Susidoroti su nuotaikos svyravimais nėštumo metu

Indijos kasdieniai muilai yra gerai žinomi dėl savo per daug dramatiškų siužetų. Tačiau retais atvejais šios dramatiškos scenos yra beveik tikroviškos, pavyzdžiui, demonstruojant nėštumą. Besilaukiančios mamos nuotaikos svyruoja 9 mėnesius. Nėštumo metu nuotaikų kaita nėra perdėta.

Nors fiziniai nėštumo pokyčiai yra giriami moterims, emociniai pokyčiai dažnai yra nustumti į šalį. Kiekvienas emocijų pokytis, su kuriuo susiduria nėščia moteris, yra pagrįsta ir pagrįsta.

Šiame straipsnyje Dr Aruna Kalra, geriausia akušerė ir ginekologė Gurgaone, kalba apie emocinius nėštumo pakilimus ir nuosmukius. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte patarimus ir gudrybes, kaip susidoroti su šiais pokyčiais.

Kas sukelia nuotaikos svyravimus nėštumo metu?

Jūsų kūnas pradeda ruoštis nėštumo eigai vos tik pastojus. Milžiniški pokyčiai, kuriuos patiriate nėštumo metu, yra būtini, kad jūsų kūdikis augtų.

Natūralu, kad jautiesi pokytį. Emocinius nėštumo pakilimus ir nuosmukius lemia įvairūs veiksniai.

  • Hormoniniai pokyčiai – Nėštumo hormonai yra pagrindinė moters emocinių pokyčių priežastis. Per pirmąsias 12 savaičių staigus estrogeno ir progesterono padidėjimas. Nors šie hormonai yra gyvybiškai svarbūs placentos augimui, jie taip pat kenkia motinos emocinei sveikatai. Estrogenai yra susiję su nuotaikos disbalansu, sukeliančiu lengvą dirglumą ir nerimą. Kita vertus, progesteronas padeda raumenims atsipalaiduoti ir išvengti ankstyvų susitraukimų. Dėl didėjančio abiejų šių hormonų kiekio besilaukiančiai mamai sunku prisitaikyti prie emocijų.
  • Nuovargis ir sutrikęs miego modelis – Su nėštumu susijęs nuovargis dažnai neįvertinamas. Didėjantis hormonų lygis keičia fizinę būsimos motinos kūno perspektyvą. Moters vidaus organai dirba išsekę, kad užtikrintų sveiką vaisiaus vystymąsi. Šie pokyčiai turi įtakos moters miego įpročiams ir didina nuovargį. Normalu, kad miego trūkumas paveikia nuotaikos pokyčius.
  • Nerimas ir stresas dėl besikeičiančios dinamikos – Nėštumas yra svarbus etapas daugumai porų. Tai gyvenimą keičiantis įvykis, turintis įtakos jų planams, karjeros tikslams, šeimos aplinkai ir kt. Nėštumo metu verta pagalvoti apie šiuos aspektus. Dauguma moterų jaučia nerimą ir baimę dėl to, kaip įvykiai klostysis po kūdikio gimimo. Kartu su namų ūkio aplinkos pasikeitimu reikia tvarkyti ir finansinius klausimus. Šios problemos turi įtakos nuotaikos svyravimams nėštumo metu.

Kaip elgtis su skirtingais nuotaikos pokyčiais nėštumo metu?

Nėra dviejų vienodų nėštumų. Kiekviena nėščia moteris patiria skirtingus nuotaikos svyravimus ir unikalų intensyvumą. Štai keletas įprastų nuotaikų svyravimų nėštumo metu ir strategijos, padėsiančios su jais susidoroti.

Laimė

Mintis apie šeimos kūrimą ar pagausėjimą gimus kūdikiui yra pats džiaugsmingiausias jausmas daugumai moterų. Chemiškai geros emocijos, kurias jaučiate nėštumo metu, yra susijusios su estrogenų hormonų padidėjimu. Estrogenas yra atsakingas už jūsų nuotaikos reguliavimą ir yra susijęs su serotoninu (laimės hormonu). Ankstyvosiose stadijose greičiausiai jausitės labai entuziastingi ir susijaudinę dėl šios kelionės.

