Peties osteoartrito gydymas | CK Birla ligoninė

Artritas yra lėtinė liga, sukelianti sąnarių uždegimą. Tačiau šis vienas simptomas naudojamas apibūdinti daugiau nei 100 skirtingų artrito tipų. Vienas iš labiausiai paplitusių tipų yra osteoartritas. Pagal Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)beveik 9% vyrų ir 18% moterų serga osteoartritu visame pasaulyje. Osteoartritas yra labai paplitęs ir dažniausiai pažeidžia peties sąnarį. Keletas vyrų ir moterų visame pasaulyje gyvena su simptomais peties osteoartritas.

Šiame straipsnyje Dr Reetadyuti Mukhopadhyay, pagrindinis gydytojas ortopedas CK Birla ligoninėjetyrinėja Kas yra peties osteoartritas?

Kas yra peties osteoartritas?

Jūsų petį sudaro trys kaulai – žasto kaulas, mentės ir raktikaulis. Šie kaulai sudaro du peties sąnarius:

 • Akromioklavikulinis sąnarys: Sąnarys, kur raktikaulis susikerta su mentės galiuku.
 • Glenohumeralinis sąnarys: Sąnarys, kur žasto kaulas telpa į pečių ašmenis.

Jūsų pečių kaulų galus apsaugo lygus baltas audinys, žinomas kaip sąnarių kremzlė.

Kas yra peties osteoartritas

Osteoartritas yra degeneracinis sąnario kremzlės susidėvėjimas. Per kelerius naudojimo metus sumažėja lygus apsauginis audinys tarp kaulų. Dėl to sąnario kaulai trinasi vienas į kitą, sukeldami skausmą ir patinimą.

Kaip rodo pavadinimas, osteoartritas peties sąnaryje yra degeneracinė peties sąnario liga. Kai šis negalavimas pažeidžia glenohumeralinį sąnarį, jis vadinamas Glenohumeralinis peties osteoartritas.

Glenohumeralinis peties osteoartritas yra dažnesnis ir paplitęs nei artritas akromioklavikuliniame sąnaryje.

Kokie yra peties osteoartrito simptomai?

Pirminis simptomas osteoartritas peties sąnaryje yra skausmas. Tačiau peties osteoartrito simptomai yra būdingas skausmas, atsirandantis judant petį arba pajudinus petį.

Kiti dažni peties artrito simptomai apima ribotą arba ribotą judesių diapazoną, spragtelėjimą judant peties sąnarį ir skausmo padidėjimą miegant.

Kokios yra peties osteoartrito priežastys?

Kaip minėta aukščiau, peties osteoartritas yra būklė, kurią sukelia peties sąnario susidėvėjimas. Per kelerius metus, peties artritas atsiranda dėl per didelio naudojimo ar senėjimo. Visų pirma, kairiojo peties osteoartritas arba net dešinysis petys atsitinka, kai kremzlė (minkštasis audinys) tarp sąnarių kaulų pradeda irti.

Peties artritas yra labai dažnas vyresniems nei 50 metų žmonėms. Tačiau tai gali turėti įtakos ir jaunesniems žmonėms. Dažniausiai jauniems žmonėms šis negalavimas atsiranda dėl traumos ar traumos, pavyzdžiui, peties išnirimo ar lūžio.

Akivaizdu, kad nė vienas asmuo nėra atleistas nuo osteoartrito. Tačiau rizika dėl dešiniojo peties osteoartritas arba kairė padidėja dėl:

 • Vyresnio amžiaus
 • Genetika
 • Seksas
 • Antsvoris
 • Infekcija sąnarių infekcijoje
 • Peties dislokacijos istorija
 • Ankstesnė trauma
 • Profesijos, pvz., sunkios statybos

Kaip diagnozuojamas peties osteoartritas?

Jūsų ortopedas atliks keletą tyrimų, kad nustatytų diagnozę kairiojo peties osteoartritas arba dešiniojo peties osteoartritas. Prieš a peties osteoartrito gydymas yra siūloma, svarbu atlikti išsamią diagnozę. Štai ką reiškia diagnostikos protokolas:

 • Medicinos istorija: Gydytojas pirmiausia išsamiai aptars jūsų ligos istoriją. Jis (ji) jūsų paklaus, ar esate ypač patyręs peties traumą ar traumą. Jis taip pat rinks informaciją apie jūsų bendrą savijautą ir sveikatos būklę praeityje.
 • Fizinis egzaminas: Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas atliks fizinį egzaminą, kad įvertintų jūsų simptomus. Jūsų bus paprašyta pajudinti petį, kad ištirtumėte judesių diapazoną, jautrumą ir skausmą.
 • Rentgeno nuotrauka: Rentgenas yra vienas iš pagrindinių diagnostinių vaizdinių tyrimų, padedančių atmesti kitų negalavimų ar traumų, pavyzdžiui, lūžių, galimybę.
 • MRT skenavimas: MRT skenavimas padeda jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui atidžiai ištirti jūsų sąnario būklę. Gydytojas galės rasti problemos priežastį ir vietą, naudodamas šį vaizdo testą.
 • Kraujo tyrimai: Kraujo tyrimas yra bendras diagnostinis tyrimas. Tai padeda sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui atmesti kitų būklių, tokių kaip infekcija, galimybę.
 • Artrocentezė: Artrocentezė – tai laboratorinis tyrimas, kurio metu plonos adatos pagalba pašalinamas specifinis peties sąnario skystis. Sąnario aspiracijos procesas žinomas kaip artrocentezė. Ši procedūra padeda išvengti kitų negalavimų, tokių kaip sąnarių infekcija ar traumos.

