Prostatos vėžio prevencija: ekspertų patarimai

Prostatos vėžys yra tarp dešimties vėžio atvejų, kuriais serga vyrai įvairiose amžiaus grupėse. Tai labai paplitusi Indijoje ir yra 6-a pagrindinė vyrų mirties priežastis. Nepaisant skaičių, didėjantį sergamumą šiuo vėžiu galima kontroliuoti taikant prevencines priemones. Prostatos vėžio prevencija yra sąmoningas pasirinkimas, siekiant žymiai sumažinti jo plitimo riziką.

Šiame straipsnyje dr Shalabh Agrawal, geriausias urologas Gurgaonesiūlo savo įžvalgas kaip išvengti prostatos vėžio.

Prostatos vėžio prevencija strategija

Prieš mes jums padėsime prostatos vėžio prevencijos būdaipateiksime bendrą apžvalgą kas yra prostatos vėžys Viskas apie.

Kas yra prostatos vėžys?

Prostatos vėžys yra staigus vėžio ląstelių augimas, randamas prostatos liaukoje. Prostata yra atsakinga už sėklinio skysčio gamybą ir vyro reprodukcinės sveikatos skatinimą.

Prostatos vėžio simptomai paprastai tampa matomi, kai vėžys progresuoja. Kai kurie bendri simptomai yra šie:

Prostatos vėžį gali diagnozuoti tik patyręs medicinos ekspertas. Daugumai žmonių pasireiškia pirmiau nurodyti simptomai ir jiems atliekami įvairūs tyrimai, siekiant nustatyti, ar jie serga prostatos vėžiu.Kas gali susirgti prostatos vėžiu?

Bet kuris vyras gali susirgti prostatos vėžiu reprodukcinio amžiaus metu. Tačiau kai kuriems vyrams padidėja rizika susirgti prostatos vėžiu. Tarp bendrų rizikos veiksnių yra šie:

  • Amžius: Ši būklė dažniau pasireiškia vyresnio amžiaus vyrams, ypač vyresniems nei 50 metų.
  • Šeimos istorija: Jūsų tikimybė susirgti šiuo vėžiu padidėja, jei kas nors (kraujo giminaitis) iš jūsų šeimos anksčiau sirgo prostatos vėžiu.
  • Nutukimas: Keletas tyrimų įrodė tiesioginį ryšį tarp nutukimo ir prostatos vėžio išsivystymo. Taip pat yra didesnė tikimybė, kad vėžys gali pasikartoti, jei pacientas kenčia nuo nutukimo.

Ar galima išvengti prostatos vėžio?

Taip, prostatos vėžio prevencija yra įmanoma ir veiksminga. Nors nėra vienos strategijos, kuri užtikrintų prostatos vėžio prevencijos būdus, įvairios atsargumo priemonės gali būti sėkmingos.

Štai keletas ekspertų patvirtintų patarimų, kaip išvengti prostatos vėžio:

1. Pridėkite vaisių ir daržovių: Įprasta sveika mityba, pripildyta įvairių vaisių ir daržovių prostatos vėžio prevencija. Keletas tyrimų įrodė, kad šiuose maisto produktuose esantys antioksidantai neleidžia pažeisti prostatos ląstelių.

Raudonuose vaisiuose, tokiuose kaip pomidorai, gausu likopeno (antioksidanto). Likopenas buvo susijęs su sumažėjusia prostatos vėžio rizika. Kiti vaisiai ir daržovės, saugantys nuo šio vėžio, yra žalumynai, tokie kaip špinatai, pupelės, žirniai, mėlynės, greipfrutai, apelsinai ir arbūzas.

2. Apsvarstykite galimybę vartoti vitaminų papildus: Vitaminai ir mineralai yra būtini mūsų bendrai gerovei. Jie laikomi reikšmingais prostatos vėžio prevencijos gairės.

Tačiau išlaikyti subalansuotą vitaminų, mineralų ir baltymų suvartojimą natūraliomis priemonėmis ne visada įmanoma. Papildai padeda mums kompensuoti bet kokį nepatenkintą maistinių medžiagų poreikį.

3. Daugumą savaitės dienų sportuokite: Mankštos svarba vėžio prevencijai yra akivaizdi. Nepriklausomai nuo jūsų kūno svorio, jums patariama reguliariai užsiimti fizine veikla.

Pratimai skatina geresnę kraujotaką, pašalina toksinus iš organizmo ir pakelia nuotaiką. Jūsų imuninė sistema sustiprės net jei sportuosite bent 4 dienas per savaitę.

4. Išlaikykite sveiką svorį: Prostatos vėžys yra susijęs su nutukimu – kuo didesnis antsvoris, tuo didesnė tikimybė susirgti vėžiu. Vienas is labiausiai natūralūs būdai užkirsti kelią prostatos vėžiui yra išlaikyti sveiką svorį. Reguliariai mankštintis yra puikus būdas palaikyti sveiką kūno svorį. Fizinis aktyvumas skatina perteklinio svorio ir riebalų praradimą.

5. Mesti rūkyti: Tabako vartojimas turi tiesioginės įtakos vėžinių ląstelių vystymuisi prostatos liaukoje. Jei rūkote cigaretes, metas mesti rūkyti prostatos vėžio prevencijai. Jei nerūkote, siūlome nepradėti.

