Skirtumas tarp polių ir įtrūkimų: poliai vs įtrūkimai

Dirgli ir niežtinti išangės ertmė, sunku tuštintis, kraujingos išmatos ir diskomfortas ilgai sėdint? – tikėtina, kad tam tikru savo gyvenimo momentu esate patyrę šias sąlygas. Tu ne vienas! 50% Indijos gyventojų kenčia nuo hemorojaus. Pranešama, kad 20% atvejų kartu kenčia nuo polių ir įtrūkimų. Tačiau daugelis iš mūsų dažnai nesugeba suprasti pagrindų skirtumas tarp polių ir plyšių nes abu turi panašius simptomus.

Šiame straipsnyje Dr Mayank Madan, pagrindinis Gurgaono bendrasis chirurgaspaaiškina skirtumas tarp polių ir įtrūkimų.

Kuo skiriasi poliai ir įtrūkimai?

Pūgos arba hemorojus yra uždegiminės venos tiesiosios žarnos arba išangės srityje, kurios gali išsikišti į lauką ir sukelti diskomfortą.

Kita vertus, analinis plyšys yra nedidelis įpjovimas išangės ertmės gleivinėje.

Poliai prieš įtrūkimus

Štai keletas esminių skirtumų, kurie gali padėti suprasti kas yra krūvos ir įtrūkimai.

Krūvos Įtrūkimai
Ištinusios venos išangės kanale, tiesiojoje žarnoje ar išangėje Išangės odos plyšimas arba įpjovimas
Pradinėje fazėje neskausmingas ir didėja, kai patinimas tampa ryškesnis Labai skausminga ir nepatogu, kai kraujuoja nedaug ar daugiau
Pūgos atsiranda dėl užsitęsusio vidurių užkietėjimo, nėštumo ar lėtinio kosulio, fizinio krūvio Taip nutinka nėštumo metu dėl nutukimo ar išangės ertmės pažeidimo, žmonėms, sergantiems Krono liga, kietomis išmatomis ir lėtiniu viduriavimu.

Poliai ir įtrūkimai Apžvalga

Poliai Vs plyšiai dažnai klaidingai interpretuojami dėl sutampančių požymių ir simptomų. Čia yra išsami apžvalga kaupia plyšius kad padėtų geriau suprasti.

Polių apžvalga

Iš esmės polius galima suskirstyti į tris tipus:

 • Vidinis hemorojus
 • Išorinis hemorojus
 • Trombozuoti hemorojus

Simptomai ir gydymo galimybės priklauso tik nuo hemorojaus tipo ir jo sunkumo. Pradiniuose etapuose jūs netgi galite jį gydyti paprastais gyvenimo būdo pokyčiais ir natūraliomis namų gynimo priemonėmis.

1. Vidinis hemorojus

Vidinis hemorojus atsiranda kaip kieti gumbai galiniame kanale tiesiosios žarnos ertmėje. Iš pradžių galite jų nejausti, nes tame regione yra labai mažai skausmą jaučiančių nervų. Tačiau užsitęsus vidurių užkietėjimui ar įtemptai tuštintis, tai gali sukelti retkarčiais kraujavimą ir skausmą.

Vidinis hemorojus gali būti toliau klasifikuojamas pagal jų sunkumą:

 • Pirmojo laipsnio hemorojus likti tiesiojoje žarnoje. Jie gali kraujuoti, bet paprastai nesukelia didelio diskomforto.
 • Antrojo laipsnio hemorojus yra šiek tiek labiau patinę ir prolapsuoja įsitempus, dažniausiai tuštinimosi metu. Po kurio laiko jie patys grįžta į tiesiąją žarną.
 • Trečiojo laipsnio hemorojus savaime neatsinaujina ir turi būti įstumti. Tai šiek tiek skausminga ir užtrunka, kol užgyja.
 • Ketvirtojo laipsnio hemorojus visada lieka už tiesiosios žarnos ir negali būti įstumti atgal į vidų.

Kai kurie standartiniai vidinių polių simptomai yra šie:

 • niežulys išangės srityje
 • dirginimas ir skausmas išangėje
 • išmatų nutekėjimas
 • gumbas ar patinimas išangės ertmėje
 • retkarčiais kruvinos išmatos dėl plyšimo

2. Išorinis hemorojus

Išorinis hemorojus yra ryškesnis ir skausmingesnis, nes atsiranda išoriniame išangės kanalo regione. Paprastai jie yra padengti įprasta oda ir juos supa skausmo nervai. Šis polių variantas yra skausmingesnis ir turi didelę krešulių, odos žymių ir kitų susijusių dalykų riziką odos infekcijos.

3. Trombozuoti hemorojus

Trombozuotiems hemorojams būdingas kraujo krešulys, kuris neleidžia kraujui tekėti. Kartais šie hemorojus sprogsta ir pradeda kraujuoti dėl per didelio kraujo kiekio. Jei jums įdomu, ar tai yra kraujavimas, hemorojus yra pavojingas, nesijaudinkite! Nors trombuotas hemorojus gali sukelti daug skausmo ir diskomforto, dažniausiai jie yra gerybiniai.

Plyšių apžvalga

Skirtingai nuo polių, išangės įtrūkimai gali būti labai skausmingi nuo pat pradžių. Lengvas drėgno analinio audinio plyšimas gali sukelti skausmingą niežulį ir šlamštą išangės sfinkteryje.