Kai diagnozė bus baigta, gydytojas pasiūlo teisingą peties osteoartrito gydymas priklausomai nuo jūsų bendros savijautos, amžiaus ir sveikatos.

Kaip gydyti peties osteoartritą

Peties osteoartrito gydymas yra unikalus kiekvienam pacientui. Keletas veiksnių, tokių kaip jūsų bendra bendra sveikatos būklė, amžius, ankstesni medicininiai įrašai, simptomų sunkumas ir kt., lemia, kuris gydymas jums idealiai tinka.

Štai keletas bendrų metodų peties osteoartrito gydymas:

 • Poilsis: Pirmoji gydymo linija taip pat yra nechirurginė. Gydytojas įvertins jūsų sveikatą ir nuspręs, ar peties sąnario poilsis gali padėti palengvinti simptomus. Jums bus nurodyta tam tikru būdu judinti petį ir vengti padėčių, kurios gali sustiprinti skausmą. Gydytojas padės suprasti, koks yra teisingas būdas judinti peties sąnarį atliekant kasdienę veiklą.
 • Vaistai: Kartu su peties sąnario poilsiu jums bus pasiūlyta tam tikrų vaistų, kurie palengvins skausmą. Gydytojas paskirs tam tikrų vaistų, mažinančių sąnario skausmą ir uždegimą.
 • Peties osteoartrito fizinė terapija: Kineziterapija arba kineziterapija – efektyvus peties lavinimo ir stiprinimo metodas. Fizioterapija yra skirta daugeliui žmonių, ieškančių atsakymo kaip gydyti peties osteoartritą. Tačiau tinkamas laikas kreiptis į gydymą yra skirtingas.
 • Pratimai: Atsižvelgdamas į jūsų būklę, jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali išmokyti jus atlikti tam tikrus pratimus, kurie padės sustiprinti peties sąnarį.
 • Osteoartrito peties operacija: Chirurginiai gydymo metodai nurodomi, kai nechirurginis gydymas yra neveiksmingas ar pagerina būklę. Osteoartrito peties pakeitimas atliekama siekiant pakeisti pažeistą ar sergantį sąnarį dirbtiniu.

Osteoartrito peties pakeitimas taip pat žinomas kaip peties sąnario endoprotezavimas. Tai dalinė arba visiška invazinė procedūra ir dažnai rekomenduojama kaip paskutinė priemonė esant pažengusiam artritui. Osteoartrito peties operacijos atsigavimo laikas yra beveik 3-6 savaites.

Kita gydymo procedūra yra kamieninių ląstelių terapija peties osteoartritui gydyti. Tai gana naujas metodas, apimantis kamieninių ląstelių (žmogaus audinių statybinių blokų) naudojimą artritui gydyti.

Baigiamoji pastaba

Kaip minėta aukščiau, peties sąnarys yra judriausias žmogaus kūno sąnarys. Dėl pernelyg didelio jo naudojimo daugelį metų beveik kiekvienam gresia peties artritinė būklė.

Peties osteoartritas yra dažnas negalavimas, kuriuo serga keli žmonės Indijoje. Nepaisant didėjančių skaičių, peties osteoartrito gydymas yra prieinamas.

Rezervuokite susitikimą su Dr Reetadyuti Mukhopadhyay, pagrindinis gydytojas ortopedas CK Birla ligoninėje Norėdami sužinoti daugiau apie pečių ligų gydymo metodus.

DUK

Klausimas: Ar dažnas peties osteoartritas?

Atsakymas: Taip, peties osteoartritas yra labiausiai paplitusi artrito forma, pažeidžianti petį.

Klausimas: Kaip jaučiasi peties osteoartritas?

Atsakymas: Peties osteoartritui būdingas skausmas, patinimas, sustingimas ir sumažėjęs peties judesių diapazonas.

Klausimas: Ar galima išgydyti peties osteoartritą?

Atsakymas: Ne, peties osteoartrito nėra išgydoma. Tačiau šis negalavimas gali būti veiksmingai gydomas siekiant palengvinti simptomus ir pagerinti jėgą.

Klausimas: koks yra geriausias osteoartrito gydymas?

Atsakymas: Yra keletas gydymo metodų osteoartritas. Geriausias gydymas kiekvienam pacientui yra individualus ir priklauso nuo jo sveikatos, simptomų ir amžiaus.

Taip pat skaitykite: Kas yra sušalęs petys? Priežastys, prevencija ir gydymas