Viskas, ką reikia žinoti, kai laukiatės dvynių

Vieno kūdikio gimimas gali būti pakankamai didelis – kas atsitiks, kai tuo pačiu metu laukiesi dviejų?

Moteris turi palyginti didesnę tikimybę susilaukti dvynių, jei jos šeimoje yra buvę dvynių. Dvynių šeimos istorija iš motinos pusės šią tikimybę padidina labiau nei šeimos istorija iš tėvo pusės. Tačiau tai taikoma tik tuo atveju, jei pastojimas vyksta nenaudojant vaisingumo gydymo.

Jei esate susijaudinęs, išsigandęs, labai nerimastingas (arba visi trys), natūralu, kad emocijos yra įvairios ir tai suprantama.

Kas tiksliai yra dvyniai?

Visi žinome, kad dvyniai reiškia du kūdikius, BET iš tikrųjų yra trys skirtingi dvynių tipai.

Jūsų gydytojas galės jums tai paaiškinti susitikimo metu, tačiau trumpai tariant, tai priklauso nuo to, ar du kiaušinėliai buvo apvaisinti maždaug tuo pačiu metu, ar vienas kiaušinėlis buvo apvaisintas ir padalintas į dvi dalis (kūdikiai).

Yra trys skirtingi dvynių tipai: –

 • Dichorioniniai diamniono (DCDA) dvyniai – kiekvienas turi savo atskirą placentą su atskira vidine membrana (amnionu) ir išorine membrana (chorionu)
 • Monochorioniniai diamnioniniai (MCDA) dvyniai – dalijasi viena placenta su viena išorine ir dviem vidinėmis membranomis
 • Monochorioniniai monoamnioniniai (MCMA) dvyniai – dalijasi ir vidine, ir išorine membrana.

Priklausomai nuo dvynių tipo; jums gali prireikti kas dvi savaites ar kas mėnesį atlikti nuskaitymą nuo 16 savaičių

Daugelis būsimų mamų mano, kad šie papildomi nuskaitymai nuramina, nes jie atidžiai stebi kūdikio augimą ir vystymąsi nėštumo eigoje.

Gydytojas taip pat patars dėl susitikimų dažnumo, priklausomai nuo dvynių tipo.

Nenuostabu, kad mamos, kurios laukiasi dvynių, turės akivaizdžiai didesnį pilvą nei mamos, kurių nėštumas yra vienas. Dvynių mama gali pastebėti sunkesnius rytinio pykinimo simptomus dvyniams ir anksčiau nėštumo laikotarpiu. Priaugsite daugiau svorio nei nešiodami vieną kūdikį, tačiau nėra galutinio atsakymo, kiek priaugsite.

Dvynių besilaukiančios mamos turėtų mankštintis, nes tai padės tonizuoti raumenis ir apsisaugoti nuo skausmų, jau nekalbant apie jūsų organizmo stiprinimą gimdymui. Šiuo laikotarpiu gydytojai siūlo pratimus, kurie neapkraus jūsų sąnarių, pavyzdžiui, vaikščiojimą, plaukimą, nėščiųjų jogą ar tai chi.

Trečiąjį trimestrą jausitės dideli ir nepatogiai, tačiau atminkite, kad greičiausiai kūdikius pagimdysite 37 savaitę, todėl būsite nėščia ne tiek laiko, kiek būtumėte su vienu kūdikiu.

Komplikacijų rizika šiek tiek padidėja, kai nešiojate daugiau nei vieną kūdikį.

Nėštumo komplikacijos, kurias turite žinoti, yra šios:

 • Priešlaikinis gimdymas
 • Gestacinis diabetas
 • Preeklampsija
 • Anemija
 • Augimo apribojimas – jis bus aptiktas nuskaitant, todėl jums gali tekti pristatyti anksti.
 • TTTS (dvynių dvynių transfuzijos sindromas) – tai pasireiškia maždaug 1 iš 7 dvynių nėštumų, kai placenta dalijama ir vienas kūdikis negauna pakankamai kraujo. Jūsų gydytojas atidžiai stebės nėštumo laikotarpį.

Ginekologas taip pat patars pagimdyti kūdikius 37–38 savaitę arba anksčiau, kad sumažėtų komplikacijų gimimo metu rizika.

Kalbant apie dvynių gimdymą, jūs vis tiek turėsite abi galimybes, kaip ir pagimdyti vienišą kūdikį

 • natūralus makšties gimdymas
 • C sekcija

Laimei, nepaisant to, kad priklauso „didelės rizikos“ kategorijai; dauguma motinų turi sveiką daugiavaisį nėštumą.

Susipažinkite su mūsų eksperte ginekologe, dr. Deepika Aggarwal iš CK Birla ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus, geriausios Gurgaono gimdymo ligoninės. Susisiekite jau šiandien!