Lengviausias būdas susidoroti su laime yra ją skleisti. Šie hormonai gali padėti jums užmegzti nepaprastą ryšį su savo partneriu.

Dirginimas

Kartu su estrogenu jūsų kūnas taip pat padidins progesterono kiekį. Šis hormonas neleidžia raumenims susitraukti, todėl gali sukelti nuovargį ir nuovargį. Nuolatinis estrogeno ir progesterono pokytis gali priversti jus dirginti dėl nedidelių nepatogumų.

Norėdami susidoroti su susierzinimu ir nuovargiu, turėtumėte ieškoti savo partnerio paramos. Visada geriau informuoti kitus apie savo sunkius jausmus. Galite sudaryti sąrašą veiklos ar pokalbių, kurie jus ypač erzina, ir vengti jų blogomis dienomis.

Seksualinis potraukis

Dauguma moterų patiria padidėjusį lytinį potraukį, ypač antrąjį trimestrą. Nors vieniems mintis apie lytinius santykius nėštumo metu yra keista, kiti linkę tuo mėgautis. Padidėjęs lytinis potraukis yra padidėjusios kraujotakos jūsų organizme rezultatas.

Lytiniai santykiai nėštumo metu dažniausiai yra saugūs. Tačiau turėtumėte pasikonsultuoti su savo OB-GYN ir aptarti, ar jums saugu užsiimti seksualine veikla. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į savo partnerio patogumą ir turėti ilgalaikę diskusiją.

Nuovargis

Nėštumas gali priversti jus jaustis aiškiai pavargęs. Jūsų kūnas atliks didžiulius pakeitimus, kad palaikytų jūsų kūdikio augimą. Be hormoninio disbalanso, nėštumo šalutinis poveikis, pavyzdžiui, rytinis pykinimas, gali padidinti jūsų nuovargio jausmą. Be to, kad rūpinatės savo sveikata, turite tęsti įprastus darbus arba valdyti savo darbą. Visi šie veiksniai prisideda prie išsekimo jausmo.

Geriausias sprendimas nugalėti nuovargį yra poilsis. Turėtumėte sutelkti dėmesį į savo užduočių prioritetą ir skirti laiko miegui. Galite pabandyti pritaikyti naują savęs priežiūros rutiną, kuri padės atsipalaiduoti ir pasiruošti kitai dienai.

Nerimas

Jei nėštumo metu jaučiate nevaldomą nerimą, nesate vieni. Nerimas yra labai dažna emocija, kurią jaučia besilaukiančios motinos. Nors būsite užsiėmę prisitaikydami prie nuoseklių pokyčių, galite jausti baimę dėl to, kas ateis. Šiuo jautriu metu dėmesio reikia labai įvairiems aspektams – jūsų sveikatai, vaiko sveikatai, karjerai, šeimai, piniginiams reikalams, tikslams ir kt.

Nerimas gali būti didžiulis, su kuriuo susidoroti. Ideali nėščių moterų strategija yra vartoti vieną dieną vienu metu. Nors turėtumėte turėti ateities planą, stenkitės per daug negalvoti apie kelis „kas būtų, jei“. Galite pradėti registruoti savo mintis, kad palengvėtų nerimas.

Baimė

Baimė ir nerimas yra susiję. Stiprus baimės jausmas dažniausiai siejamas su nėštumo rezultatais. Moteris nėštumo metu progresuoja, keičiasi ir jos baimės jausmas. Pirmąjį trimestrą dauguma moterų bijo nėštumo nutraukimo. Antrajame trimestre jie nerimauja dėl savo motinystės galimybių. Trečiąjį trimestrą dauguma moterų bijo gimdymo ir gimdymo komplikacijų.

Bijoti dėl savo ir savo kūdikio sveikatos yra gerai. Tačiau jūs galite pašalinti daugumą baimių racionaliai mąstydami. Turėtumėte dažnai aptarti savo problemas su savo OB-GYN. Turėtumėte siekti praktikuoti visus klinikinius sveiko ir saugaus nėštumo gaires.

