Ką reikia žinoti kovojant su negimdiniu nėštumu

Nėštumas yra žavus procesas, apimantis daugybę pokyčių moters kūne. Nuo kiaušinėlio apvaisinimo iki gimdymo reprodukcinėje sistemoje vyksta keli etapai.

Įprasto nėštumo metu apvaisintas kiaušinėlis keliauja per kiaušintakius ir prisitvirtina prie gimdos. Tačiau jei turite Negimdinis nėštumas, apvaisintas kiaušinėlis pradeda augti už gimdos ribų, kažkur kitur pilve. Jis taip pat vadinamas negimdiniu nėštumu.

Kai apvaisintas kiaušinėlis auga, kiaušintakis gali plyšti, sukeldamas stiprų vidinį kraujavimą ir didelį kraujo netekimą. Be to, kraujas gali sukelti rando audinio susidarymą, o tai gali dar labiau sukelti problemų dėl būsimų nėštumų. Pasak an NCBI ataskaita, Negimdinis nėštumas paveikia vieną ar du iš šimto nėštumų.

Kokie yra negimdinio nėštumo tipai?

Yra du įvairių tipų negimdinis nėštumas, priklausomai nuo vietos:

Kiaušintakių nėštumas

Daugumoje Negimdinis nėštumas atvejų kiaušinėlis implantuojasi į kiaušintakį, žinomas kaip kiaušintakių nėštumas ir pradeda jame augti. Daugiau nei 90 proc Negimdinis nėštumas atvejų pasitaiko kiaušintakiuose.

Susiję skaitymai: Kiaušintakių negimdinis nėštumas

Ne kiaušintakių negimdinis nėštumas

Beveik du procentai visų negimdinių nėštumų atsiranda kitose srityse, tokiose kaip kiaušidės, gimdos kaklelis ar pilvo ertmė.

Kaip atrodo negimdinis nėštumas?

Pradinėje fazėje Negimdinis nėštumas, jaučiate tuos pačius būdingus nėštumo simptomus, tokius kaip menstruacijų nebuvimas, pykinimas, krūtų skausmas. Paprastai po šešių nėštumo savaičių galite patirti kai kurių nenormalių nėštumo požymių.

Kai kurie ankstyvieji negimdinio nėštumo požymiai reikia atkreipti dėmesį į:

 • Kraujavimas iš makšties, paprastai vandeningos konsistencijos ir kraujas gali būti šviesesnis arba tamsesnis nei įprastos mėnesinės.
 • The negimdinio nėštumo skausmo vieta dažniausiai yra vienpusis. Skrandžio skausmas paprastai yra žemas vienoje pusėje ir gali būti stiprus ir nuolatinis.
 • Peties skausmas dažniausiai peties gale. Taip atsitinka dėl vidinio kraujavimo, kuris kartais dirgina konkrečius tos srities nervus, kurie yra tiesiogiai susiję su jūsų pečiu.
 • Skausmingas šlapinimasis arba išmatos.
 • Viduriavimas dėl tiesiosios žarnos spaudimo.

Labai svarbu kreiptis į gydytoją, jei pasireiškia bet kuris iš aukščiau išvardytų dalykų negimdinio nėštumo požymiai. Jei atidėtas, tai gali sukelti motinos gyvybei pavojingų komplikacijų.

Kas sukelia negimdinį nėštumą?

Tam tikri veiksniai gali padidinti jūsų tikimybę Negimdinis nėštumas:

 • Ankstesnė infekcija kiaušintakyje, pvz., salpingitas, sukeliantis maždaug 50 % negimdinio nėštumo atvejų
 • Kiaušintakio operacija, kuri gali sukelti žalą, dėl kurios gali atsirasti Negimdinis nėštumas
 • Nevaisingumo istorija ir vaisingumo gydymas
 • Ankstesnis Negimdinis nėštumastodėl jums kyla 10 procentų kito tokio nėštumo rizika
 • Reguliariai naudojant spiralę (vidaus gimdos prietaisus) ir kontraceptinius vaistus
 • Rūkymas
 • Amžius (paprastai daugiau nei 35 metai padidina jūsų riziką)

Tačiau svarbu pažymėti, kad negimdinis nėštumas yra įmanomas ir be jokių aukščiau išvardytų rizikos veiksnių. Maždaug trečdalis moterų tokiais atvejais neturėjo nė vieno iš negimdinio nėštumo rizikos veiksnių.

Kaip diagnozuojamas negimdinis nėštumas?

