Varikocelė: simptomai, priežastys ir gydymas

Daugeliui vyrų, turinčių vaisingumo problemų ir suprastėjusios spermos kokybės, diagnozuojama varikozėkapšelio venų išsiplėtimas.

Ši galimai skausminga būklė gali sukelti nevaisingumą, todėl svarbu suprasti, kokius simptomus galite patirti ir kodėl varikozė buvo diagnozuotas iš pradžių.

Kas yra Varikocelė?

Varikocelė yra būklė, pažeidžianti kapšelio venas.

Kapšelis yra maišelis, kuriame laikomos sėklidės. Kapšelio venos yra atsakingos už kraujo nunešimą iš sėklidžių. Kai šios venos išsiplėtė, tai vadinama varikozė.

Daugelis žmonių su varikoze nepatiria jokių simptomų. Tačiau kai yra, simptomai gali būti skausmas ar diskomfortas sėklidžių srityje (rečiau), nedidelis karščiavimas (rečiau) ir bendras sunkumo ar diskomforto jausmas kapšelyje (dažniau).

Kai kuriais atvejais viena kapšelio pusė gali būti jautri dėl venų nutekėjimo užsikimšimo toje kūno pusėje išsiplėtusia vena.

Varikocelės priežastys

Tikslus varikozės priežastys yra nežinomi. Tačiau manoma, kad juos gali sukelti nenormalus sėklidžių venų vystymasis. Tai gali atsitikti vaisiaus vystymosi metu arba po brendimo.

Kai kuriais atvejais varikocelę gali sukelti sėklidžių pažeidimas. Kitos galimos priežastys yra krešėjimo sutrikimas arba sėklidžių sukimasis (kai sėklidė susisuka apsauginiame maišelyje).

Vyrai, kuriems yra buvę inkstų akmenų, taip pat turėtų pasikalbėti su savo gydytoju apie šios būklės riziką.

Jei vyrui buvo vienas inkstų akmenligės epizodas, jam yra 15% tikimybė, kad jie vėl atsiras. Vyrams, kurie patyrė du epizodus, tikimybė padidėja iki 30%.

Inkstų akmenlige dažniau serga vyrai, nes jie gamina mažiau šlapimo nei moterys. Todėl šlapimo pūslėje yra daugiau koncentruoto šlapimo ir kaupiasi bakterijos, nei būtų, jei šlapinimasis būtų dažnesnis, kaip ir moterims.

Varikocelės simptomai

Dažniausiai varikozės simptomas yra nuobodus skausmas paveiktoje pusėje esančioje sėklidėje. The sėklidžių skausmas gali pablogėti ilgai stovint ar sėdint.

Kiti simptomai gali būti:

  • Sunkus arba tempimo jausmas kapšelyje
  • Kapšelio venų išsiplėtimas
  • Sėklidžių atrofija (susitraukimas)
  • Blogėjantis vaisingumas
  • Patinimas kapšelyje
  • Silpna šlapimo srovė šlapinantis.

Svarbu kreiptis į gydytoją, net jei neturite jokių simptomų, nes vėliau varikocelė gali sukelti rimtų komplikacijų.

Varikocelės diagnozė

Kapšelis bus apžiūrimas ir paliečiamas, siekiant įvertinti galimybę a varikozė. Tyrimas paprastai atliekamas stovint ir gulint.

Kai stovite, jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali paprašyti giliai įkvėpti, sulaikyti jį ir atsigulti, panašiai kaip jūs darote tuštinimosi metu. Valsalvos manevras gali palengvinti varikocelės tyrimą.

Varikocelės gydymas

Keletas skirtingų varikozės gydymas yra, priklausomai nuo būklės sunkumo.

Kai kuriais atvejais gydymas nereikalingas. Lengvesniais atvejais gydymas gali apimti specialių atraminių kojinių dėvėjimą arba nereceptinius skausmą malšinančius vaistus. Sunkesniais atvejais gali prireikti operacijos pašalinti varikozė.

Varikocelektomija

Gydytojai kartais gali rekomenduoti operaciją, vadinamą varikocelektomija. Chirurgas padaro pjūvį kirkšnies srityje ir pašalina vieną arba abi išsiplėtusias venas, kurios sukelia problemą.

Jei pašalinama tik viena vena, tai paprastai atliekama perrišant (surišant), nes pašalinus ją chirurginiu būdu gali atsirasti komplikacijų, tokių kaip kraujavimas ar randai. Jei pašalinamos abi venos, jos paprastai surišamos, kad prieš pašalindamos iš kraujotakos galėtų sugyti.