Priklausomai nuo būklės sunkumo, įtrūkimai gali būti suskirstyti į:

1. Ūminiai įtrūkimai

Ūminiai įtrūkimai yra naujai išsivystę, todėl juos galima lengvai gydyti. Galima paskatinti šių įtrūkimų savaiminį gijimą paprastomis namų gynimo priemonėmis.

Tačiau jei jie nebus gydomi, ateityje jie gali pasireikšti kaip lėtiniai įtrūkimai.

2. Lėtiniai įtrūkimai

Tai įtrūkimai, kurie išlieka daugiau nei 8-12 savaičių ir norint pasveikti reikia medicininės pagalbos.

Kartu su išangės plyšimu, lėtiniai įtrūkimai taip pat apima patinimą, paprastai vadinamą odos žyme, ir papildomą audinių augimą, vadinamą hipertrofuota papiloma.

3. Plyšio simptomai

Paprastai išangės įtrūkimai sukelia deginantį skausmą apačioje. Tačiau kiti įtrūkimo simptomai, kuriuos galite patirti, yra šie:

 • Kartais kraujavimas, ypač tuštinimosi metu
 • Išangės veržimas kartu su aštriu spazmu
 • Skausmingi virimai, kurie gali būti užpildyti pūliais
 • Į gleives panašios kvapios išskyros

Geriausias polių ir įtrūkimų gydymas

Įprastą plyšį ar hemorojų lengva valdyti ir prireiktų a mažiausiai 6-8 savaites visiškai išgydyti.

Galite išbandyti šiuos metodus geriausias polių ir įtrūkimų gydymas greitesniam gijimui:

 • Padidinus skaidulų ir skysčių suvartojimą, išmatos gali tapti stambesnės ir minkštesnės. Taip būtų lengviau praeiti nesukeliant skausmo.
 • Šaltas kompresas ir ledo paketai gali padėti pašalinti skausmą ir yra geriausias būdas gydyti krūvas ir įtrūkimus.
 • Sėdima vonia, kuri yra šilta vonia su druskomis, yra dažniausiai skiriama ir efektyvi namų gynimo priemonė nuo krūvų ir įtrūkimų.
 • Dėvėdami laisvus medvilninius drabužius, kurie dar labiau neplyš pažeistos vietos, galite sumažinti skausmą.
 • Išgėrus 500–600 ml vandens tuščiu skrandžiu, suaktyvėja gastrokolinis refleksas (jūsų gaubtinės žarnos susitraukimas, dėl kurio išsiskiria išmatos).
 • Jei būklė išlieka ilgiau nei savaitę, geriausia kreiptis į gydytoją.

Atsižvelgdamas į būklės sunkumą, gydytojas gali paskirti išmatų minkštiklius, nereceptinius kremus ir vietinius tepalus.

Šias sveikatos problemas galima išgydyti be operacijų, tačiau sunkiais atvejais gali pasiūlyti gydytojas polių ir įtrūkimų chirurgija. Atsižvelgiant į jūsų būklę, taip pat galite pasirinkti pažangius metodus, įskaitant polių ir įtrūkimų gydymas lazeriu.

Ko vengti polių ir įtrūkimų?

Žinoma, jūs žinotumėte skirtumą tarp plyšys vs poliai. Tačiau jų simptomus galima valdyti šiek tiek pakeitus savo gyvenimo būdą.

Štai keletas rekomendacijų, kurių turėtumėte laikytis, jei kenčiate nuo polių ir įtrūkimų:

 • Venkite aštraus maisto
 • Venkite kepto maisto
 • Apriboti kofeino turinčių gėrimų vartojimą
 • Venkite gerti alkoholį

Prevencija nuo Poliai ir įtrūkimai

Galite užkirsti kelią jo atsiradimui kaupia plyšius su gerais gyvenimo būdo pasirinkimais. Šių būklių prevencinės priemonės apima sveiko žarnyno judėjimo skatinimą.

 • Valgyti daug skaidulų turintį maistą
 • Geriant daug vandens
 • Kasdieninio mankštos režimo laikymasis – praktika joga nuo polių ir įtrūkimų prevencija
 • Venkite ilgų valandų tualete

Baigiamoji pastaba

Daugeliui žmonių aptarimas apie anorektalinius sutrikimus gali būti gėdingas ir trukdo gauti tinkamą priežiūrą. Tačiau šios problemos gali pablogėti, jei nebus nedelsiant sprendžiamos. Norint gauti tinkamą priežiūrą, labai svarbu būti informuotam apie savo būklę. Taigi reikėtų žinoti pagrindinį skirtumas tarp polių ir įtrūkimų. Norint išvengti tolesnių sveikatos problemų, reikia kuo anksčiau kreiptis į gydytoją.

Norėdami gauti geriausią polių ir įtrūkimų gydymas lazeriu, apsilankymas CK Birla ligoninė arba užsisakykite susitikimą su gydytoju Mayank Madan, pirmaujančiu bendru chirurgu Gurgaone.

DUK


Klausimas: koks yra pagrindinis skirtumas tarp polių ir įtrūkimų?

Atsakymas: Pūlės – tai patinusios kraujagyslės, o įtrūkimai – išangės odos įpjovimai, įplyšimai ar įtrūkimai.

Klausimas: Kaip atsikratyti polių visam laikui?

Atsakymas: Norėdami visam laikui atsikratyti krūvų, turėtumėte valgyti daug skaidulų turinčio maisto, daugiau vaisių, daržovių ir nesmulkintų grūdų.

Klausimas: ar krūvos ir įtrūkimai gali atsirasti kartu?

Atsakymas: Krūvos ir įtrūkimai gali atsirasti kartu arba atskirai.