Ryšys tarp padidėjusios prostatos ir prostatos vėžio?

Gali būti baisu sužinoti, kad turite prostatos vėžio simptomą. Tačiau jo diagnozė nėra tokia paprasta. Kai kurie prostatos vėžio požymiai ir simptomai sutampa su kitomis ligomis, tokiomis kaip gerybinė prostatos hiperplazija (GPH). Abi sąlygos yra plačiai paplitusios visame pasaulyje. Bet ar yra ryšys tarp padidėjusios prostatos ir prostatos vėžio?

Šiame straipsnyje Dr Shalabh Agrawal, pagrindinis Gurgaono urologaskalbama apie padidėjusios prostatos ir prostatos vėžio ryšį ir skirtumą.

Koks ryšys tarp padidėjusios prostatos ir prostatos vėžio?

Visą gyvenimą vyro organizme, įskaitant prostatą, vyksta įvairūs pokyčiai – normalūs ir nenormalūs. Tačiau visi netipiniai prostatos pokyčiai nerodo vėžio.

Prostatos vėžys yra antras pagal dažnumą vyrų vėžys visame pasaulyje. Prostatos padidėjimas yra paplitęs beveik 70 % vyresnių nei 50 metų vyrų. Be didelio sergamumo, šie negalavimai turi keletą persidengiančių simptomų.

Pradėkime nuo supratimo, kas yra šios sąlygos.

Kas yra prostatos padidėjimas ir prostatos vėžys?

Prostatos padidėjimas (GPH) yra būklė, sukelianti prostatos augimą. Tai daugiausia paveikia vyresnius nei 50 metų vyrus. Nepaisant to, GPH gali pradėti vystytis vyrams nuo 40 metų amžiaus.

Prostatos vėžys yra būklė, sukelianti vėžio ląstelių augimą ir plitimą prostatoje. Šis vėžys gali susirgti bet kurio amžiaus vyrą.

GPH prieš prostatos vėžį: simptomai

Padidėjusios prostatos ir prostatos vėžio panašumai yra jų simptomai. Bendras rinkinys prostatos vėžio simptomai ir padidėjusi prostata yra:

  • Padidėjęs noras šlapintis
  • Dažnas poreikis šlapintis
  • Sunkumas pradėti šlapintis
  • Silpna šlapimo srovė
  • Nutrūkęs šlapimo nutekėjimas
  • Nesugebėjimas visiškai ištuštinti šlapimo pūslės

GPH prieš prostatos vėžį: priežastys

Tiksli prostatos GPH priežastis dar nėra žinoma. Vyrui senstant jis patiria hormonų pokytį, dėl kurio padidėja prostata.

Kita vertus, prostatos vėžį sukelia DNR pokyčiai, kurie skatina nenormalų vėžio ląstelių dauginimąsi prostatoje.

GPH prieš prostatos vėžį: rizikos veiksniai

Antsvoris padidina GPH ir prostatos vėžio tikimybę. Kitas dažnas rizikos veiksnys tarp padidėjusios prostatos ir prostatos vėžio yra šios ligos šeimos istorija. Jei asmuo iš jūsų šeimos sirgo GPH arba prostatos vėžiu, jūsų tikimybė susirgti šiais negalavimais žymiai padidėja.

GPH prieš prostatos vėžį: diagnozė

Kadangi abi sąlygos veikia prostatos liauką, diagnozei naudojami keli įprasti testai. Prostatos specifinio antigeno (PSA) testas naudojamas PSA baltymo kiekiui liaukoje patikrinti. Padidėjęs PSA gali rodyti GPH arba vėžį.

Gydytojai taip pat naudoja skaitmeninį tiesiosios žarnos egzaminą, kad įvertintų prostatos būklę.

Remdamasis jūsų sveikata ir šių tyrimų rezultatais, jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas nurodo papildomus tyrimus diagnozei patikslinti. GPH tyrimai yra šlapimo srauto testas, liekamasis testas po tuštumos, o prostatos vėžio tyrimai apima ultragarsą, biopsiją ir kt.

