Populiariausi gimdymo būdai | CK Birla ligoninės tinklaraščiai

Per amžius gimdymas buvo laikomas viena gražiausių ir gyvenimą pakeičiančių patirčių. Tačiau daugelis besilaukiančių mamų, ypač gimdyvių pirmą kartą, bijo liūdnai pagarsėjusių gimdymo skausmų, kuriuos lydi „gimimo stebuklas”.

Sparčiai tobulėjant technologijoms ir medicininei priežiūrai, moterys, spręsdamos, kaip pagimdyti kūdikį, gali rinktis iš daugybės alternatyvų. Šios gimdymo technikos taiko įvairius būdus, kaip valdyti gimdymo skausmą ir palengvinti gimdymą tiek motinai, tiek kūdikiui. Čia mes išsamiau išnagrinėsime šias gimdymo alternatyvas, išnagrinėsime įvairius privalumus ir trūkumus, susijusius su kiekviena.

Įprasti gimdymo būdai

1. Gimdymas per makštį

Makšties gimdymo privalumai

Pradėti gimdymą ir pasirinkti gimdymą per makštį paprastai reiškia kelias valandas praleisti gimdymo kambaryje, stengtis, kad kūdikis atsineštų į šį pasaulį. Tai fiziškai alinantis procesas, reikalaujantis daug sunkaus darbo ir skausmo.

Tačiau daugelis moterų pasirenka gimdymą per makštį, nepaisydamos gimdymo skausmų, nes tai naudinga ilgainiui. Gimdymas per makštį paprastai reiškia žymiai trumpesnį buvimo ligoninėje ir atsigavimo laiką. Motina taip pat vengia visą gyvenimą trunkančių randų, atsirandančių dėl chirurginio gimdymo metodų.

Moterys, pasirenkančios gimdymą per makštį, taip pat išvengia rizikos, susijusios su didelėmis operacijomis, pvz., kraujavimu, infekcijomis, pooperaciniu skausmu ir anestezijos sukeltų komplikacijų. Kadangi būtumėte sąmoningesni gimdymo per makštį metu (palyginti su po operacijos), galite pradėti maitinti krūtimi anksčiau.

Tyrimai taip pat rodo, kad gimdymas per makštį yra naudingas kūdikiui, nes padeda išspausti skysčius iš kūdikio plaučių jam keliaujant gimdymo kanalu. Kūdikis taip pat yra veikiamas sveikų bakterijų gimdymo kanale, o tai savo ruožtu stiprina jo/jos imunitetą.

Makšties gimdymo rizika

Nors dažnai manoma, kad gimdymas per makštį yra „geriausia“ gimdymo technika, ji apima daugybę pavojų, apie kuriuos turėtų žinoti kiekviena besilaukianti mama. Šiandien medicinos institucijos visame pasaulyje įpareigoja kiekvieną gimdymo alternatyvą išsamiai aptarti su būsimais tėvais, kad jie galėtų priimti pagrįstus sprendimus.

Natūralus gimdymas iš makšties yra susijęs su tokia rizika, kaip ašarojimas, gausus kraujavimas (kraujavimas), dubens dugno raumenų pažeidimas. Kai kuriais atvejais gydytojas gali padaryti nedidelį pjūvį tarpvietėje (zonoje tarp makšties ir išangės), kad būtų lengviau gimdyti. Ši procedūra vadinama epiziotomija. Gimdymas per makštį taip pat gali sukelti kūdikio sužalojimus, jei kūdikis yra per didelis arba gimdymas per intensyvus ir ilgas.

Taip pat skaitykite: Įprastas pristatymas – patarimai ir pasiruošimas

Cezario pjūvis

Cezario pjūvio privalumai

Cezario pjūvis yra chirurginis gimdymo metodas, kai gydytojas pagimdo kūdikį per pjūvius pilve ir gimdoje. Pasirinkę cezario pjūvį, tėvai dažnai gali planuoti procedūrą. Kai kuriais atvejais tai gali būti skubi procedūra arba vienintelė tinkama gimdymo technika. Tai ypač pasakytina apie didelės rizikos nėštumus, nėštumus su komplikacijomis, tokiomis kaip gestacinė hipertenzija, preeklampsija ir kt.

Cezario pjūvis yra saugiausias pasirinkimas mamoms, jei nerimauja dėl savo ar kūdikio sveikatos. Šis chirurginis gimdymo būdas sumažina skausmingo gimdymo, makšties traumų, gausaus kraujavimo, šlapimo pūslės kontrolės praradimo, dubens organų prolapso ir tt riziką. Taip pat gydytojas gali geriau kontroliuoti gimdymą.

Cezario pjūvio rizika

Kaip ir visos chirurginės procedūros, cezario pjūvis yra susijęs su kraujavimo, infekcijos, kraujo krešulių, chirurginio sužalojimo ir anestezijos komplikacijų rizika. Cezario pjūvis dažniausiai nerekomenduojamas pirmą kartą besilaukiančioms mamoms, norinčioms susilaukti daugiau vaikų, nes ši procedūra gali sukelti komplikacijų vėlesnio nėštumo metu. Šios komplikacijos yra placentos previa, priešlaikinis gimdymas ir kt.

Pacientų, kuriems buvo atliktas cezario pjūvis, sveikimo laikas taip pat ilgesnis. Paprastai jie keletą dienų stebimi ligoninėje, o po to gali toliau sveikti namuose.