Kraujo tyrimas

Jūsų gydytojas naudoja kraujo tyrimą, kad patvirtintų HCG (žmogaus chorioninio gonadotropino) lygį. In an Negimdinis nėštumas, HCG lygis išlieka žemas, kol normalus nėštumas, pirmosiomis savaitėmis jis padvigubėja kas 48 valandas. Tokiu būdu reguliarūs kraujo tyrimai suteikia gydytojui supratimą apie galimybę susirgti Negimdinis nėštumas.

Dubens organų ultragarsas

Transvaginalinis ultragarsas taip pat gali patvirtinti Negimdinis nėštumas po kelių savaičių pastojimo. Radiologas įdeda į makštį lazdelės pavidalo įrankį, kad garso bangomis gautų gimdos vaizdus ir įvertintų nėštumą.

Tačiau per pirmąsias kelias savaites ultragarsu nustatyti nėštumą sunku, todėl gydytojas gali atlikti kraujo tyrimus, kad stebėtų jūsų būklę nuo pat pradžių.

Kokios yra negimdinio nėštumo gydymo galimybės?

Šiuo metu nėra technologijos, kaip negimdinį nėštumą perkelti į gimdą, ir, deja, gydytojas negali jo išgelbėti. Priklausomai nuo jūsų atvejo, negimdinio nėštumo gydymo planas apima operaciją ir vaistus.

Chirurgija

Laparoskopija, dar vadinama rakto skylučių operacija, paprastai atliekama siekiant pašalinti negimdinį audinį. Tai apima mažą dubens odos pjūvį, kad būtų pašalintas nėštumas. Atkūrimo laikas po negimdinio nėštumo operacijos yra trumpiausias atliekant laparoskopiją, todėl tai yra pageidaujama galimybė.

Nėštumo iš kiaušintakių metu dedamos visos pastangos, kad kiaušintakis būtų nepažeistas, kad ateityje būtų didesnė tikimybė pastoti. Tačiau kai kuriais atvejais, atsižvelgiant į pažeidimo mastą, dalį kiaušintakio reikia pašalinti iš esmės.

Jei randinis audinys yra masyvus, o vidinis kraujavimas stiprus, gydytojas gali atlikti laparotomiją, dėl kurios reikės didesnio pjūvio.

Galite patirti arba nepatirti šalutinis poveikis po negimdinio nėštumo operacijos. Tačiau po operacijos būtina pasirūpinti pjūviais, kad būtų išvengta bet kokios infekcijos. Būtinai laikykite juos švarius ir sausus, kol jie visiškai išgydys.

Vaistas

Kai nėštumas nustatomas ankstyvoje stadijoje, gydytojas gali skirti vaistų terapiją negimdinio nėštumo gydymui. Metotreksatas yra įprastas vaistas, kuris sustabdo negimdinių audinių ląstelių augimą ir ištirpdo esamas ląsteles. Gydytojas skiria šį vaistą kaip injekciją ir reguliariai atlieka kraujo tyrimus, kad stebėtų jo veiksmingumą.

Šis metodas sumažina kiaušintakių pažeidimo riziką, atsirandančią atliekant negimdinio nėštumo operaciją.

DUK

1 klausimas: ar negimdinio nėštumo metu visada yra skausmas?

Atsakymas: Paprastai yra skausmo ir diskomforto požymių Negimdinis nėštumas. Maždaug po šešių nėštumo savaičių galite jausti kraujavimą iš makšties, dubens skausmą vienoje pusėje ir pečių galiukų skausmą.

2 klausimas: ar kūdikis gali išgyventi negimdinio nėštumo metu?

Atsakymas: Deja, embrionas negali išsivystyti niekur kitur, išskyrus gimdą. Todėl tokį nėštumą gydytojas turi pašalinti kuo anksčiau, kad būtų išvengta rimtų komplikacijų.

3 klausimas: ar moterys gali pastoti po negimdinio nėštumo?

Atsakymas: Dauguma moterų gali pastoti sveikai po negimdinio nėštumo. Net jei nėštumo metu vienas kiaušintakis yra pažeistas, kiaušialąstė vis tiek gali apvaisinti, kaip įprasta.

4 klausimas: kaip išvengti negimdinio nėštumo pasikartojimo?

Atsakymas: Jums gali būti sunku visiškai užkirsti kelią Negimdinis nėštumas. Tačiau vis tiek galite pabandyti sumažinti kai kuriuos su tuo susijusius rizikos veiksnius keisdami gyvenimo būdą.

Atsiskyrimo mintys

Nors sunku susidoroti su prarastu nėštumu, nepraraskite vilties. Kai kitą kartą pastosi, paskambink savo akušeriui tuoj pat. Gydytojas gali stebėti nėštumą nuo pat pradžių, ar neatsirado galimų nukrypimų ar komplikacijų.