Priešlaikinė ejakuliacija – priežastys, simptomai ir gydymas

Priešlaikinė ejakuliacija yra seksualinės funkcijos sutrikimo tipas, atsirandantis, kai vyras lytinio akto metu greitai išskiria (ejakuliuoja) spermą, nei norėtų jo partnerė. Dažnai tai atsitinka prieš arba netrukus po įsiskverbimo lytinių santykių metu. Priešlaikinė ejakuliacija yra dažnas seksualinis nusiskundimas ir bent 1 iš 3 vyrų tam tikru metu yra susidūrę su šia priešlaikinės ejakuliacijos problema.

Retkarčiais pasitaikantys ankstyvos ejakuliacijos epizodai yra dažni ir nekelia nerimo. Tačiau jei jaučiate, kad maždaug pusė jūsų lytinių santykių sukelia priešlaikinę ejakuliaciją, kreipkitės į gydytoją.

Priežastys pankstyva ejakuliacija

Daugelis fiziologinių ir psichologinių veiksnių gali sukelti vyro priešlaikinę ejakuliaciją.

Fiziologinės priešlaikinės ejakuliacijos priežastys:

 • Prostatos problemos
 • Vartodami pramoginius narkotikus
 • Skydliaukės problemos (skydliaukės perteklius ir nepakankama veikla)
 • Hormonų disbalansas

Psichologinės priešlaikinės ejakuliacijos priežastys:

 • Depresija
 • Stresas
 • Nerimas dėl seksualinės veiklos
 • Santykių problemos
 • Prastas kūno vaizdas
 • Biologinės priežastys (pvz., ypač jautrus penis)
 • Trikdanti seksualinė patirtis nuo vaikystės (pvz., seksualinė prievarta)
 • Ankstyvoji seksualinė patirtis

Priešlaikinės ejakuliacijos rūšys

Dažnas priešlaikinės ejakuliacijos simptomas yra tada, kai lytinio akto metu vyras negali atidėti ar kontroliuoti ejakuliacijos. Priklausomai nuo priešlaikinės ejakuliacijos patirties, ji skirstoma į du tipus:

 • Pirminė priešlaikinė ejakuliacija

Kai vyras beveik visą laiką patiria priešlaikinę ejakuliaciją, pradedant nuo ankstyvų lytinių santykių. Dažnai tai yra dėl psichologinių priežasčių.

 • Antrinė priešlaikinė ejakuliacija

Kai vyrui neseniai iškilo problema. Ji taip pat žinoma kaip įgyta priešlaikinė ejakuliacija ir gali atsirasti dėl psichologinių ir fiziologinių veiksnių.

Rizikos veiksniai, susiję su pankstyva ejakuliacija

Daugelis veiksnių gali padidinti priešlaikinės ejakuliacijos riziką, įskaitant:

 • Stresas: Emocinis ar psichinis stresas gali turėti įtakos priešlaikinei ejakuliacijai.
 • Erekcijos disfunkcija: Jei nuolat arba retkarčiais turite, priešlaikinės ejakuliacijos rizika gali padidėti sunku pasiekti ar išlaikyti erekciją lytinio akto metu. Baimė prarasti erekciją gali paskatinti jus skubėti per seksualinius santykius.

Komplikacijos, susijusios su pankstyva ejakuliacija

Priešlaikinė ejakuliacija gali sukelti sunkumų jūsų asmeniniame gyvenime, įskaitant:

 • Santykių problemos: Dažna priešlaikinės ejakuliacijos komplikacija yra santykių stresas, kai patirsite stresą dėl ankstyvos ejakuliacijos, o jūsų partneris nebus laimingas.
 • Vaisingumo problemos: Priešlaikinė ejakuliacija kartais gali sukelti problemų poroms, norinčioms susilaukti kūdikio, jei ejakuliacija nevyksta intravaginaliai.

Diagnozė pankstyva ejakuliacija

Diagnozuojant priešlaikinę ejakuliaciją, urologas paklaus apie paciento medicininę ir seksualinę istoriją. Jei urologas negali rasti fiziologinės ar psichologinės būklės priežasties, jis gali rekomenduoti neurologinius tyrimus.

Priešlaikinės ejakuliacijos gydymas

Yra įvairių gydymo būdų priešlaikinei ejakuliacijai, atsižvelgiant į jos priežastis. Urologas, atsižvelgdamas į paciento sunkumą, gydys bet kurį kitą gydymą arba jų derinį.

Elgesio terapija

Elgesio terapijoje pacientas gali paprašyti masturbuotis likus valandai iki lytinio akto, kad atitolintų ejakuliaciją sekso metu. Gydytojas gali rekomenduoti kurį laiką vengti lytinių santykių ir sutelkti dėmesį į kitas seksualinės veiklos rūšis, kad pašalintų spaudimą paciento seksualiniams susitikimams.

Pauzės-išspaudimo technika

Taikydamas šią techniką, gydytojas paprašys partnerio sekso metu keletą minučių suspausti varpos galą (tašką, kur gaktika susijungia su ašmenimis), kol praeis noras ejakuliuoti. Kartokite šią techniką dažnai, kad padidintumėte ejakuliacijos laiką lytinio akto metu.

Prezervatyvai

Prezervatyvai sumažina varpos jautrumą, o tai padeda priešlaikinei ejakuliacijai lytinio akto metu. Šie prezervatyvai taip pat žinomi kaip „klimakso kontrolė“, nes juose yra stingdančių medžiagų, tokių kaip benzokainas arba lidokainas, kurie padeda atitolinti ejakuliaciją.

Vaistai

Kai kurie kremai ir purškalai, kurių sudėtyje yra stingdančių medžiagų, pvz., benzokaino, lidokaino ar prilokaino, gali būti tepami ant varpos 10–15 minučių prieš lytinį aktą, siekiant sumažinti pojūčius ir padėti atitolinti ejakuliaciją. Kai kurie geriamieji vaistai, kuriuos paskyrė gydytojas, taip pat gali būti naudojami priešlaikinei ejakuliacijai sumažinti ir atitolinti.

Konsultavimas

Kartais priešlaikinė ejakuliacija gali atsirasti dėl psichologinių veiksnių. Pora gali būti naudinga pasikalbėti su gydytoju dėl klausimų, susijusių su priešlaikine ejakuliacija. Išklausęs konsultacijos, gydytojas gali parengti jiems tinkamą gydymo planą.

Prevencijos pankstyva ejakuliacija

Nėra žinomo būdo, kaip išvengti priešlaikinės ejakuliacijos. Kai kurie patarimai gali būti naudingi siekiant sumažinti priešlaikinės ejakuliacijos riziką, pavyzdžiui, išlaikyti sveiką požiūrį į seksą, laikytis sveiko gyvenimo būdo, bendrauti su partneriu ir spręsti tokias problemas kaip depresija ir nerimas.

Paskutinė mintis

Jei susiduriate su priešlaikinės ejakuliacijos problemomis arba turite kitų problemų, dėl kurių jums reikia pagalbos, galite užsisakykite susitikimą su mūsų konsultantaisarba galite susisiekti su mumis telefonu +91 124 4882200.