Skaityti: Gimdymas atliekant cezario pjūvį – ko tikėtis

Pagalbinis gimdymas per makštį

Pagalbinio gimdymo per makštį privalumai

Kai gimdymas per makštį padedamas žnyplėmis arba vakuuminiu įtaisu kūdikiui ištraukti, tai vadinama pagalbiniu makšties gimdymu. Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, kai motina per daug pavargsta, kad galėtų stumti, gimdyti kūdikiui padeda žnyplės arba vakuumas. Gimdymo žnyplėmis atveju žnyplės įkišamos į makštį, kad švelniai prilaikytų kūdikio galvą, kuri vėliau ištraukiama iš gimdymo kanalo, kol mama stumia. Vakuuminis pristatymas yra panašus, išskyrus tai, kad vietoj žnyplių naudojamas siurbtukas.

Pagalbinis gimdymas per makštį paprastai atliekamas, jei nerimaujama dėl kūdikio širdies susitraukimų dažnio, jei motina yra per daug pavargusi, kūdikis nejuda į priekį gimdymo kanalu ir jei mama turi kokių nors sveikatos sutrikimų, ribojančių jos galimybes saugiai stumtis.

Pagrindinis pagalbinio gimdymo per makštį pranašumas yra tas, kad jis padeda išvengti cezario pjūvio poreikio ir su tuo susijusios rizikos.

Pagalbinio gimdymo rizika

Rizika, susijusi su pagalbiniu gimdymu per makštį, yra labai panaši į įprasto gimdymo per makštį riziką. Tai apima makšties audinių, tarpvietės ir išangės pažeidimus. Tai taip pat gali sužaloti dubens dugno raumenis. Kūdikiui kyla itin maža rizika susižaloti dėl netinkamo žnyplių naudojimo ir siurbimo.

Gimdymas vandenyje

Gimdymo vandenyje privalumai

Ši gimdymo technika buvo naudojama šimtmečius, tačiau per pastaruosius kelerius metus gimdymo vandenyje populiarumas išaugo. Paprasčiau tariant, tai yra gimdymo procesas kontroliuojamos temperatūros vandenyje. Kai kurios moterys nusprendžia pagimdyti kūdikį panardintos į vandenį, o kai kurios moterys gali nuspręsti išlipti iš gimdymo baseino prieš gimdymą.

Gimdymas vandenyje turi daug privalumų. Gimdymo skausmų mažinimas – vienas žinomiausių gimdymo vandenyje privalumų. Daugelis moterų taip pat sako, kad panirusios į vandenį jautėsi ramesnės ir labiau kontroliuojamos. Jie taip pat turėjo didesnį privatumo jausmą. Šiltas vanduo padeda padaryti tarpvietę elastingesnę ir atsipalaidavusią, sumažindama sužalojimo ar plyšimo riziką gimdymo metu.

Taip pat manoma, kad gimdymas vandenyje sukelia mažesnį stresą kūdikiui, nes jis patenka į aplinką, panašią į gimdą (amniono maišelį).

Gimdymo vandenyje rizika

Kaip ir kiekviena medicininė procedūra, gimdymas vandenyje taip pat turi tam tikrų pavojų. Neatidėliotinais atvejais, pavyzdžiui, kūdikiui ištikus nelaimei ar padidėjus gimdymo skausmams, gali būti sunku ištraukti motiną iš gimdymo baseino. Kitas gimdymo vandenyje trūkumas – neįmanomas vaisiaus stebėjimas. Gimdymas vandenyje taip pat riboja skausmo valdymo metodų, pvz., epiduralų, naudojimą. Dėl tokių priežasčių gimdymas vandenyje rekomenduojamas tik sveiko nekomplikuoto nėštumo atveju.

Taip pat kyla infekcijos pavojus, jei gimdymo metu kūdikis išmatos. Tačiau tai itin reti atvejai.

Šiandien moterims yra daugybė gimdymo galimybių. Sprendžiant, kokią gimdymo techniką pasirinkti, reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių, tokių kaip asmeninė nuomonė, motinos ir vaisiaus sveikata, nėštumo komplikacijos ir kt. Nepamirškite apie šią diskusiją su savo motinystės gydytoju ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu, kad galėtumėte pradėti psichiškai ir fiziškai ruoštis gimdymui.

Taip pat skaitykite: Gimdymas vandenyje: natūraliausia normalaus gimdymo forma

DUK

1 klausimas: ar galiu normaliai gimdyti po cezario pjūvio?

Atsakymas: Taip, šie gimdymai vadinami VBAC (makšties gimdymas po cezario pjūvio). Galite pasikonsultuoti su akušeriu, kuris specializuojasi VBAC, kad išsiaiškintumėte savo tinkamumą šiai procedūrai.

2 klausimas: ar mano kūdikis gali būti sužalotas įprasto gimdymo metu?

Atsakymas: Įprasto makšties gimdymo metu kūdikiui kyla keletas pavojų. Šis procesas daugeliui moterų yra gana skausmingas ir ilgas. Jos gali pavargti įpusėjus gimdymui, dėl to kūdikis įstrigs gimdymo kanale, kūdikis taip pat gali susirgti hipoksija, jei įstrigtų virkštelėje ir pan. Rinkdamiesi gimdymo namus įsitikinkite, kad komanda turi patirties. skubios nėštumo situacijos. Tokiais atvejais gydytojas paprastai padeda gimdyti žnyplėmis arba vakuuminiais siurbtukais.

3 klausimas: ar dėl cezario pjūvio gali būti sunkiau vėl pastoti?

Atsakymas: Yra žinoma, kad cezario pjūvis apsunkina būsimą nėštumą, todėl nerekomenduojama jį atlikti pirmą kartą pagimdžiusioms arba moterims, norinčioms turėti daugiau vaikų.

Skaityti: Normalus gimdymas per makštį – ko turėtų tikėtis būsimos mamos