Žinokite viską apie ausų užsikimšimą iš pagrindinio ENT gydytojo

Ką reiškia ausies užsikimšimas?

Kai pradedate mažiau girdėti, o garsūs balsai taip pat pradeda skambėti dusliai, jūsų ausys gali būti užsikimšusios arba užsikimšusios. Ausies užsikimšimą gali sukelti kelios priežastys. Paprastas ausies vaškas yra pagrindinė užsikimšimo priežastis, tačiau kartais ausies kanale nieko gali nebūti, o užsikimšimas vis tiek išlieka.

Leiskite mums suprasti įvairias ausies užsikimšimo priežastis kitame segmente.

Kokios yra ausies užsikimšimo priežastys?

Nors priežastys ne visada akivaizdžios, dažniausiai pasitaikančios ausies užsikimšimo priežastys yra šios:

Mūsų ausų savisaugos priemonė yra ausų siera. Ausų vaško lipnumas veikia kaip vidurinės ausies kanalo tepalas, sulaiko nešvarumus ir teršalus ir padeda išvalyti ausies kanalą kaip natūrali valymo priemonė, kai jis pats nukrenta nuo ausies. Bet kai ausų vaškas yra paveiktas, jis tiesiogiai veikia jūsų klausos gebėjimą.

Kaip sužinoti, ar jūsų užsikimšimas atsirado dėl paveikto ausies vaško? Štai simptomai

 • Ausis jaučiasi užsikimšusi.
 • Staigus vidurinės ausies skausmas.
 • Jūs patiriate dalinį klausos praradimą.
 • Jūsų ausyse staiga pradeda spengti.
 • Jūsų ausis niežti arba išsiskiria smirdinčios išskyros.
 • Jūs kenčiate nuo kosulio ir peršalimo.
 • Esate plaukikas ir jūsų ausys dažnai užgula.

Niekada nebandykite kišti į ausį ar ištraukti vaško medvilniniu tamponu, peroksidu ar kūdikių aliejumi. Tai pablogins situaciją ir gali paveikti jūsų ausies būgnelius.

Kai skystis įstrigo vidurinėje ausyje, tai gali sukelti ausies užsikimšimą. Tai taip pat gali atsitikti keliais būdais. Toks kaip:

 • Už ausies būgnelio gali susikaupti skysčių. Nors tai gali išnykti savaime, jei pastebite stiprų skausmą, skysčių išsiskyrimą ar bet kokį kitą diskomfortą ilgiau nei 24 valandas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
 • Jei ausų sieras nėra tinkamai suformuotas, tada yra didesnė skysčio kaupimosi vidurinėje ausyje tikimybė. Paveiktas ausų sieras nėra lipnus, todėl neapsaugo ausies.
 • Be to, ausies viduje įstrigęs skystis gali sukelti bakterines ar grybelines infekcijas, kurios gali sukelti daug skausmo.

Užgulta nosis, užsikimšusios ausys ir veido jautrumas yra sinusinio spaudimo pasekmė. Šie simptomai taip pat gali sukelti laikiną klausos praradimą. Taip yra todėl, kad sinusas yra šalia ausies kanalo. Taigi, kai sinuso ertmė patiria uždegimą, tai sukelia Eustachijaus vamzdelių patinimą, kuris uždaro ryšį tarp gerklės ir ausies. Dėl to užsikimšusios ausys jaučiasi daug blogiau. Tačiau jei uždegimas sustiprėja, tai gali sukelti laikiną klausos praradimą.

Barotrauma arba lėktuvo ausies būklė yra dar viena ausies užsikimšimo priežastis. Kai skrendate, jūsų ausys negali tinkamai prisitaikyti prie besikeičiančio oro slėgio.

Triukšmas yra didžiausia žmonių klausos praradimo priežastis. Dėl stipraus triukšmo, sprogimų ir sprogimų žmonės gali užsikimšti ausis.

Ausų užsikimšimas taip pat gali būti dėl įvairių kitų pagrindinių sveikatos priežasčių. Tokie kaip nerimas ar panikos sutrikimas. Tai gali sukelti pilnumą, spaudimą ir skausmą ausyse dėl tam tikro provokuojančio įvykio. Šių epizodų metu jūs nuolat trokštate užkišti ausis, kad sumažintumėte stresą ir pasijustumėte geriau.

Sunkiausia priežastis yra susijusi su Menjero liga. Šią vidinės ausies būklę dažnai lydi spengimas ausyse, galvos svaigimas ir klausos praradimas. Dėl to mūsų kūnas laikui bėgant praranda pusiausvyrą.

Galvos sužalojimas ar sužalojimas gali sukelti ausies skambėjimą ir klausos pilnumą. Tai leidžia jaustis taip, lyg ausys niekada neprasprūstų.

Kartais vaikai į ausis deda mažus daiktus, kurie gali užsikimšti. Vabzdys, kirminas arba bet koks svetimkūnis ausyje taip pat gali sukelti problemų.

Kaip gydyti ausų užsikimšimą namuose?

Ausų užsikimšimas namuose yra sveikintinas pasirinkimas mums visiems, nes užsikimšusi ausis gali būti varginanti. Tačiau turime suprasti, kas yra gerai ar blogai kalbant apie namų gynimo priemones, kurios neturės įtakos bendrai mūsų ausų gerovei.

 • Ko nedaryti: Bet kokios invazinės valymo priemonės nepatartina.
  • Nenaudokite Instagram draugiškų ausų žvakių.
  • Venkite naudoti vatos tamponą, nes jis gali likti ausies kanale.
  • Jei daugiau naudojate klausos aparatus ar ausines, reguliariai vėdinkite ausis.
  • Venkite valyti ausies kanalą smeigtukų ar degtukų.
 • Ką daryti: Raskite tik minimaliai invazines priemones savo ausims valyti ir palaikyti higieną.