6. Apribokite alkoholio vartojimą: Nekontroliuojamas alkoholio vartojimas neigiamai veikia jūsų širdies sveikatą. Tai gali papildomai pabloginti kraujospūdžio lygį, cholesterolio kiekį kraujyje ir sukelti kitų sveikatos problemų. Alkoholio vartojimo apribojimas yra vienas iš geriausių prostatos vėžio prevencijos gairės. Jei jau gyvenate su prostatos vėžio rizikos veiksniaipatariama apriboti alkoholio vartojimą.

7. Vartokite daugiau vitamino D: Visi vitaminai yra būtini sveikam protui ir kūnui. Tačiau vitaminas D turi papildomą įrodytą poveikį. Jis yra tarp natūralūs būdai užkirsti kelią prostatos vėžiui.

Turėtumėte pratęsti buvimą saulėje kartu valgydami maistą, kuriame gausu vitamino D. Maisto produktai, galintys užkirsti kelią prostatos vėžiui ir daug vitamino D yra grybai, lašiša ir kt.

8. Likite seksualiai aktyvūs: Prostatos liauka yra tiesiogiai susijusi su jūsų seksualine sveikata. Sveikas seksualinis gyvenimas yra jūsų atsakymas ar galima išvengti prostatos vėžio. Vyrai, kurie dažnai ejakuliuoja, yra saugesniu atstumu nuo vėžio ląstelių vystymosi.

9. Gyvenkite be streso: Stresas yra pagrindinė vyrų ir moterų sveikatos komplikacijų priežastis. Įtemptą gyvenimą gyvenantis vyras dažnai susiduria su problemomis seksualiniame fronte.

Būtina stebėti savo gyvenimo būdą ir atlikti meditaciją, kad sumažintumėte streso lygį. Sėdimas gyvenimo būdas kartu su dideliu stresu gali padidinti prostatos vėžio riziką.

10. Anksti patikrinkite: Ankstyvosiose stadijose prostatos vėžio simptomai nėra lengvai nustatomi. Kartais vyrai gali klaidingai interpretuoti šiuos kitų sveikatos būklių požymius ir simptomus. Reikia pažymėti, kad ankstyvas prostatos vėžio nustatymas yra geriausia profilaktikos priemonė.

Jei gyvenate su rizikos veiksniais, tokiais kaip nutukimas, senatvė, šeimos istorija ar net sėslus gyvenimo būdas, turėtumėte apsvarstyti galimybę reguliariai tikrintis dėl prostatos vėžio profilaktikos. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas pasiūlys visą spektrą diagnostikos ir vaizdo gavimo paslaugų, kad nustatytų vėžinių ląstelių buvimą ir pasiūlytų atitinkamas prostatos vėžio gydymas

Nustačius vėžį ankstyvose stadijose, galima skirti veiksmingą gydymą, kad pacientas pajustų visišką palengvėjimą ir vėžys nepasikartotų.

Dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti, norint laikytis prostatos vėžio prevencijos gairių

  • Valgydami turėtumėte pasirinkti produktus, kuriuose yra mažai riebalų ir angliavandenių maisto produktai, skirti užkirsti kelią prostatos vėžiui.
  • Maistas, kuriame gausu Omega-3 riebalų rūgščių, pavyzdžiui, riešutai, žuvis ir sėklos, yra tinkamas maisto produktai, galintys užkirsti kelią prostatos vėžiui.
  • Žalioji arbata ir sojos pienas yra naudingi mažinant šio vėžio riziką.
  • Turėtumėte pasikonsultuoti su savo urologu ir aptarti savo asmeninę ligos istoriją, jei nesate tikri dėl šio negalavimo tikimybės.
  • Pomidorai, brokoliai ir žiediniai kopūstai yra pranašesni maisto produktai, galintys užkirsti kelią prostatos vėžiui.
  • Turėtumėte atsižvelgti kokie yra prostatos vėžio rizikos veiksniai sau ir savo šeimai.

Baigiamoji pastaba

Prostatos vėžio prevencija Tai gali būti sėkmingai padaryta kasdien įtraukus aukščiau pateiktus patarimus.

Jei norite daugiau sužinoti apie savo riziką susirgti prostatos vėžiu, užsisakykite konsultaciją su Dr Shalabh Agrawal, urologas ir andrologas CK Birla ligoninėje dėl asmeninio patarimo.

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite CK Birla ligoninėje prostatos vėžio prevencijos gairės ir gydymas.

DUK

Klausimai: Kokios yra pagrindinės prostatos vėžio priežastys?

Atsakymas: Vienos prostatos vėžio priežasties nėra. Medicinos ekspertai mano, kad DNR pasikeitimas prostatos liaukoje ilgainiui sukelia vėžį.

Klausimas: Ar galiu natūraliai išvengti prostatos problemų?

Atsakymas: Taip, galite natūraliai užkirsti kelią prostatos problemoms, laikydamiesi sveikos gyvensenos įpročių, kurie apima gerai subalansuotą mažai riebalų turinčią mitybą, reguliarų mankštą, nerūkymą ir alkoholio vartojimą ir kt. vitaminas D ir žemas streso lygis.

Klausimai: Kokie maisto produktai naikina prostatos vėžį?

Atsakymas: Maisto produktai, kurie gali padėti sulėtinti prostatos vėžio plitimą, yra brokoliai, žiediniai kopūstai, kopūstai, Briuselio kopūstai, bok choy, špinatai ir kopūstai.

Klausimas: Ar ejakuliacija sukelia prostatos vėžį ar apsaugo nuo jo?

Atsakymas: Medicinos ekspertai nustatė, kad didesnė ejakuliacija yra susijusi su sumažėjusia prostatos vėžio rizika.