GPH prieš prostatos vėžį: gydymas

Abiejų šių būklių gydymas yra unikalus. Prostatos vėžys gydomas daugiadisciplininiu požiūriu ir paprastai yra platesnis. Vėžio gydymo tikslas – sunaikinti vėžines ląsteles ir sustabdyti jų tolesnį augimą.

Prostatos vėžio gydymas gali apimti chirurginį vėžio ląstelių pašalinimą, spindulinę terapiją, chemoterapiją, hormonų terapiją ir kt.

Tuo tarpu prostatos padidėjimas gydomas tiesiog chirurginėmis arba nechirurginėmis priemonėmis, siekiant sumažinti prostatą iki jos dydžio ir palengvinti simptomus.

Prostatos padidėjimo gydymas apima aktyvaus stebėjimo aspektus, vaistų vartojimą, siekiant atkurti prostatos formą ir palengvinti simptomus, chirurginę intervenciją, siekiant pašalinti prostatos audinio perteklių.

Skaityti: Viskas, ką reikia žinoti apie prostatos padidėjimą: gerybinė prostatos hiperplazija

Ryšys tarp GPH ir prostatos vėžio

  • Jie abu turi nemalonių šlapinimosi simptomų
  • Abi šios sąlygos veikia vyresnio amžiaus vyrus
  • Šeimos ligos istorija ir nutukimas yra dažni rizikos veiksniai
  • Pradinė abiejų būklių diagnozė atliekama atliekant PSA testą ir skaitmeninį tiesiosios žarnos tyrimą

Kuo skiriasi prostatos padidėjimas ir prostatos vėžys?

Pagrindinis skirtumas tarp padidėjusios prostatos ir prostatos vėžio yra GPH pavadinime.

GPH, medicininis prostatos padidėjimo terminas, reiškia gerybinę prostatos hiperplaziją. „Gerybinis“ reiškia ne vėžį, nurodant, kad augimas prostatos liauka neapima vėžio ląstelių.

Šių dviejų būklių panašumas kelia klaidingą nuomonę, kad padidėjusi prostata reiškia vėžį. Tačiau nenormalus prostatos padidėjimas yra hormonų pokyčių, o ne vėžio rezultatas.

ryšys tarp padidėjusios prostatos ir vėžio, skirtumas tarp padidėjusios prostatos ir prostatos vėžio, padidėjusios prostatos ir prostatos vėžio, GPH prieš prostatos vėžį, ryšį tarp GPH ir prostatos vėžio, padidėjusios prostatos vėžio rizikos, padidėjusios prostatos vidutinės vėžio, padidėjusios prostatos ir prostatos vėžio

Kokia yra padidėjusios prostatos vėžio rizika?

Padidėjusi prostatos vėžio rizika yra tik mitas. Prostatos padidėjimas nesukelia padidėjusios vėžio išsivystymo rizikos.

Jei jums buvo diagnozuota GPH, rizika susirgti prostatos vėžiu išlieka nepakitusi. Abi sąlygos valdomos skirtingai ir nėra tarpusavyje susijusios rizikos požiūriu.

Tačiau tokie veiksniai kaip nutukimas yra dažni abiem atvejais ir gali turėti įtakos jūsų prostatos sveikatai.

Baigiamoji pastaba

Ryšys tarp padidėjusios prostatos ir prostatos vėžio yra gerai žinomas. Jie turi keletą vienodų savybių, tačiau prostatos padidėjimas nesukelia vėžio.

Daugiau apie savo prostatos sveikatą galite sužinoti CK Birla ligoninėje. Rezervuokite susitikimą su Dr Shalabh Agrawal, geriausias Gurgaono urologas šiandien.

Taip pat skaitykite: Didėjanti padidėjusios prostatos problema