Dabar leiskite mums suprasti įvairias gydymo galimybes, kurias galime gauti užsikimšus ausims.

 • Ausų vaško susikaupimo minkštinimas: Kai ausų sieras yra supakuotas kietai ir supakuotas į ausies kanalą, įlašinti 2–3 lašus vaško minkštiklio, pavyzdžiui, kūdikių aliejaus, glicerino ar mineralinio aliejaus, gali labai padėti. Po to ekstrahuokite naudodami įprastą švirkštą be adatos.
 • Valsalvos manevras: Tai ypač padeda su lėktuvo ausimis. Tiesiog giliai įkvėpkite ir rodomuoju pirštu bei nykščiu užspauskite šnerves. Uždarykite burną ir iškvėpkite.
 • Pasyviosios technikos: Eustachijaus vamzdelių atidarymo veikla, pvz., žiovulys, kramtomoji guma, dažnas gurkšnijimas, gargaliavimas sūriame vandenyje ir vandens gėrimas, gali palengvinti ausų užsikimšimą.
 • Ausų kamštukai: Tai padeda išvengti lėktuvo ausies ir yra tipų, kuriuos plaukikai naudoja, kad išvengtų užsikimšimo dėl skysčių ir plaukiko ausies. Jie padeda palaikyti slėgį ir neleidžia kauptis skysčiams. Tačiau bet kuriuo atveju tai nėra patikima.
 • Garas arba karštas dušas: Jei užsikimšimas atsirado dėl peršalimo ar infekcijos, tai padeda palengvinti sinusų išplitimą ir gali beveik atsidaryti užsikimšimą, o tai rodo, kad jūsų būklė taip pat gerėja. Jei negalite to padaryti, taip pat padeda šiltas kompresas.

Be to, visada galite naudoti kuklų plaukų džiovintuvą, kad po vonios lengvai išsausintumėte visą vandenį ir išsausintumėte ausis.

Kada reikėtų kreiptis į gydytoją?

Ausys yra labai subtili mūsų kūno dalis. Užsikimšusios ausys gali labai atitraukti jus nuo kasdienio darbo. Tačiau jei tai pasireiškia kartu su tokiais simptomais kaip karščiavimas, skausmas ar ausų skausmas, negaiškite laiko ieškodami medicininės pagalbos.

Kaip prevencinė priemonė visada gali paprašyti, kad ausis įvertintų specialistas, kuris įvertins jų klausą ir nustatys gerą etaloną, kuriuo jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas galėtų pasinaudoti kritiniu atveju.

Apibendrinant galima pasakyti, kad užsikimšusi ausis ar ausys gali būti didžiulis nepatogumas, o dar blogiau – pavojus sveikatai. Kai užsikimšimas įvyksta netikėtai, jūs liekate užsiėmę bandymu atsikratyti jos. Norėdami padėti jums ilgainiui, pasikonsultuokite su profesionaliu ENT specialistu, kuris reguliariai prižiūrės jūsų ausis ir stebės, ar ausyse neatsiranda bet kokių problemų. CK Birla ligoninėje raginame visus savo pacientus įprasti reguliariai tikrintis, kad išvengtumėte bet kokių pavojų sveikatai. Manote, kad galbūt norėsite pradėti dabar? Tada įeikite arba užsisakykite susitikimą pas pagrindinį ENT gydytoją dr. Vijay Verma.

DUK:

Kodėl viena ausis užsikimšusi?

Ausies užsikimšimas priklauso nuo daugelio sąlygų. Tačiau pirmiausia ta ausis, kurioje yra daugiau susikaupusio ausų vaško, bus labiau linkusi užsikimšti ar užsikimšti. Tai taip pat gali būti dėl grybelinės ar bakterinės infekcijos vidurinėje ausyje. ENT paprastai išvalys infekciją naudodamas profesionalų ausų drenažą ir paskirs antibiotikų kursą infekcijai įveikti.

Ar užsikimšusi ausis gali būti rimta?

Kartais labai retais atvejais ausies užsikimšimas gali atsirasti dėl gerybinio auglio vidurinės ausies viduje. Tai gali imtis rimtų posūkių, jei gerybinis augimas bus nesąžiningas. Užsikimšusi ausis taip pat gali reikšti ausies kanalo ar ausies būgnelių pažeidimą ir įpjovimus. Kadangi ausies sritis yra labai maža, užsikimšimas, nors ir paprastai nekenksmingas, turi būti pakankamai svarbus, jei jis neišnyksta savaime.

Kokia yra natūrali priemonė užsikimšusioms ausims?

Pasyvūs eustachijos vamzdelių atidarymo būdai ir veikla, pvz., žiovulys, kramtoma guma, dažnas gurkšnis, gargaliavimas sūriame vandenyje ir vandens gėrimas, gali natūraliai palengvinti ausų užsikimšimą.
Be to, visada galite pasigaminti garų su eteriniais aliejais, tokiais kaip pipirmėčių ar arbatmedžio, kurie padės pašalinti užsikimšimą.

Ar užsikimšusi ausis gali išsispręsti pati?

Kartais ausies užsikimšimas gali atsirasti dėl oro kišenės, įstrigusios tarp ausų vaško. Kartais tai paprastai išsisprendžia savaime be jokio įsikišimo. Užsikimšusi ausis gali trukti nuo kelių minučių iki net mėnesių, priklausomai nuo pagrindinės priežasties.