Laparoskopinė chirurgija

Viena iš varikozės koregavimo operacijų yra laparoskopinė varikocelektomija. Gydytojai per pjūvį prie bambos įkiša nedidelį vamzdelį su pritvirtinta kamera, o kitą pjūvį padaro šalia sėklidžių.

Tada jie pašalina perteklinį audinį iš kapšelio viduje ir pataiso bet kokius nenormalius ryšius tarp arterijų ir venų. Vėliau chirurgai užsandarina kiekvieną nenormalių kraujagyslių jungčių galus, naudodami termiškai aktyvuojamus spaustukus, vadinamus siūlais.

Perkutaninis embolizacija

Kita procedūra, atliekama siekiant sustabdyti kraujo tekėjimą iš varikozė yra perkutaninė embolizacija. Taikydami šią techniką gydytojai suleidžia mažas daleles į didesnes venas, tiekiančias kraują varikozė.

Dalelės blokuoja kraujotaką, o slėgis kraujagyslėse mažėja, kol jos visiškai susitraukia. Nustatyta, kad endovaskulinės procedūros yra sėkmingesnės nei kitos gydymo rūšys, tačiau su šiais metodais vis dar kyla rizika.

Atsigavimas

Daugeliu atvejų, varikozė operacija gali būti atliekama ambulatoriškai, tai reiškia, kad jums nereikės likti ligoninėje per naktį. Atsigavimas po operacijos paprastai yra greitas ir galite tikėtis grįžti į įprastą veiklą maždaug per savaitę.

Tačiau yra keletas galimų šalutinių operacijos padarinių, kuriuos turėtumėte žinoti prieš nuspręsdami, ar atlikti šią procedūrą, ar ne..

Pavyzdžiui, pašalinus pažeistas venas gali sumažėti spermatozoidų skaičius, nors retai tai įvyksta po vienos operacijos.

Be to, jei po vienos operacijos nesate visiškai išgydytas (tai nutinka maždaug 5 % atvejų), gali prireikti papildomų procedūrų.

Varikocelės rizika ir komplikacijos

Varikocelės dažnai yra nekenksmingos ir nereikalauja gydymo. Tačiau kai kuriais atvejais jie gali sukelti vaisingumo problemų. Jie taip pat gali padidinti sėklidžių sukimosi (spermatozinio laido susisukimo) arba sėklidės plyšimo riziką.

Vyrams, norintiems susilaukti vaikelio, bet sergantiems varikoze, kartais rekomenduojama atlikti operaciją. Jei operacija nėra galimybė, partneris vyras turėtų vengti kontaktinio sporto ar bet kokios veiklos, kuri gali sukelti traumą sekso metu.

Moteris partnerė turėtų atlikti tyrimus, kad įsitikintų, jog ji neserga tokia liga kaip dubens uždegiminė liga, dėl kurios jai būtų sunkiau pastoti.

Abu partneriai turės reguliariai tikrintis, taip pat konsultuotis su reprodukcinės medicinos specialistais.

Išvada

Jei patiriate kokių nors varikozės simptomaiapsilankykite CK Birla ligoninėje arba užsisakykite susitikimą su Dr. TC Sharma. Mes padėsime jums parengti gydymo planą, kuris geriausiai atitiktų jūsų būklę, ne tik suteiksime informacijos apie varikozės priežastis ir simptomus.

DUK

Ar galima išgydyti varikozę?

Varikocelės gydymas apima operaciją, skirtą kapšelyje esančių venų patinimui pašalinti. Kitos gydymo galimybės apima tam tikrų vaistų suleidimą išsiplėtusioms venoms sunaikinti arba spindulinę terapiją.

Kas atsitiks, jei varikocelė nebus gydoma?

Negydoma varikocelė gali sukelti vyrų nevaisingumą dėl nuolatinio spaudimo spermatozoidams ir kraujagyslėms. Tai taip pat gali sukelti lėtinį skausmą, patinimą ir apatinės nugaros dalies skausmą.

Ar varikozė gali išnykti natūraliai?

Retai, bet tai gali atsitikti laikui bėgant, kai kūnas kompensuoja.

Dažniausiai ši būklė nepraeina be gydymo ir laikui bėgant blogės. Venų varikozė ne tik labiau išsiplėtė, bet ir aplink venas padaugėja jungiamojo audinio, kuris neleidžia joms grįžti į įprastą dydį.

Koks yra natūralus būdas išgydyti varikozę?

Natūralaus gydymo būdo nėra varikozė. Tačiau prevenciniai metodai apima palaikančių apatinių drabužių dėvėjimą ir didelio intensyvumo pratimų, tokių kaip važiavimas dviračiu, bėgimas, svarmenų kilnojimas ar sunkių svorių kilnojimas, vengimą.