms ligoms, alergijoms ir peršalimui.

Moterys menopauzės metu turėtų pabandykite sustiprinti jų imunitetą valgydami maistingų medžiagų turinčią mitybą, valdydami stresą, pakankamai išsimiegodami ir vartodami pakankamai vitaminų ir mineralų, ypač vitamino C, cinko ir vitaminų A, D ir E.

5) Kaulų praradimas

NCBI tyrimas patvirtina, kad moterys per savo gyvenimą netenka maždaug pusės trabekulinio kaulo ir 30% žievės kaulo. Teigiama, kad maždaug pusė šio kaulų retėjimo įvyksta per pirmuosius 10 metų po menopauzės.

Pranešama, kad kaulų retėjimas labai paspartėja vėlyvosios perimenopauzės ir ankstyvųjų postmenopauzės metu. Šis greitas kaulų retėjimas metu menopauzė padidina osteoporozės riziką gerokai.

Taigi menopauzės moterys turėtų valgyti maistą, kuriame gausu šių būtinų mineralų ir vitaminų:

  • Kalcis
  • Vitamino C
  • Omega-3 riebalų
  • Vitaminas D
  • Vitaminas K
  • Magnis

Be to, DEXA (Dvigubos energijos rentgeno spindulių absorbcija) nuskaitymas taip pat gali padėti nustatyti, ar jūsų kaulų tankis mažas, ar yra didelė lūžių rizika.

6) mažas lytinis potraukis

Moterys natūraliai patiria sumažėjusį libido ar seksualinį potraukį, kai jos išgyvena menopauzę. Paprastai tai atsitinka kaip pasekmė hormoniniai pokyčiai menopauzės metu. Moterų hormonų, ty estrogeno ir progesterono, kiekis per šį laikotarpį mažėja.

Simptomai, tokie kaip makšties sandarumas, skausmas lytinių santykių metu ir makšties sausumas, taip pat dažnai lydi lytinio potraukio praradimą arba sumažėjusį lytinį potraukį.

7) Nemiga

Nacionalinio miego fondo duomenimis, net 61% menopauzės moterų praneša apie nemigos simptomus. Hormoniniai pokyčiai menopauzės metu sukelti natūralaus cirkadinio ritmo pokyčius, sutrikdyti miegą.

Kiti veiksniai, tokie kaip silpna šlapimo pūslė, naktinis prakaitavimas, sąnarių skausmas ir nerimas, taip pat gali prisidėti prie nemigos. Dėl šios priežasties moterims dažnai patariama reguliariai atlikti aerobikos pratimus ir prieš miegą atsisakyti kavos, alkoholio ir kitų karščio pylimą sukeliančių veiksnių.

8) Senstanti oda

Menopauzė gali greitai paspartinti odos senėjimą. Mokslinis tyrimas tai patvirtina, nurodydamas, kad per pirmuosius penkerius metus po menopauzės I ir III tipo odos kolageno kiekis sumažėja mažiausiai 30%.

Kūnas negali neatsilikti nuo kolageno gamybos, nes estrogenų kiekis organizme pradeda mažėti.

9) Smegenų rūkas

Smegenų rūkas yra dar vienas varginantis susirūpinimas, su kuriuo susiduria daugelis moterų menopauzės metu. Smegenų rūkas būdingas užmaršumui ir susikaupimo ar susikaupimo praradimu. Smegenys turi daug estrogenų receptorių, todėl atėmus šį hormoną jos nebegali veikti taip gerai, kaip anksčiau.

10) Staigus svorio padidėjimas

Svorio padidėjimas yra dar vienas dažnas iššūkis, su kuriuo moterys susiduria menopauzės metu. Neišvengiamas estrogeno ir progesterono praradimas gali sukelti staigų svorio padidėjimą.

Taip pat gali turėti įtakos su amžiumi susiję veiksniai, tokie kaip liesų raumenų praradimas, padidėjęs stresas ir miego trūkumas.

Kokie yra menopauzės stadijos?

Natūrali menopauzė yra laipsniškas procesas, vykstantis trimis etapais. The menopauzės stadijos apima:

  • Perimenopauzė: Perimenopauzė arba perėjimas į menopauzę gali pasireikšti maždaug 8–10 metų prieš menopauzę. Per šį pereinamąjį laikotarpį moterys gali patirti keletą simptomų, tokių kaip karščio bangos, naktinis prakaitavimas, nuotaikos pokyčiai ir makšties sausumas, kurie yra panašūs į pačią menopauzę.
  • Menopauzė: Etapas, kai moterys visiškai neturi menstruacijų 12 mėnesių iš eilės, vadinamas menopauze.
  • Postmenopauzė: Etapas po to, kai moteris patyrė daugiau nei 12 mėnesių menstruacijų nebuvimą, žinoma kaip postmenopauzė.

Baigiamoji pastaba

Jei artėjate prie a menopauzės perėjimaspirmas dalykas, kurį turite padaryti, tai žinoti apie save kas yra menopauzė ir koks jo galimas poveikis jūsų organizmui. Turėtumėte pasiruošti dideliems fiziniams ir emociniams pokyčiams.

Jei pajutote sunkių menopauzės simptomų, galite ieškoti įvairių saugių gydymo būdų, apgalvotai vartodami estrogenus arba pakaitinę hormonų terapiją (HRT). Pacientams, kuriems hormonų terapija nepatogi, yra ir alternatyvių gydymo būdų.

Norėdami susidoroti su menopauzės simptomais, tokiais kaip naktinis prakaitavimas, nemiga ir mažas lytinis potraukis, pasitarkite su mūsų gydytojais CK Birla ligoninė. Užsisakykite susitikimą su gydytoju Aruna Kalra, pirmaujančia ginekologe Gurgaone individualiems patarimams menopauzės metu.

DUK

Klausimas: koks yra vidutinis menopauzės amžius Indijoje?

Atsakymas: Menopauzės amžius Indijoje yra beveik 46,2 metų.

Klausimas: Kiek laiko trunka menopauzės simptomai?

Atsakymas: Menopauzės simptomai gali trukti 4,5–7 metus po paskutinių mėnesinių.

Klausimai: Kokius kūno pokyčius dažniausiai sukelia menopauzė?

Atsakymas: Įprasti menopauzės kūno pokyčiai yra karščio bangos, miego sutrikimai, atminties sutrikimai, nuotaikos sutrikimai, makšties sausumas ir svorio padidėjimas.

Klausimas: kiek yra menopauzės etapų?

Atsakymas: Yra trys menopauzės etapai – perimenopauzė, menopauzė ir postmenopauzė.