Užmaršumas

Nėštumas gali padaryti jus labiau užmaršus ir dezorientuotą. Nuotaikos svyravimai nėštumo metu, susiję su koncentracijos stoka ir atminties sutrikimais, vadinami „kūdikio smegenimis“. Besilaukiančių mamų kognityvinis mąstymas ir gebėjimas atsiminti susilpnėja. Didesnis progesterono kiekis yra atsakingas už šią situaciją.

Galite lengvai susidoroti su retkarčiais užmaršumu tvarkydami nedidelį dienoraštį. Jei manote, kad praleidote ką nors svarbaus, tiesiog užsirašykite tai ateičiai. Turėtumėte ieškoti savo partnerio paramos dėl šių atminties spragų.

Verksmas

Nėštumo metu galite norėti verkti dėl nedidelių sunkumų. Nėštumo hormonų svyravimai veikia jūsų emocinį pajėgumą. Kartais džiaugsminga proga taip pat gali sukelti ašarų. Dauguma besilaukiančių moterų linkusios verkti, kai nesugeba suvaldyti vidinio hormoninio ir cheminio disbalanso mišinio.

Turėtumėte atsiminti, kad verkimas nėra silpnumo požymis. Turėtumėte aptarti savo jausmus su savo partneriu. Jei jūsų emocijos pakyla, turėtumėte pasikalbėti su konsultantu.

Kūno vaizdo problemos

Televizijoje ar net socialiniuose tinkluose retai matome plius dydžius ar netobulas moteris. Šis vaizdas taip pat taikomas nėščioms moterims. Tačiau nėštumas gali turėti aiškesnį poveikį veidui, odai ir dydžiui. Kai kurioms besilaukiančioms motinoms kūno įvaizdžio problemos pradeda kilti antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą, kai guzas yra ryškesnis.

Turėtumėte atsiminti, kad priaugęs kūno svoris yra tik laikinas. Užuot stabdę savigarbą, turėtumėte džiaugtis nėštumo švytėjimu. Taip pat galite eiti į saloną ir pasilepinti nauja odos priežiūros tvarka.

Įvairios emocijos

Nuotaikos pokyčiai nėštumo metu kartais būna labai atsitiktiniai. Nuotaikų kaitos sąveika gali jus supainioti, supykti, nusivylti, susierzinti ir dar daugiau vienu metu. Tai labai įprasta nėščių moterų situacija.

Geriausia kovos su mišriomis emocijomis strategija yra nustatyti tikslią nuotaiką ir jos priežastį. Susiaurinus savo mišrias nuotaikas iki vieno ar dviejų jausmų, galite gauti daugiau aiškumo, kaip juos spręsti. Apie tai galite pasikalbėti su savo OB-GYN arba konsultantu.

Patarimai, kaip valdyti nuotaikos svyravimus nėštumo metu

Štai keletas ekspertų patvirtintų patarimų, kurie padės susidoroti su nuotaikų kaita:

  1. Nesijauskite kalti dėl savo nuotaikų kaitos.
  2. Aptarkite savo emocijas su savo partneriu ir nustatykite sveikas ribas.
  3. Laikykitės sveikos mitybos, kad jūsų organizmui nepritrūktų maistinių medžiagų.
  4. Atlikite lengvus pratimus, kad pagerintumėte nuotaiką.
  5. Pradėkite rašyti žurnalą arba medituoti, kad susidorotumėte su prieštaringais jausmais.
  6. Įsitikinkite, kad pakankamai pailsėkite ir neapkraukite savęs užduotimis.

Nuotaikos svyravimai nėštumo metu, nuotaikos pokyčiai nėštumo metu, nėštumo nuotaikos svyravimai, nuotaikų svyravimai nėštumo metu

Baigiamoji pastaba

Nuotaikos svyravimai nėštumo metu yra įprastas reiškinys. Turėtumėte leisti visoms emocijoms ateiti ir eiti savo tempu.

Jei neigiamos emocijos neatslūgsta taikant šiuos metodus iki 2 savaičių, kreipkitės į gydytoją.

Sužinokite daugiau apie nėštumo pokyčius nuo Dr Aruna Kalra – Akušerijos ir ginekologijos direktorė CK Birla ligoninėje.

Taip pat skaitykite: Nėštumo dieta – ką valgyti